Category: Pożyczka bez BIK

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych najczęściej weryfikują historię kredytową klienta za pośrednictwem baz i rejestrów dłużników takich jak KRD, Erif czy BIG Infomonitor. Co raz częściej jednak, sprawdzają historię kredytową również za pomocą bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Czy w takiej sytuacji istnieje możliwe uzyskania pożyczki bez BIK?

Pożyczka bez BIK – w których firmach?

Nie musimy się obawiać tego, że firma będzie weryfikowała naszą historię w BIK, jeśli wcześniej mieliśmy jakieś drobne opóźnienia w spłatach kredytów. Takie opóźnienie w spłacie musiałoby wynieść 30 czy nawet 60 dni aby zostało uwzględnione przez BIK. Ponadto baza BIK traktowana jest przez firmy pożyczkowe jako jedna z metod weryfikacji. Znacznie ważniejsza przy procesie udzielania pożyczki, będzie nasza aktualna zdolność kredytowa czy zadłużenia w bazach dłużników. Te ostatnie znacznie bardziej mogą nam utrudnić uzyskanie pożyczki aniżeli negatywna historia kredytowa w BIK. Pożyczka bez sprawdzania BIK może okazać się zatem trudna do znalezienia, jednak posiadając jakieś drobne opóźnienia w spłacie pożyczki nie powinny narobić nam problemy przy staranie się o uzyskanie dodatkowej gotówki w firmach pożyczkowych. Taki problem mielibyśmy, jeśli staralibyśmy się o uzyskanie kredytu w banku.

Pożyczka internetowa bez zaświadczeń 5

Pożyczka internetowa bez zaświadczeń

Kiedyś uzyskanie kredytu czy pożyczki, nie było możliwe bez przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia, dokumentującego uzyskiwane dochody. W bankach nadal tego typu zaświadczenia są bardzo często wymagane, nieco inaczej wygląda to jednak w przypadku firm pożyczkowych....