Pożyczka 3000 zł na 12 miesięcy – która najtańsza?

Dzisiaj zajmę się dosyć konkretnym tematem a mianowicie znalezieniu 5 najtańszych pożyczek pozabankowych. Najtańszych czyli takich z najniższą ratą miesięczną a przy tym cechującymi się nie skomplikowanymi formalnościami a więc łatwą dostępnością.

Żeby zbadać która pożyczka 3000 zł będzie najtańsza, musiałem ustalić kwotę pożyczki oraz okres spłaty dzięki czemu będę mógł sprawdzić wysokość raty miesięcznej którą przyjdzie nam zapłacić. Pod uwagę wziąłem wyłącznie firmy pozabankowe, w przypadku których do uzyskania pożyczki nie jest wymagane dokonywanie wysokich przedpłat przed udzieleniem pożyczki.

Pożyczka 3000 zł na 12 miesięcy – oto najtańsze opcje:

Pożyczka 3000 zł w Provident

1. WONGA
Rata miesięczna: 371,08zł

Na dobry początek Wonga która znalazła się na czołowej pozycji i to nie bez przypadku bowiem firma już od kilku tygodni chwali się że posiada najniższe raty pożyczki. Wygląda na to że nie rzucają słów na wiatr ponieważ to właśnie u nich znalazłem najtańszą ratę pożyczki. Pożyczka 3000 zł w Wonga dostępna jest dla osób które mają ukończone 18 lat, brak posiadanych zadłużeń zarówno w bazach dłużników jak i BIK oraz dochód umożliwiający spłatę rat pożyczki.

2. RATKA
Rata miesięczna: 380.91 zł

Zarówno Ratka jak i Aasa posiadają te same koszty pożyczki a jako że obie marki należą do tej samej firmy, więc w tym zestawieniu postanowiłem wyszczególnić tylko jedną z nich. Ratka, zaraz po Wondze posiada najniższe koszty pożyczek pozabankowych, tyle że warunki uzyskania pożyczki są u nich nieco bardziej złożone. Przede wszystkim pożyczki są udzielane osobom od 21 roku życia a ponadto do uzyskania pożyczki konieczne jest podpisanie papierowej wersji umowy, która zostanie do nas wysłana firmą kurierską.

3. PROVIDENT
Rata miesięczna: 396,93 zł

Na trzeciej pozycji uplasował się Provident z nową ofertą pożyczki samoobsługowej, w przypadku której co ciekawe, wszystkie formalności załatwiane są zdalnie przez internet. Jest to swoista nowość w przypadku tej firmy, dlatego też warto o niej wspomnieć. Podobnie jak w przypadku Wongi, tu również mamy szansę uzyskać jeśli dopiero co przekroczyliśmy granicę wieku 18 lat. Do uzyskania pożyczki wymagane jest również posiadanie miesięcznych dochodów oraz nie nagannej przeszłości w spłacie innych zobowiązań.

4. HAPI POŻYCZKI
Rata miesięczna: 400.18 zł

Internetowe pożyczki Hapi również znalazły się w zestawieniu najtańszych pożyczek w wysokości 3000 zł z 12 miesięcznym okresem spłaty. Warunki uzyskania pożyczki są tu niemal identyczne jak w przypadku Providenta, co nie powinno nikogo dziwić jako że marka spokrewniona jest dosyć blisko z powyższą firmą. Poza wymaganym wieku ukończonych 18 lat, Hapi prześwietli równie dokładnie naszą historia kredytową, weryfikując zarówno wszystkie możliwe rejestry dłużników jak również historię kredytową w BIK.

5. FERRATUM
Rata miesięczna: 401.33 zł

I na koniec zestawienia, firma Ferratum której rata miesięczna nie różni się specjalnie od poprzednika. Jak w przypadku większości przedstawianych tu dzisiaj firm, wszystkie formalności załatwimy tutaj zdalnie przy pomocy udogodnień jakie przyniosła ze sobą sieć internet. Pożyczka 3000 zł w Ferratum będzie dostępna dla nas, jeśli tylko mamy ukończone 21 lat oraz brak posiadanych zadłużeń w Krajowym Rejestrze Długów.

You may also like...

3 komentarze

  1. Barbara pisze:

    Jeśli już mówimy o sprawdzonych firmach to można by tu dodać jeszcze Zaplo i Monedo. W przypadku pierwszej bez problemu policzymy sobie koszt, jeszcze przed uzyskaniem pożyczki, w przypadku Monedo, firma dokonuje wyceny indywidualnie, po złożeniu wniosku o pożyczkę.

  2. Mariolka Tarnów pisze:

    W jakiej firmie pożyczkowej taka pożyczka 3000 zł na 12 miesięcy wyjdzie mi najtaniej. Nie dostałam takiej pożyczki w banku, więc szukam innej alternatywy, możliwie najtańszej i przez internet.

  3. Luźny pisze:

    Wonga nadal ma najniższe raty miesięczne pożyczki. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie dostaniemy u nich pożyczki, to można jeszcze spróbować w Hapi Pożyczki albo Monedo. Te firmy pożyczkowe również mają niskie koszty pożyczek na 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *