Pożyczki przez Internet

Jeszcze do nie dawna, jedyną możliwością uzyskania dodatkowego kredytu lub pożyczki była wizyta w placówce bankowej. Wraz z popularnością jaką zdobywał przez lata internet, również kredyty i pożyczki stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Efektem tego jest możliwość uzyskania pożyczki przez internet zarówno drogą bankową, jak również w wielu firmach udzielających pożyczek pozabankowych.

Pożyczki przez Internet

Czym różnią internetowe pożyczki bankowe od tych udzielanych droga bankową? Różnice są znaczące ponieważ koszty pożyczek pozabankowych są niestety nieco wyższe od standardowych pożyczek udzielanych w banku. Jednocześnie trzeba przy tym zaznaczyć że ich koszt ani tak znacznie się poprawił w porównaniu do sytuacji jaka miała miejsce jeszcze przed kilkoma laty. Obecnie, dzięki sporej konkurencji jaka panuje na rynku pożyczek pozabankowych, możemy liczyć na koszty które nie zrujnują naszego budżetu. Dużym plusem, pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe jest na pewno łatwa dostępność oraz szybsza realizacja pożyczek. Najszybsze oferty mogą być dostępne w ciągu kilkunastu minut na koncie klienta.

Bankowe pożyczki przez internet

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będą bankowe pożyczki internetowe? Na pewno dla tych osób które posiadają dobrą historię kredytową, a więc nie posiadają zadłużeń. Zarówno w postaci nie opłacanych terminowo rat kredytów z zadłużeniem widocznym w BIK, jak również z dobrą zdolnością kredytową. W przypadku tej ostatniej, do uzyskania kredytu bankowego w zupełności wystarczy posiadać przynajmniej najniższą krajową, jednak nie obciążoną innymi zaciągniętymi kredytami. Jeśli to wszystko posiadamy, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie by złożyć wniosek o pożyczkę przez internet.

W przypadku banków nie mamy niestety tak dużego wyboru jak w przypadku firm pożyczkowych. Kredyty bankowe w 100% przez internet udzielają nie wszystkie banki. Wśród tych najbardziej popularnych należy wymienić mBank, iGotówka, Getin Bank, Alior Bank, inBank, Nest Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe. Maksymalna kwota kredytów udzielanych przez internet drogą bankową najczęściej wynosi do 10-20 tyś zł. Znacznie większą kwotę kredytu dostępnego przez internet zaproponował w ostatnim czasie Inbank, oferując kredyty online do 50 000 zł.

Co będzie nam potrzebne aby uzyskać bankowy kredyt online? Niezbędny będzie oczywiście dowód osobisty oraz ukończone 18 lat. Wymagane jest również posiadanie rachunku bankowego oraz telefonu komórkowego. Niektóre z banków mogą od nas wymagać również zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu. Część banków respektuje jednak zamiast tego elektroniczny wyciąg z rachunku bankowego. Taki dokument możemy wygenerować sami a do tego bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się na nasze konto osobiste przez internet a następnie pobrać dokument PDF z odpowiedniej zakładki, najczęściej znajdujący się w Historii konta.

Pożyczki pozabankowe przez internet

Pożyczki pozabankowe będą dobrą propozycją dla tych osób które nie mogą uzyskać potrzebniej gotówki za pośrednictwem banków. Na taką odmowną decyzję może mieć wpływ wiele rzeczy od niskiej zdolności kredytowej, przez negatywną historię kredytową w BIK po inne bardziej skomplikowane sytuacje życiowe. Dla takich osób przysłowiową deską ratunku mogą okazać się pożyczki przez internet udzielane pozabankowo. Jak wcześniej napisałem będzie to metoda nieco droższa od kredytu bankowego, jednak jeśli wybierzemy do tego odpowiednią firmę to nie powinniśmy stracić na tym zbyt dużo.

Aktualnie mamy do dyspozycji szereg ofert pożyczek, wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe. Różnią się one nie tylko warunkami uzyskania pożyczki ale również kosztami pożyczek. W jednych firmach te pożyczki są droższe, a w innych tańsze. Jak najłatwiej sprawdzić, w których firmach mamy możliwość uzyskania najtańszej pożyczki internetowej? Otóż praktycznie każda firma pożyczkowa posiada na swojej stronie internetowej specjalny kalkulator, z pomocą którego możemy obliczyć dokładny koszt pożyczki. Po wpisaniu kwoty pożyczki którą jesteśmy zainteresowani oraz okresu spłaty, pojawi nam się informacja dotycząca kosztów pożyczki. Będzie tam ujęta zarówno rata pożyczki oraz łączna kwota do spłaty czyli informacja o tym, ile będziemy musieli zapłacić poza pożyczoną kwotą.

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe online najczęściej udzielają pożyczki do 10 000 zł. W nielicznych przypadkach zdarza się że firmy oferują większą kwotę, ale znajdziemy kilka ofert które sięgają nawet do 15 000 zł. Decydując się jednak sięgnąć po tak wysoką kwotę pożyczki, musimy jednak przygotować się na to, że do spłacenia będziemy mieli dosyć pokaźną kwotę. Koszt takiej pożyczki może bowiem wynosić drugie tyle co kwota pożyczki. Warto więc dokładnie sprawdzić koszty takiej pożyczki, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę.

Co jeszcze warto wiedzieć, sięgając po pozabankowe pożyczki przez internet? Podstawowy warunek na jaki się zgadzamy, sięgając po taką pożyczkę to spłata rat w ustalonym terminie. Warto o tym pamiętać i tego przestrzegać, ponieważ nawet najmniejsze opóźnienie w spłacie takiej pożyczki może nas narazić na dodatkowe koszty. Nie będą one niestety na tym samym poziomie co opłaty za opóźnienie w przypadku spłaty rat kredytów bankowych a znacznie wyższe. Jeśli więc chcemy bezpiecznie wziąć pożyczkę pozabankową, musimy swoje zobowiązanie regulować terminowo i bez najmniejszych opóźnień. Dotyczy to w szczególności pożyczek udzielanych na promocyjnych warunkach w ramach chwilówek za 0 zł.

Formalności związane z uzyskaniem pożyczki z firmy pozabankowej, wyglądają dosyć podobnie jak w przypadku kredytów bankowych. Wymagane jest oczywiście ukończone 18 lat, aktualny dowód osobisty, rachunek bankowy i telefon komórkowy. Zaświadczenia o dochodach są raczej rzadko wymagane, a jeśli już to w postaci samego wyciągu z rachunku bankowego lub ostatnio opłacanych rachunków. W wielu przypadkach, pożyczki od firm udzielających pożyczki internetowe trafiają na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.