Jak zmniejszyć zobowiązania za odsetki?

Zmniejszając odsetki, które płacisz od swoich długów, sprawisz, że Twoje zobowiązania będą tańsze i będziesz miał więcej wolnej gotówki, którą będziesz mógł skierować z powrotem na spłatę zaległych sald.

Karty kredytowe

Spójrz na wyciąg z karty kredytowej; powinien on informować o wysokości odsetek, które obecnie płacisz. Twoim celem powinno być zmniejszenie kwoty odsetek gromadzących się na kartach kredytowych, a na szczęście karty kredytowe z transferem salda mogą w tym pomóc, jak radzi https://splatapozyczek.pl/. Jeśli chodzi o zmniejszenie zadłużenia na karcie kredytowej, masz dwie możliwości:

  • Przenieść zaległy dług na kartę kredytową, która oferuje transfer salda bez odsetek.
  • Przenieś swój dług na kartę, która pobiera obniżoną stawkę do czasu spłacenia salda. Podczas gdy nadal będziesz płacić odsetki, będą one na obniżonej stawce i jest mało prawdopodobne, aby ponieść jakiekolwiek opłaty lub opłaty po przeniesieniu.

Kredyty

Jeśli masz zabezpieczoną lub niezabezpieczoną pożyczkę o stałej stopie procentowej, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie przenieść się do tańszej opcji bez ponoszenia kosztów. Jednak nadal warto to rozważyć. Sprawdź, czy możesz zaoszczędzić pieniądze poprzez przeniesienie swojej pożyczki, kontaktując się z dostawcą pożyczki, aby dowiedzieć się, ile miesięcznych płatności i ile długu nadal masz do spłaty. Ważne jest również, abyś dowiedział się, jakie są kary za wcześniejszą spłatę.

Kredyty hipoteczne

Jest to prawdopodobnie największy wydatek, więc jeśli możesz zaoszczędzić pieniądze na swojej hipotece, może to zrobić dużą różnicę w ilości pieniędzy, które masz dostępne, aby poradzić sobie z innymi długami. Jeśli obecnie płacisz standardową stopę zmienną, możesz niepotrzebnie wydawać pieniądze i warto rozważyć zmianę hipoteki. Przede wszystkim opłaca się spojrzeć na tabele porównawcze kredytów hipotecznych, aby mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o różnych rodzajach dostępnych ofert. Następnie opłaca się wrócić do obecnego kredytodawcy i zapytać, czy jest on w stanie zaoferować lepszą stawkę.

Dobrym pomysłem może być rozmowa z niezależnym doradcą hipotecznym, który będzie w stanie wyjaśnić dostępne opcje i pomóc w oszacowaniu kosztów przeniesienia kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że warto to zrobić tylko wtedy, gdy możesz zaoszczędzić pieniądze. Przeczytaj https://splatapozyczek.pl/, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli jesteś przywiązany do stałej umowy, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze poprzez przeniesienie kredytu hipotecznego, ponieważ opłaty karne prawdopodobnie przewyższą korzyści płynące z przejścia na lepszą stopę. Jednak istotne jest zanotowanie w swoim kalendarzu, kiedy kończy się obecna umowa.

Nie pożyczaj więcej

Pomimo tego, co mówią błyszczące reklamy telewizyjne, kredyty konsolidacyjne nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli pożyczasz więcej, aby się „poczęstować”. Jednak w niektórych okolicznościach mogą być one odpowiednie. Unikaj konsolidacji niezabezpieczonych długów, takich jak karty kredytowe, debety na rachunku bieżącym lub pożyczki, z długiem zabezpieczonym. W ten sposób można narazić swoją własność na ryzyko, jeśli nie spłaca się rat.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *