Zadłużenie w BIK i KRD – gdzie po pożyczkę?

Każda firma udzielająca pożyczek pozabankowych korzysta z jakichś baz zewnętrznych, za pomocą których może zweryfikować historię kredytową klienta. Może to zrobić podobnie jak banki za pośrednictwem bazy BIK, bądź też za pomocą rejestrów dłużników takich jak KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIG Infomonitor czy ERIF. Czy w przypadku zadłużenia zarówno w bazach BIK jak i KRD mamy więc jakieś szanse na uzyskanie pożyczki drogą pozabankową?

Bardzo dużo osób ma problem z uzyskaniem kredytu w banku właśnie z powodu negatywnej historii kredytowej w BIK. Kierują one wtedy swoje pierwsze kroki w stronę firm pożyczkowych, które do tej pory raczej omijały weryfikowanie klientów w bazie Biura Informacji Kredytowej. W ostatnim czasie ta sytuacja uległa jednak sporej zmianie, ponieważ aktualnie już większość firm udzielających pożyczek pozabankowych korzysta z weryfikacji BIK. Ponadto praktycznie tego rodzaju firmy, sprawdzają czy klient starający się o pożyczkę nie znajduje się w jednej z popularnych baz dłużników. Do takiej bazy możemy zostać dopisania jeśli ze znacznym opóźnieniem nie opłacaliśmy rachunków telefonicznych, za energię elektryczną czy innych faktur wystawionych na nasze dane.

Gdzie po pożyczkę gdy mamy zadłużenie w BIK i KRD?

Bardzo trudno będzie nam uzyskać pożyczkę, jeśli posiadamy zarówno negatywną historię kredytową, jak również negatywny wpis w bazie KRD. Nie ma praktycznie firmy pożyczkowej, która nie sprawdzałaby baz Krajowego Rejestru Długów, więc już na tym etapie możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki. Jeśli nawet znajdziemy taką firmą, to na pewno będzie ona sprawdzała inne bazy jak choćby BIK. Jedynym sensownym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sięgnięcie po pożyczkę z żyrantem lub poręczycielem.

Pożyczki z zadłużeniem BIK i KRD

Jedyną znaną nam a zarazem sprawdzoną i godną polecenia firmą, która może nam pomóc w takiej trudnej sytuacji jest firma Rapida Money. Jest to firma która może udzielić pożyczki osobom zadłużonym, a więc takim których dane znajdują się w bazach BIK czy w rejestrach dłużników. Do uzyskania pożyczki nie jest wymagana od pożyczkobiorcy pozytywna historia kredytowa. Jest ona jednak wymagana w przypadku osoby będącej poręczycielem pożyczki, ponieważ taka osoba będzie nam potrzebna do uzyskania pożyczki. Gwarant pożyczki to osoba bez której nie dostaniemy pożyczki w firmie Rapida. Taką osobą może być nasz znajomy, przyjaciel czy krewny. Ważne aby taka osoba posiadała dobrą historię kredytową oraz odpowiednią zdolność kredytową. Nie może to więc być osoba która w przeszłości posiadała opóźnienia w spłacie kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań finansowych. W niektórych sytuacjach firma może również wymagać od gwaranta posiadania nieruchomości, ta jednak nie będzie stanowiła zabezpieczenia pożyczki.

You may also like...

6 komentarzy

 1. Majewski pisze:

  Kiedyś może firmy pożyczkowe nie sprawdzały baz, ale za to koszty pożyczek były znacznie wyższe. W koszty takich pożyczek było po prostu wliczone ryzyko tego że ktoś nie spłaci takiej pożyczki. Ktoś kto spłacał terminowo pożyczkę, w kosztach miał jakby wliczone to że ktoś tej pożyczki nie spłaci.

 2. Misio69 pisze:

  Lepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji by informacje o zadłużeniach trafiały do jakichkolwiek baz. Możemy mieć przez to nie tylko problem z dostanie kredytu czy pożyczki. To samo może tyczyć się podpisywania umów np. o nowy abonament czy wszelkich innych gdzie płatność jest w cyklu miesięcznym.

 3. Myśliciel pisze:

  Jakbym był w jakichś bazach to bym nie składał kolejnych wniosków o pożyczkę, ani w bankach ani tym bardziej w firmach pożyczkowych. Miałbym już doskonałą nauczkę że nie tędy droga i czas naprawić swoje błędy i pospłacać wszystkie swoje zadłużenia w jak najszybszym czasie.

 4. Szymon Zyskowny pisze:

  Prawda jest taka że niemal każda firma weryfikuje klientów w bazach BIK, nie każda jednak korzysta z tego w równym stopniu. Dopiero jak ktoś widzi że posiadamy zadłużenia zarówno w jednej jak i drugiej bazie (dłużników) wtedy włącza się system alarmowy i możemy mieć już problem z dostaniem pożyczki. Wtedy pozostają nam już jedynie pożyczki na poręczyciela czy żyranta.

 5. Bacterya pisze:

  Pożyczki z zadłużeniem w BIK czy KRD to dosyć ciężki temat bo nie tak łatwo je uzyskać. Oczywiście można poszukać jakiegoś rozwiązania pozabankowego, ale to nie będzie na pewno tania opcja. Rozwiązania pozabankowe są bardzo drogie w spłacie, więc moim zdaniem nie warto z nich korzystać.

 6. Szerszeń pisze:

  Dużo firm udziela pożyczek bez BIK, a nawet jeśli sprawdza te bazy to nie są one tak istotne jak weryfikacja w bazach dłużników. Te firmy pożyczkowe znacznie bardziej zwracają uwagę na to czy osoba składająca wniosek o pożyczkę online, nie ma obecnie jakichś większych zadłużeń, a w wiadomo że opóźnienia w BIK mogą mieć nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.