Pożyczka na 12 miesięcy – bank czy firma pozabankowa?

Wiemy już o tym że pożyczenie gotówki niekiedy znacznie taniej wychodzi nas w firmach pozabankowych aniżeli w bankach. Mam tu jednak na myśli głównie chwilówki, które możemy pożyczyć w ramach popularnych promocji dla nowych klientów. Czy pożyczki społecznościowe, które udzielane są przez internet a ich koszty nie raz bywają niższe od kredytów bankowych.

Czy Pożyczka na 12 miesięcy będzie tańsza w banku czy firmie pożyczkowej? Im dłuższy okres spłaty tym dostępne oferty przemawiają jednak na korzyść banków. Kredyt z 12 ratami miesięcznymi będzie na pewno tańszym rozwiązaniem niż pożyczka pozabankowa z takim samym okresem spłaty. Warto w tym miejscu zaznaczyć że taki kredyt bankowy również możemy wziąć całkowicie przez internet. O ile kwota kredytu nie będzie większa jak 10 000 zł (niekiedy do 20 000 zł). Wystarczy że posiadamy przy sobie dowód osobisty a zaświadczenie o dochodach możemy pobrać ze swojego rachunku osobistego w postaci elektronicznego wyciągu PDF. Na 12-miesięczny kredyt możemy liczyć za pośrednictwem takich banków jak mBank, iGotówka czy T-Mobile Usługi Bankowe.

Jak długo przyjdzie nam poczekać na uzyskanie takiego kredytu przez internet? Wszystko zależy od banku, w którym złożymy wniosek o taki kredyt. Jeśli składamy go do południa to jest szansa na to że potrzebna gotówka pojawi się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

Tańszym rozwiązaniem lub z bardzo zbliżonymi do bankowych kredytów, może okazać się pożyczka społecznościowa w takich serwisach jak choćby Kokos. W ich przypadku jednak przyjdzie nam poczekać nieco dłużej ponieważ procedura uzyskania takiej pożyczki jest nieco wydłużona i wiąże się ze zgromadzeniem odpowiedniej ilości osób, które zechcą nam pożyczyć potrzebną nam gotówkę. Jeśli jednak nie spieszy nam się specjalnie, możemy spróbować tego sposobu.

W przypadku pożyczek pozabankowych z 12-miesięcznym okresem spłaty – na ich korzyść na pewno przemawia czas, ponieważ okres oczekiwania na tego rodzaju pożyczkę będzie zdecydowanie krótszy od oczekiwania na kredyt bankowy. Dotyczy to głównie firm wyspecjalizowanych w udzielaniu pożyczek internetowych a więc dla przykładu Hapi Pożyczki, Monedo Now (dawne Zaimo), Incrdit czy Zaplo. W ich przypadku oczekiwanie na pożyczkę może się zamknąć w ciągu 1 godziny czy w niektórych przypadkach nawet kilkunastu minut od chwili złożenia wniosku. Minusem natomiast będzie nieco wyższy koszt pożyczki od tradycyjnego kredytu w banku. Możemy jednak wybrać sobie ofertę która będzie najtańsza – każda firma pożyczkowa na swojej stronie internetowej posiada kalkulator za pomocą którego możemy obliczyć sobie wysokość raty miesięcznej oraz łączny koszt pożyczki.

You may also like...

3 komentarze

  1. Róża pisze:

    Jeśli ma to być pożyczka na 12 miesięcy to oczywiście lepszy i tańszy będzie bank. Więc jak mamy taką możliwość to powinniśmy spróbować w banku. Wiem z doświadczenia że nie wszyscy mogą więc jak ma to być pożyczka tak do 5000 zł to najlepsza będzie zdecydowanie Wonga z opcji ratalnej. Mają najnizszy koszt pożyczek spośród tych udzielanych przez firmy pozabankowe.

  2. Zoltan pisze:

    Nie będę tu chyba oryginalny i oczywiście powiem że zdecydowanie bank, pod warunkiem że pozwala nam na to nasza sytuacja tzn. zdolność i historia kredytowa. Jeśli nie to można szukać pomocy w firmach pożyczkowych, tylko najlepiej u tych które posiadają niskie koszty pożyczek.

  3. Szymcio pisze:

    Teraz to mamy dobrze, bo mamy szansę wyboru. Jak nie dostaniemy w banku, to idziemy do firmy pożyczkowej. Co więcej, te pożyczki pozabankowe już nie są takie drogie jak bywały kiedyś, więc również pożyczka na 12 miesięcy nie będzie specjalnie kosztowna. O ile oczywiście skorzystamy z usług sprawdzonej firmy pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.