Gdzie po kredyt z negatywną historią w BIK?

Uzyskanie kredytu bankowego uzależnione jest od kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich jest dochód osoby starającej się o uzyskanie kredytu, jak również jego profil a więc wiek, stan cywilny i temu podobne dane. Ostatnim krokiem, równie ważnym na drodze do przyznania kredytu jest weryfikacja kredytobiorcy w bazach BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej. Znajdują się tam informacje na temat osób które wcześniej brały już jakiś kredyt czy nawet spłacały coś w ratach.

Uzyskanie kredytu w dużej mierze uzależnione jest od historii w bazach BIK ponieważ znajdują się tam informacje związane z wcześniej spłacanymi zobowiązaniami wobec banków. Bank w którym złożyliśmy wniosek o kredyt będziemy mógł sprawdzić czy aktualnie spłacamy już kredyt w innym banku jak również czy wcześniej zaciągnięte kredyty, spłacaliśmy terminowo.

Kto może mieć problem z uzyskaniem kredytu właśnie z powodu negatywnej historii w BIK? Na taki problem mogą napotkać osoby które miały znaczne opóźnienia w spłacie dotychczasowych kredytów. System BIK zapisuje opóźnienia w przedziałach czasowych: od 0 do 30 dni, od 31 do 90 dni oraz od 91 do 180 dni. O ile w przypadku pierwszej grupy (opóźnienia do 30 dni) nie mamy się zbytnio czym martwić, to opóźnienia większe jak 30 dni zapisywane są już zupełnie inaczej i mogą wpłynąć negatywnie na przyznanie nam kredytu w przyszłości. W nieco lepszej sytuacji są osoby które opóźnienia w spłacie kredytu miały już dawno (np. od 5 lat wzwyż), w takiej sytuacji informacja na temat nie regularnej spłaty kredytu, najprawdopodobniej została już wymazana z baz BIK.

kredyt z negatywną historią w BIK

Jeśli jednak wiemy o tym że posiadamy negatywną historię kredytową w BIK, gdzie możemy starać się o kredyt z negatywną historią w BIK?

Oczywiście szans na uzyskanie kredytu bankowego w takiej sytuacji, nie mamy zbyt dużych, więc pozostaje nam poszukać instytucji pozabankowych, które przy weryfikacji danych nie sprawdzają danych w BIK. Przyznać muszę że grono takich firm co raz bardziej się zawęża ponieważ o ile jeszcze kilka lat temu mało która firma pozabankowa miała możliwość przeprowadzenia weryfikacji danych potencjalnego klienta w BIK, to obecnie taką możliwość ma już spore grono firm. Ja jednak skupię się dzisiaj wyłącznie na tych firmach które udzielają pożyczek bez sprawdzania danych w BIK.

MONEDO– marka należąca do Kreditech, która wcześniej dała się poznać pod kilkoma innymi nazwami np. ostatnio jako Zaimo. Firma umożliwia uzyskanie pożyczek do 10 000 zł ze spłatą w ratach miesięcznych nawet do 36 miesięcy. Propozycja dostępna jest dla osób od 18 roku życia które posiadają dowód osobisty oraz aktywne konto bankowe.

FERRATUM – kolejna pożyczka ratalna lub kredyt z negatywną historią w BIK, za pośrednictwem którego mamy szanse pozyskać gotówkę do 5000 zł ze spłatą od 6 do 24 miesięcy. Oferta dostępna jest dla osób od 21 roku życia, które nie posiadają negatywnych wpisów w bazach Krajowego Rejestru Długów (KRD)

MONEYMAN – przy pierwszej pożyczce możemy uzyskać chwilówkę z 30-dniowym terminem spłaty (ale możemy pożyczyć ją w promocji bez dodatkowych opłat), przy kolejnych pożyczkach okres spłaty może wynosić już od 2 do 6 miesięcy. Pożyczki oferowane przez MoneyMan obejmują pożyczki od 100 do 5000 zł i dostępne są dla osób które mają ukończone 18 lat i brak zadłużeń w rejestrach dłużników

INCREDIT – kolejna propozycja pożyczek długoterminowych przy których nie jest sprawdzany BIK. Mamy tu możliwość pożyczenia od 500 zł do 10 000 zł z okresem spłaty od 1 do 24 miesięcy. Pożyczki w Incredit dostępne są dla osób które ukończyły już 20 lat i nie mają negatywnych wpisów w bazach dłużników.

You may also like...

6 komentarzy

 1. Barbara pisze:

  Chyba co raz więcej firm pożyczkowych przy udzielaniu pożyczek sprawdza dane osób składających wniosek o pożyczkę w bazach BIK. Warto jednak dodać że takie firmy choć weryfikują bik to nieco lżejszym okiem podchodzą do historii kredytowej klienta i jeśli były jakieś nie duże zadłużenia, które w dodatku zostały już spłacone, to raczej nie będziemy mieć problemu z uzyskaniem gotówki.

 2. Freddy K. pisze:

  W Monedo to już chyba nie.. zmienili swój dotychczasowy profil i to znacznie. Nie ma już praktycznie szans dostania u nich pożyczki, jak ktoś ma mniejsze czy większe zadłużenia, zarówno widoczne z poziomu BIK czy baz dłużników. Weryfikacja niemal taka jak w banku. Zresztą koszty swoich pożyczek też zmniejszyli, więc nie jest już tak drogo jak było wcześniej.

 3. Papa Fred pisze:

  W Providencie podobnie, może uda się dostać pożyczkę w przypadku negatywnego BIK ale wyłącznie taką w postaci pożyczki domowej, a jak wiadomo jest ona droga w spłacie. Pożyczek internetowych z ratą miesięczną, które mają w ofercie, udzielają wyłącznie osobom które mają pozytywną historię kredytową, bez zadłużeń w bazach dłużników czy bazie BIK.

 4. Majewski pisze:

  Negatywny BIK to spory problem ponieważ większość firm pożyczkowych sprawdza te bazy. Kiedyś nie było problemu, ponieważ jak w banku nie dali to szło się do firmy pożyczkowej, teraz już tak łatwo może nie jest. Ale dzięki temu że jest wiele takich firm, to szanse na uzyskanie pożyczki z negatywną historia w BIK dużo większe.

 5. Pan Peti pisze:

  Negatywny BIK to faktycznie spory problem w uzyskaniu pożyczki. Kiedyś nie było tak źle, bo jak się już popusło tą historię kredytową jakimś nie terminowo spłacanym kredytem, to można było wziąć pożyczkę w Providencie. Teraz jednak większość firm pożyczkowych ma również dostęp do baz BIK i może sprawdzić naszą historię w bankach.

 6. Janoosh pisze:

  Z negatywną historią w BIK mamy możliwość uzyskania pożyczki w Rapida Money, o czym nawet informują na swoich stronach. I nie jest to żadne hasło reklamowe, które ma tylko przyciągnąć uwagę wielu osób, ponieważ oni faktycznie takich pożyczek bez bik udzielają. Zamiast dobrej historii kredytowej w BIK, wymagany jest jednak gwarant pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *