Pożyczki długoterminowe na raty

Pożyczki ratalne to nie tylko te które dostępne są w banku, to również szereg ofert finansowych które dostępne są za pośrednictwem firm udzielających pożyczki pozabankowe. Jeśli więc z jakichś powód mamy problem z uzyskaniem kredytu tradycyjną drogą bankową to mamy duże szanse na uzyskanie pożyczki z długoterminowym okresem spłaty. Taką, którą będziemy mogli spłacać w ratach miesięcznych, na niemal identycznych zasadach co kredyt gotówkowy.

Czym więc różni się kredyt gotówkowy który dostępny jest w banku od pożyczki ratalnej w firmie pozabankowej? Główna różnica polega na kosztach ponieważ pożyczki pozabankowe zawsze będą droższe w spłacie od tradycyjnego kredytu. Trzeba tu jednak jednocześnie zaznaczyć że w ostatnich latach koszty pożyczek pozabankowych są znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu. Bezpośredni wpływ na to miała bez wątpienia mocna konkurencja na tym rynku, rosnąca z roku na rok.

Pożyczki długoterminowe na raty czyli pożyczki z ratami miesięcznymi

Gdzie więc w takim razie znaleźć korzystną ofertę pożyczki długoterminowej z ratami miesięcznymi? Na rynku jest szereg firm które oferują tego typu pożyczki, począwszy od tych oferujących małe kwoty do maksymalnie 2000 czy 3000 zł. Po firmy udzielające dużych pożyczek pozabankowych nawet do 20 czy 25 tysięcy złotych. Mowa tu oczywiście o pożyczkach gotówkowych, w przypadku których nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia w postaci nieruchomości czy pojazdu, które stanowiłyby zabezpieczenie pożyczki. Musimy jednak sobie zdawać sprawę z tego że duże pożyczki długoterminowe na raty, zawsze będą wiązały się z wysokimi kosztami zaciągnięcia takiej pożyczki. Jeśli dla przykładu, zdecydujemy się na pożyczenie gotówki powyżej 10 000 zł, to koszt takiej pożyczki w wielu firmach może urosnąć dwukrotnie. Będziemy musieli bowiem spłacić nie tylko kwotę którą pożyczyliśmy, ale jeszcze drugie tyle. Ponieważ tyle może wynieść samo oprocentowanie pożyczki oraz dodatkowa prowizja. Jeśli więc nie chcemy za bardzo przepłacać za zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, warto pomyśleć o pożyczce nie większej jak do 10 000 zł.

Pożyczki długoterminowe na raty w Ratka

Pożyczka na ile rat? Wszystko zależy od tego na którą ofertę się zdecydujemy ponieważ firmy pożyczkowe pod kątem spłaty oferują szeroki zakres rat. Jeśli będzie zależało nam na szybkiej spłacie, możemy skorzystać z oferty pożyczek które będziemy mogli spłacić nawet w jednej czy kilku ratach miesięcznych. Jeśli jednak w grę wchodziły będą wyłącznie pożyczki z najdłuższym możliwym okresem spłaty to tutaj często maksymalnym okresem spłaty jest 24 lub 36 miesięcy.

Jakie wymagania stawiają firmy oferujące pożyczki długoterminowe na raty? Te mogą się różnić w zależności od firmy w której złożymy wniosek o pożyczkę. Ogólnie jednak, warunki te będą znacznie bardziej przystępne od tych które na co dzień praktykowane są w bankach. Często głównym warunkiem jaki należy spełnić jest wiek pożyczkobiorcy. Tutaj najczęściej stosowany jest limit wieku od 18 roku życia, ale bywają również firmy które stawiają wyżej ten próg np. od 21 czy 22 lat. Do uzyskania pożyczki będzie również wymagane posiadanie stałych miesięcznych dochodów. Choć nie wszystkie z firm będą wymagały od nas zaświadczenia o dochodach. Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasza historia kredytowa , a tu konkretnie nie posiadanie zadłużeń o których informacja byłaby zarejestrowana w bazach czy rejestrach dłużników. Niektóre firmy pożyczkowe weryfikują również historię kredytową w bazach BIK. Do takich baz możemy trafić jeśli nie będziemy terminowo spłacać zaciągniętego kredytu w banku.

Firmy udzielające Pozabankowe Pożyczki długoterminowe na raty

Na które pożyczki długoterminowe z ratami miesięcznymi warto zwrócić uwagę? Oto kilka naszych propozycji:
Provident – jedna z najstarszych a zarazem najtańszych pożyczek pozabankowych dostępnych na rynku, kwoty pożyczek nawet do 15 000 zł
Zaplo – pożyczki internetowe do 10 000 zł, weryfikacji również w BIK
Hapi Pożyczki – internetowy odłam Providenta, pożyczki przez internet na raty do 7500 zł
Ratka – jedna z najtańszych pożyczek pozabankowych na rynku, kwoty pożyczek do 5000 zł
Wonga – szybkie pożyczki ratalne 3000 zł, dostępna promocja dla nowych klientów
Szalona Pożyczka – doradca w pożyczkach pozabankowych, kwoty nawet do 25 000 zł
Rapida Money – pożyczki długoterminowe na raty dla zadłużonych, kwoty do 25 000 zł
Ferratum – pożyczki bez BIK do 5000 zł

You may also like...

5 komentarzy

 1. Radosh 66 pisze:

  Jeszcze kilka lat temu mało było takich ofert pożyczek na raty, bo głównie rodziły się jak grzyby po deszczu firmy skore do udzielania chwilówek. Sytuacja jednak uległa zmianie bo teraz jest na rynku całe grono firm które są alternatywą dla kredytów bankowych. Tylko że takie pożyczki nie są zbytnio opłacalne przy większych kwotach. Jak ktoś potrzebuje tak do 5 czy 6k to jeszcze nie jest tak źle, ale pożyczki 10 czy więcej to już gigantyczny koszt.

 2. Miecio Z. pisze:

  W tych firmach akurat można pożyczać bo to sprawdzone nazwy, ale ogólnie to przy większych kwotach trzeba uważać bo niekiedy nie są podawane pełne informacje na temat kosztów pożyczki. Podają oprocentowanie pożyczki, a nie zawsze informacje o prowizji pożyczki czy innych opłatach.

 3. Ragnar pisze:

  Jeśli chodzi o pożyczki ratalne dostępne poza bankiem, to ja miałem okazję pożyczać w SMS Kredyt i trochę później w Zaplo. Tę drugą firmę bardziej mogę polecić, bo nie mają tyle wymagań co sms kredyt.

 4. Mirek Paźdźioch pisze:

  Wybór jeśli chodzi o pożyczki długoterminowe jest spory, ale trzeba oczywiście sprawdzić gdzie koszty będą niższe. Dużo pod tym kątem nie trzeba w zasadzie robić, bo wystarczy że wejdziemy na stronę konkretnej firmy, wskażemy wysokość pożyczki i czas na spłatę i mamy gotowe informacje o kosztach jakie trzeba będzie ponieść.

 5. Thomas pisze:

  Warto kierować się kosztami takich pożyczek. Wybór wśród firm pożyczkowych jest duży, ale nie każda firma jest w stanie zaoferować godne warunki finansowania. Moim zdaniem Wonga, Hapi i Monedo, te trzy firmy potrafią zaoferować stosunkowo dobre i niskie raty pożyczki długoterminowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *