Darmowe konto bankowe przez internet

Założenie konta bankowego nie musi się wiązać ani z wizytą w placówce bankowej, ani też z dodatkowymi opłatami, które będziemy musieli ponieść na samym starcie. Darmowe konto bankowe założymy całkowicie przez internet, w kilku prostych i nie skomplikowanych krokach. Wystarczy poświęcić na to dosłownie kilka minut.

Nieco więcej czasu warto jednak poświęcić na znalezienie odpowiedniej oferty konta bankowego. Takich propozycji jest bardzo dużo i praktycznie każda oferta banku wyróżnia się czymś innym. Warto więc wiedzieć, że przy poszukiwaniu odpowiedniego konta bankowego, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Darmowe konto bankowe

Na co warto zwrócić uwagę zakładając rachunek bankowy?

1. Koszty prowadzenia konta bankowego
To chyba najważniejsza kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. O ile większość kont bankowych nie wiąże się z żadnymi opłatami za prowadzenie rachunku, to niektóre mogą posiadać opłatę miesięczną za korzystanie z konta. W pierwszej kolejność sprawdźmy więc, czy konto które chcemy otworzyć, nie posiada takiej właśnie opłaty. Dzisiaj na rynku raczej takich ofert już nie uświadczymy, choć przy bardziej zaawansowanych rachunkach bankowych, takie opłaty mogą jeszcze występować. Jeśli jednak otwieramy standardowe, darmowe konto osobiste, bez problemu powinniśmy znaleźć taką ofertę, która nie wiąże się z ponoszeniem stałych, miesięcznych czy rocznych opłat.

2. Karta płatnicza lub debetowa do konta
Większość osób które zakłada darmowe konto bankowe przez internet, chce również posiadać również kartę, za pomocą której będziemy mogli wypłacać pieniądze z bankomatu czy dokonywać płatności za zakupy. Banki raczej nie pobierają opłaty za wydanie takiej karty. Mogą jednak naliczać dodatkowe opłaty za korzystanie z niej. Najczęściej jest to stała opłata miesięczna, ostatnio jednak bardziej popularną opcją jest opłata warunkowa. W przypadku tej ostatniej, możemy nie ponosić żadnej opłaty za korzystanie z karty, pod warunkiem że spełnimy określony warunek, jaki postawi nam bank. Najczęściej mówi on o dokonaniu określonych transakcji bezgotówkowych (płatności kartą) za pomocą karty. Jeśli każdego miesiąca spełnimy ten warunek, bank nie naliczy nam żadnej dodatkowej opłaty za korzystanie z karty płatniczej. Warto również sprawdzić czy bank nie pobiera dodatkowej prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu. Przeważnie wypłaty z bankomatów sieci banku są bezpłatne, a za wszelkie inne trzeba ponosić opłaty.

3. Przelewy internetowe
W dzisiejszych czasach bardzo często wykonujemy przelewy internetowe, opłacając rachunki czy zakupy dokonane w internecie. Warto więc przed założeniem konta bankowego, sprawdzić czy bank nie pobiera dodatkowej prowizji za wykonanie takiego przelewu z konta. Bank może pobierać prowizję albo za samo wykonanie przelewu, bądź też za samą weryfikację wykonania przelewu za pomocą wiadomości sms. Z naszych informacji wynika jednak, że większość banków nie pobiera takich opłat, a jeżeli już to są to wyłącznie drobne prowizję za samą weryfikację realizacji przelewu internetowego. Jeśli korzystacie również z takiej opcji jak zlecenia stałe, warto zweryfikować konto również pod kątem opłaty za taką usługę.

System elektroniczny
Jeśli dosyć często korzystacie z konta bankowego, to na pewno zwrócicie uwagę również na system elektroniczny, po zalogowaniu się na konto bankowe. Liczy się tu wygoda korzystania z panelu, łatwa dostępność narzędzi czy przejrzystość dostępnych funkcji. Dla innych równie ważna będzie obsługa konta na różnych urządzeniach elektronicznych od smartfona po notebooka. Wydawać by się mogło, że nie mamy możliwości sprawdzenia tego, jak wygląda taki system przed założeniem konta bankowego. Co raz więcej banków umożliwia sprawdzenie systemu elektronicznego w wersji demo, który wygląda niemal identycznie jak ten, z któego będziemy mogli korzystać po założeniu konta.

You may also like...

1 Response

  1. Anton pisze:

    Jest szereg ciekawych rozwiązań wśród darmowych kont osobistych, wystarczy tylko zrobić dobre rozeznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *