Pożyczki dla zadłużonych

Pamiętam jak kiedyś kilka banków pod rząd odrzuciło mój wniosek o kredyt. Potrzebowałem tej gotówki a żaden bank nie chciał mi jej dać. Myślałem że mam duży problem, a tak na prawdę wystarczyło dobrze się rozejrzeć.

Znacznie większe problemy mogą mieć osoby zadłużone, które nie tylko dlatego nie mogą dostać kredytu ponieważ mają niską zdolność. Nie mogą jej otrzymać ani w banku ani u większości firm pożyczkowych ponieważ mają negatywną historię kredytową w BIK. Mają zadłużenia w postaci nie opłaconych faktur i rachunków a ich dane trafiły przez to do rejestrów dłużników. Nie wspomnę już o osobach które posiadają zajęcia komornicze a to dużo większy problem.

Pożyczki dla zadłużonych

Czy istnieją Pożyczki dla zadłużonych?

Wszystko uzależnione od tego, w jakim stopniu jesteśmy zadłużeni. Ważne jest również to, jakiego rodzaju posiadamy zadłużenia. Jeśli pod pojęciem zadłużenie rozumiemy zobowiązania finansowe w postaci kredytów bankowych, limitów kredytowych czy debetów to tutaj nasuwa mi się jedno i to bardzo rozsądne rozwiązanie. Tym rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny, kredyt który połączy nasze wszystkie zobowiązania w jedną całość. Ludzie bardzo często biorą na siebie różnego rodzaju zobowiązania. Biorą kredyt gotówkowy na dowolne wydatki, zadłużają się na kartach kredytowych, jadą na debecie. Jeśli to jeszcze mało, biorą sobie samochód na kredyt a więc zaciągają kredyt samochodowy. To wszystko generuje ogromne koszty miesięczne, które musimy ponieść każdego miesiąca.

Jeśli doszliśmy już do momentu w którym te zobowiązania finansowe zabierają nam już większą część wypłaty, to powinniśmy pomyśleć o tym by skonsolidować te zobowiązania. W tym celu możemy pójść do dowolnego banku lub możemy skorzystać z porady doradcy który wybierze dla nas najbardziej korzystną ofertę kredytu konsolidacyjnego. Korzystając z konsolidacji kredytów, wszystkie zobowiązania bankowe zostaną połączone w jedną całość. Do spłacenia co prawda będziemy mieli tyle samo co mieliśmy, ale wydłuży się nam okres spłaty, dzięki czemu obniży się również rata miesięczna do którą będziemy spłacać. Będzie to jedna rata a nie kilka rat, które będziemy musieli regulować każdego miesiąca.

Konsolidacja kredytów bankowych

Kredyt konsolidacyjny może być więc idealnym rozwiązaniem jeśli szukamy pożyczki dla zadłużonych. Musimy jednak wiedzieć o tym, że tego typu kredyt może być zastosowany wyłącznie w przypadku jeśli nasze zadłużenie dotyczy zobowiązań bankowych. Czyli takich które mamy zaciągnięte w bankach – kredyt gotówkowy, karta kredytowa, limit w rachunku bankowym, debet w koncie czy kredyt samochodowy. Jeśli poza tym posiadamy jakieś zaciągnięte pożyczki pozabankowe to będziemy musieli je spłacić już we własnym zakresie. Jeśli jednak mamy dobrą zdolność kredytową, bank w ramach kredytu konsolidacyjnego może zaoferować nam udzielenie większej kwoty kredytu niż nasze łączne zobowiązania kredytów. Ta dodatkowa kwota może zostać spożytkowana na dowolny cel. A więc równie dobrze może nam posłużyć na opłacenie zaległych rachunków, jak również spłatę pożyczki zaciągniętej pozabankowo.

Wśród przedstawionych niżej ofert znajdziecie wyłącznie kredyty konsolidacyjne, które dostępne są w ofercie banków. Wstępna ofertę możecie otrzymać składając wniosek o taki kredyt online.

Zadłużenia pozabankowe

Nieco większy problem będą miały osoby posiadające zadłużenia w firmach pożyczkowych. Zarówno w tych udzielających ratalne kredyty pozabankowe, jak również popularne chwilówki. Właśnie te ostatnie stanowią częsty problem wśród osób zadłużonych. Czy posiadając tego typu zadłużenie, również będziemy mieli szanse otrzymania pożyczki dla zadłużonych?

Niestety w banku w takiej sytuacji nie mamy co liczyć na pomoc, chyba że posiadamy pozytywną historię kredytową oraz zdolność kredytową. W takim wypadku możemy zaciągnąć w banku albo kredyt albo limit w koncie osobistym, który pozwoli nam na spłatę takiego zadłużenia. Jeśli jednak posiadamy negatywną historię kredytową w bazach BIK, a więc wcześniej mieliśmy opóźnienia w spłacie innych kredytów to szanse na kredyt będziemy mieli niemal zerowe. Alternatywną opcją w takiej sytuacji może być sięgnięcie po pożyczkę pozabankową z ratami miesięcznymi. Jednak jeśli na spłatę tych zobowiązań potrzebujemy większą kwotę np. 10 000 zł czy większą, to musimy wiedzieć o tym że koszt takiej pożyczki będzie niestety bardzo duży.

Zadłużenie BIK, KRD i zajęcia komornicze

Jeżeli sami nie możemy uzyskać dodatkowych środków na spłatę finansowych zobowiązań, powinniśmy rozejrzeć się wokół. Może jest jakaś osoba, krewny, rodzina, która będzie nam w stanie pomóc. Taka osoba może wziąć na siebie kredyt np. w postaci pożyczki hipotecznej która cechuje się niższym kosztem niż standardowy kredyt gotówkowy. Taka osoba oczywiście musi mieć do nas odpowiednie zaufanie, tylko w takiej sytuacji istnieje szansa że będzie nam w stanie pomóc.

Jeszcze innym rozwiązanie jest pożyczka pozabankowa z żyrantem czy gwarantem. W tej sytuacji firma pożyczkowa może nam udzielić pożyczki dla zadłużonych, nawet jeśli posiadamy negatywny BIK, zadłużenie w bazach czy zajęcie komornicze. Nasza historia kredytowa w tej sytuacji nie będzie odgrywała zbyt dużej roli. Najważniejszym kluczem do uzyskania pożyczki jest posiadanie osoby, która stanie się jakby dodatkowym zabezpieczeniem pożyczki. Na siebie weźmie odpowiedzialność spłaty pożyczki, w sytuacji gdy my jako pożyczkobiorca nie będziemy wywiązywali się z warunków umowy czyli ze spłaty rat pożyczki w ustalonym terminie. Wtedy obowiązek spłaty pożyczki spadnie na gwaranta lub żyranta pożyczki. Oczywiście po spłacie pożyczki, taka osoba będzie miała możliwość ubiegania się od nas spłaty wpłaconych pieniędzy na drodze sądowej.

Jedną z popularnych firm udzielających pożyczki dla zadłużonych jest Rapida Money, firma którą miałem okazję przedstawiać na łamach bloga już nie raz. Z jej pomocą możemy uzyskać pożyczki pozabankowe nawet do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki może zostać dopasowany w zależności od naszych potrzeb i wynosić od 12 do maksymalnie 48 miesięcy. Oczywiście należy zadawać sobie sprawę z tego, że im dłuższy okres spłaty tym większy koszt będziemy musieli ostatecznie ponieść. Takie pożyczki najlepiej więc sprawdzają się, jeśli możemy w szybkim czasie spłacić zaciągnięte zadłużenie.

Poniżej znajdzie wybrane propozycje wysokich pożyczek dla osób zadłużonych, które dostępne są drogą pozabankową.