Pożyczka Pozabankowa na dowód osobisty

Uzyskanie kredytu bankowego najczęściej wiąże się z przedstawianiem samego dowodu osobistego, ale również innych dokumentów, które mogą potwierdzić uzyskiwany przez nas dochód. W przypadku osób zatrudnionych w ramach umowy o pracę będzie to zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, które może nam wystawić nasz pracodawca. A czy istnieje możliwość uzyskania nie dużej pożyczki, bez konieczności przedstawiania takich dokumentów? W przypadku pożyczek pozabankowych jak najbardziej…

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki pozabankowej? Uzyskanie zarówno kredytu gotówkowego czy pożyczki pozabankowej nie jest możliwe, jeśli nie posiadamy przy sobie dowodu osobistego. Ten dokument będzie nam potrzebny przy każdym załatwianiu formalności związanego z pozyskaniem dodatkowej gotówki. Jednak nie w każdej sytuacji będzie wymagane przedstawianie zaświadczeń o dochodach. W zasadzie większość firm udzielających pożyczek pozabankowych przez internet, nie wymaga dodatkowych dokumentów poza samym dowodem osobistym. Rzadko zdarza się by firma poprosiła o przesłanie dodatkowych zaświadczeń, chyba że w postaci elektronicznego wyciągu z konta. Choć nawet taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko i głównie w przypadku bankowych kredytów udzielanych drogą internetową.

Pożyczka Pozabankowa na dowód osobisty – w których firmach?

Poza samym dowodem osobistym, do uzyskania pożyczki pozabankowej na pewno przyda nam się konto osobiste założone w dowolnym banku (poza kontami w SKOK) oraz rzecz jasna – telefon komórkowy. Ten ostatni będzie nam potrzebny ponieważ pracownik firmy pożyczkowej będzie chciał się z nami skontaktować kiedy tylko otrzyma nasz internetowy wniosek o pożyczkę. Taki kontakt telefoniczny będzie miał na celu weryfikację naszych danych z tymi podanymi w formularzu oraz najprawdopodobniej będzie obejmował kilka innych dodatkowych pytań.

Pożyczka Pozabankowa na dowód osobisty

Czy Pożyczka Pozabankowa na dowód osobisty się opłaca? Wszystko zależy od tego jakiej kwoty pożyczki potrzebujemy i na jak długo. Najbardziej opłacalnie wychodzą nie duże kwoty pożyczek z jak najszybszym okresem spłaty. Wśród ofert firm pożyczkowych znajdziemy takie oferty, które często objęte są dodatkową promocją skierowaną do nowych klientów. W ramach takiej pożyczki często możemy liczyć na bardzo korzystne warunki, w ramach których koszty są bardzo małe lub nie ma ich wcale. Mam tu na myśli głównie popularne oferty pożyczek za 0 zł, na których spłatę mamy najczęściej 30 czy 60 dni.

W przypadku jeżeli będziemy zainteresowani uzyskaniem pożyczki ratalnej, których najczyściej żadna promocja nie obejmuje to będziemy musieli się liczyć z tym, że koszty takiej pożyczki są nieco wyższe od tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku. Muszę tu jednak zaznaczyć że koszty pożyczek pozabankowych w ostatnich latach mocno uległy zmianie, oczywiście na korzyść pożyczkobiorców. Ogromna ilość firm pożyczkowych które pojawiły się w ostatnim czasie i rozwój rynku pozabankowego, sprawiły że koszty tego typu pożyczek co raz bardziej zbliżają się do tych które znamy z ofert bankowych.

W których firmach dostępna jest najkorzystniejsza Pożyczka Pozabankowa na dowód osobisty? Specjalnie dla was przygotowałem dzisiaj 5 najlepszych propozycji, których raty miesięczne są obecnie najtańsze.

WONGA – pożyczka ratalna do 3000 zł
RATKA – pożyczka ratalna do 5000 zł
ZAPLO – pożyczka ratalna do 10 000 zł
HAPI POŻYCZKI – pożyczka ratalna do 7500 zł
PROVIDENT – pożyczka ratalna do 10 000 zł

You may also like...

6 komentarzy

 1. Radosh 66 pisze:

  Rozumiem że macie na myśli podanie danych z dowodu osobistego, bo chyba żadna firma pożyczkowa nie wymaga przesyłania dowodu osobistego. No chyba że chodzi o skan dowodu, ale to chyba też nie powinno być wymagane ze strony pożyczkodawcy?

 2. Szczypior pisze:

  Teraz to chyba nawet i banku udzielają kredytów na dowód przez internet. Tyle że przeważnie wymagają dosłania wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Podobnie jest w firmach pożyczkowych. Bardzo rzadko wymagają dodatkowych dokumentów jak zaświadczenie o dochodach czy zatrudnieniu. Przeważnie pożyczka udzielana jest bez zaświadczeń, na samo oświadczenie. Tylko w przypadku dużych kwot pożyczek wymagane są dodatkowe dokumenty, poza dowodem osobistym.

 3. Pan Peti pisze:

  W zasadzie chyba już wszystkie firmy udzielają pożyczki pozabankowe na dowód osobisty i nie ma z tym problemu. Tylko że fakty są też takie że większość firm stosuje systemy do weryfikacji rachunków bankowych i mogą sprawdzić jakie dana osoba ma wpływy na konto z automatu, oczywiście za naszą zgodą.

 4. Pomocna pisze:

  Takie pożyczki internetowe najczęściej udzielane są na dowód osobisty. Firmy pożyczkowe bardzo rzadko wymagają dodatkowych zaświadczeń, a jeśli już to albo weryfikują sam wyciąg z konta albo sami sprawdzają konto, za naszą zgoda przez specjalny system.

 5. Majcher pisze:

  Od kiedy internet stał się taki popularny, pożyczkę na dowód można uzyskać bez większego problemu. Firny pożyczkowe już nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o dochodach, lub robią to bardzo rzadko. W zasadzie do uzyskania pożyczki wystarczy jedynie dowód osobisty, telefon komórkowy, konto w banku i wsio!

 6. Andju pisze:

  Jak brałem chwilówki w Vivus czy Netcredit to chcieli ode mnie jedynie dane z dowodu, żadnych dodatkowych dokumentów czy skanu dowodu osobistego. Wiadomo że trzeba ponadto zrobić przelew weryfikacyjny i to wystarczy żeby dostać u nich pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.