Kredyt bankowy na wyciąg z konta?

Wszyscy dobrze pamiętamy że do uzyskania kredytu gotówkowego w banku potrzebne jest zazwyczaj zaświadczenie o dochodach, po które trzeba się fatygować do miejsca w którym jesteśmy zatrudnieni. Na szczęście czasy się zmieniają i dzięki temu istnieje obecnie możliwość uzyskania kredytu bez konieczności załatwiania takiego dokumentu.

Jeżeli posiadamy stały dochód, jesteśmy osobą zatrudnioną a wypłatę otrzymujemy na własne konto bankowe to mamy możliwość otrzymać kredyt na wyciąg z konta i bez przedstawiania dodatkowych zaświadczeń. Wyciąg z konta to nic innego jak historia konta podsumowująca określony okres pod względem wpływów na konto. Banki najczęściej pod tym kątem wymagają 3 a w niektórych przypadkach 6 ostatnich wpływów miesięcznych.

Kredyt na wyciąg z konta bez dodatkowych zaświadczeń o dochodach

Aby pobrać taki wyciąg z konta nie musimy się udawać do najbliższej placówki bankowej, wystarczy że zalogujemy się na nasze konto osobiste przez internet. Po zalogowaniu musimy poszukać zakładki „Historia konta” a następnie wskazać jaki okres ma obejmować historia a więc np. określone miesiące (np. od 2016.01.01 do 2016.03.31). W kolejnym kroku będziemy mieli umożliwione pobranie historii konta w postaci szablonu MS Office, OpenOffice czy w postaci plików PDF.

W których bankach mamy możliwość uzyskania kredytu na wyciąg z konta? Najłatwiej powinno nam się to udać w bankach internetowych, czyli takich które umożliwiają uzyskanie potrzebnej gotówki całkowicie online. Należy jednak pamiętać że w przypadku takich kredytów banki stosują limity co do kwot kredytów i najczęściej nie udzielają tym sposobem kredytów większych jak 10 czy maksymalnie 20 tysięcy złotych. W przypadku jeżeli będzie zależało nam na większej kwocie kredytu, będziemy musieli udać się do placówki stacjonarnej banku.

Poza samym wyciągiem z konta, musimy również pamiętać że do uzyskania kredytu będzie nam potrzebny także aktualny dowód osobisty oraz rachunek bankowy i telefon komórkowy jeżeli o kredyt będziemy starać się drogą elektroniczną.

You may also like...

5 komentarzy

 1. Benton pisze:

  Już się przekonałem że nie wszystkie banki go dają, ale te które udzielają pożyczek internetowych to jak najbardziej typu Inbank, iGotówka czy iKredyt. Większość daje max do 10 000 zł, tylko w Inbanku można uzyskać do 50 000 zł.

 2. Baranowska pisze:

  Zauważyłam że z bankami to bardzo różnie jest. Niekiedy dadzą bez zaświadczeń i innych dokumentów, a czasami nie wystarczy im sam dowód osobisty i każą nam donieść dodatkowe dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody.

 3. Majewski pisze:

  Łatwiej jest w firmach pożyczkowych, bo zaświadczeń nie wymagają wcale jeśli już to właśnie wspomniany wyciąg z konta bankowego. Niektóre firmy stosują już jednak swoje systemy weryfikacji rachunku takie jak Instantor czy Kontomatik więc my nie musimy już praktycznie nic dostarczać.

 4. Maciej Puck pisze:

  Jak ktoś chce tani kredyt w banku to proponuje złożyć wniosek w Eurobanku. Oni już teraz również dają kredyt internetowy ale do 4000 zł. Kto wie jednak czy w najbliższym czasie nie zwiększą tego limitu. Nie wiem nawet czy wymagają tego przesyłania wyciągu z konta.

 5. Malwina pisze:

  Dobrze że nie trzeba już dostarczać tych zaświadczeń od pracodawcy, bo pamiętam że dosyć długo trwało żeby takie coś uzyskać. Tym bardziej jak bank chciał zaświadczenie dłuższe niż z ostatnich 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *