Pożyczki na raty tygodniowe

Banki przyzwyczaiły nas do tego że zaciągnięty kredyt spłacamy w ratach miesięcznych, chwilówki w większości przypadków spłacamy jednorazowo za pomocą jednej raty a czy istnieją jeszcze pożyczki na raty tygodniowe?

Pożyczki z ratami tygodniowymi nadal mają się dobrze a trzeba przypomnieć części z Was, że to właśnie takie pożyczki tygodniowe były najbardziej popularne. Właśnie wtedy gdy pozabankowe firmy pożyczkowe stawiały pierwsze kroki. Zaczęło się prawdopodobnie od Providenta którego oferta zaczęła się cieszyć sporą popularnością. Szczególnie u osób które nie mogły z różnych powodów uzyskać kredytu gotówkowego w banku. Provident wypełnił tę lukę wprowadzając na polski rynek pożyczki z ratami tygodniowymi z dostawą potrzebnej gotówki i spłatą rat w miejscu zamieszkania. Takie pożyczki z ratami tygodniowymi oferowane są do tej pory i znane są jako pożyczki domowe.

Kto w chwili obecnej oferuje pożyczki na raty tygodniowe?

Provident (do 90 tygodni) – od tej firmy się zaczęło i to własnie ta firma nadal jest najbardziej popularna wśród osób szukających pożyczek domowych. W obecnej ofercie Providenta znajdują się pożyczki gotówkowe do 15 000 zł, których spłatę możemy rozłożyć na raty tygodniowe – do wyboru mamy 30, 45, 60, 75 lub 90 rat tygodniowych. Pożyczki w firmie Provident dostępne są dla każdego kto ma ukończone już 18 lat i posiada dochody które umożliwią mu spłatę rat pożyczki.

Ekassa (do 12 tygodni) – chyba jedna z nielicznych pożyczek ze spłatą w ratach tygodniowych, którą możemy dostać całkowicie przez internet. Kwoty dostępnych pożyczek może nie są duże ponieważ wynoszą od 400 do 4000 zł. Ale jeśli będziemy pilnować terminowej spłaty pożyczki mamy szansę uzyskania od firmy specjalnego rabatu. Okres spłaty pożyczki jaki mamy do dyspozycji może wynosić od 1 do 12 tygodni. Możliwość uzyskania pożyczki za pośrednictwem Ekassy będą miały wszystkie osoby mające ukończone 18 lat.

Eurocent (do 75 tygodni) – firma oferująca pożyczki tygodniowe z dostawą do domu klienta. W ofercie mamy zarówno małe pożyczki od 100 zł po większe kwoty, które mogą sięgać nawet 10 000 zł. Okres spłaty pożyczki uzależniony jest głównie od tego jaką kwotę pożyczki wybierzemy, w przypadku mniejszych kwot mamy do wyboru 21, 34, 52 czy 58 tygodni, w przypadku większych kwot okres spłaty może być dłuższy i wynosić 68, 78, 99 lub aż 98 tygodni.

Bocian Pożyczki (do 62 tygodni) – firma której historia jest niemal tak długa jak prezentowanego wcześniej Providenta. Firma która głównie wyspecjalizowała się w „tygodniówkach” oferując zarówno małe kilkuset złotowe kwoty po większe, rzędu kilku tysięcy złotych. Okres spłaty pożyczki w Bocianie może wynosić 25, 35, 44, 52 lub 62 tygodnie. Aby uzyskać pożyczkę za ich pośrednictwem powinniśmy być osobą pełnoletnią, posiadającą zatrudnienie.

Optima (brak informacji) – w gdańskiej Optimie również znajdziemy pożyczki na raty tygodniowe. Do 4000 zł możemy uzyskać przestawiając sam dowód osobisty, pożyczki do 6000 zł udzielane są osobom które mogą udokumentować uzyskiwane dochody a do 10 000 zł firma oferuje stałym klientom, w ramach kolejnych pożyczek. Podobnie jak w przypadku wszystkich opisanych dzisiaj propozycji pożyczek, mamy możliwość umówienia się z przedstawicielem w konkretnym miejscu i na konkretną godzinę.

You may also like...

8 komentarzy

 1. Bad Boy pisze:

  Myślałem że takich pożyczek tygodniowych już nikt nie udziela. Przecież wybór na rynku pożyczek jest tak duży że nie warto sobie kłopotać głowy takimi pożyczkami. Nie dośćże koszt jest koszmarnie drogi to jeszcze to uciążliwe odbierania pieniędzy każdego jednego tygodnia. Trochę wiem o tym, bo kiedyś sam miał taką „tygodniówkę”, tyle że w czasach gdy nie było jeszcze pożyczek internetowych, które są przynajmniej o połowę tańsze od tych domówek.

 2. Benton pisze:

  To się chyba już nie za bardzo opłaca? Nie dziwi mnie za bardzo to że koszty takich pożyczek są wysokie. Zobaczcie przykładowo taką pożyczkę na 56 tygodni. Każdego tygodnia, tydzień w tydzień po ratę pożyczki przychodzi pracownik firmy pożyczkowej. A przecież takiego pracownika trzeba opłacić, więc ten koszt wliczony jest właśnie w te raty pożyczki. Dlatego właśnie firmy pożyczkowe zaczęły korzystać z nowych technologii i pożyczać gotówkę przez internet. To obniżyło koszt takich pożyczek.

 3. Szczypior pisze:

  Widziałem ostatnio w ofercie Ekassa coś takiego jak raty tygodniowe i sam przecierałem oczy ze zdumienia, ponieważ myślałem że czegoś takiego się już nie spotyka. A jednak, tylko że u nich chyba było tylko jakieś małe raty tygodniowe do 12 miesięcy. Wiadomo że im dłuższy okres spłaty, tym koszty takiej pożyczki są jednak znacznie wyższe. Więc jak widać niektórym zależy na tym by klient się zbyt mocno nie zadłużył.

 4. Baron DD pisze:

  Już większość firm od tego odszedł, bo niby po co komu raty tygodniowe? Wiadomo że takie coś zawsze było znacznie droższe w spłacie od standardowej pożyczki. No chyba że można spłacać to przez internet, to jeszcze wtedy można rozważyć taką opcję.

 5. Misio69 pisze:

  Miałem kiedyś i nie polecam, tym bardziej jeśli miałyby być to raty po które przychodzi do naszego domu, pracownik jakiejś firmy. Musimy tydzień w tydzień być na baczności bo przyjdzie ktoś po coś..

 6. Hudy pisze:

  Kiedyś brałem takie pożyczki i nic mnie tak nie denerwowało jak wyczekiwanie co tydzień gościa który miał odebrać ode mnie kasę w domu. Później się z nim umówiłem tak że będę mu nadpłacać za 2 tygodnie, żeby nie musiał ta często chodzić 😉

 7. Kalop69 pisze:

  Te tygodniówki to chyba już wyszły już z obiegu, chyba już mało która firm ich udziela. Nic dziwnego, skoro teraz prawdziwym topem są pożyczki internetowe. Bez spotkań, bez wizyt, bez wychodzenia z domu!

 8. Jan pisze:

  ekassa gwarantuje ochronę i bezpieczeństwo danych osobowych jest jedna z najbezpieczniejszych firm z których korzystam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *