Jak faktoring może pomóc w finansowaniu twojej firmy?

Wystawianie faktur z długim terminem płatności zamraża środki przedsiębiorstwa. W efekcie tego nie masz wystarczających aktywów, aby rozwijać firmę i spłacać bieżące zobowiązania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na faktoring. W ten sposób możesz niemal natychmiast zyskać dostęp do pieniędzy, nie musząc więcej martwić się o odzyskanie należności.

Czym jest faktoring?

Faktoring, czyli sprzedaż faktur za gotówkę, jest usługą finansową, która wypiera stopniowo windykację. Nie jest jednak tym samym! Windykacja to szereg działań podejmowanych wyłącznie w celu odzyskania należności od dłużnika. Decydując się natomiast na faktoring, otrzymujesz natychmiast gotówkę za nieopłacone faktury. Kwestią odzyskania należności firma faktoringowa zajmie się we własnym zakresie.

Zawierając umowę na faktoring online z firmą faktoringową albo bankiem, który świadczy tego typu usługi, sprawiasz że zamrożone dotąd środki stają się dla Ciebie dostępne. Dzięki temu możesz sfinansować wiele planów rozwoju firmy i to bez konieczności posiłkowanie się kredytem.

Faktoring zapewnia terminową płatność składek i podatków

Każde opóźnienie w uregulowaniu należności przez klienta rodzi ryzyko, że nie będziesz dysponować na czas środkami do zapłaty składek i podatków oraz wypłaty wynagrodzeń pracownikom.

Strach, przez który z pewnością nie raz budził Cię w nocy, może minąć bezpowrotnie. Wystarczy, że skorzystać z usługi pełnego faktoringu, a firma faktoringowa wypłaci Ci należność do wysokości 90 proc. wartości faktury, przejmując jednocześnie cały proces odzyskiwania środków finansowych. Odtąd Twój nieterminowy klient będzie kontaktował się właśnie z firmą faktoringowa i to na jej konto będzie zobowiązany przelać należność. Ty nie musisz się już o nic więcej martwić.

Faktoring pozwala Ci rozwijać firmę w zaplanowanym tempie

Nikt nie lubi zmieniać planów. Zwłaszcza tych, które dotyczą rozwoju firmy. Niestety brak odpowiednich środków finansowych sprawia, że zakup sprzętu, rozbudowa, doposażenie stanowisk, czy rozwój pracowników muszą zejść na dalszy plan.

Brak pieniędzy na realizację planów biznesowych nie musi być wynikiem kiepskiej kondycji firmy. Wystarczy, że któryś z klientów nie opłaci faktury opiewającej na wysoką kwotę. Jeśli masz małą firmę albo taką, która działa stosunkowo niedługo, możesz nie otrzymać kredytu z banku, aby mimo wszystko plany zrealizować.

Czy to sytuacja bez wyjścia? W żadnym wypadku! Jak już pewnie się domyślasz, rozwiązaniem jest faktoring online. Dzięki odzyskanym w ten sposób środkom finansowym będziesz z w stanie opłacić wszystkie plany rozwojowe.

Faktoring pozwala Ci wyznaczać ambitne cele

Być może Twoi klienci wywiązują się z płatności, a mimo to wiele ambitnych celów musisz odwlekać do czasu otrzymania przelewu? Jeśli Twoje przedsiębiorstwo działa w branży HoReCa, budowlanej czy transportowej zapewne często musisz czekać na pieniądze 60 a może i 90 dni.

Z faktoringiem możesz ten czas oczekiwania skrócić do kilku dni, a nawet kilku godzin. Jak to możliwe? Firma faktoringowa może wykupić od Ciebie także nowo wystawione faktury, dla których termin płatności wciąż jest odległy. Dzięki temu zyskujesz natychmiastowy dostęp do środków finansowych, które pozwolą ci realizować nawet bardzo ambitne plany jak ekspansja na nowe rynki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *