Kredyty bankowe – wniosek przez internet

Jeszcze do nie dawna, aby uzyskać kredyt bankowy trzeba było się troszkę pomęczyć. Nie można było jak teraz, złożyć wniosku przez internet i czekać na sms’a lub telefoniczną informację od banku o przyznaniu kredytu.

Czasy się zmieniły – wtedy nie było internetu, nie było sms’ów, nie było elektronicznych kont bankowych, no i nie było telefonów komórkowych. Tym wszystkim za to, dysponujemy dzisiaj i dzięki temu kredyty bankowe są na wyciągnięcie ręki a wniosek o kredyt możemy złożyć przez internet.

A jak wyglądało to jeszcze do niedawna? Pamiętam doskonale początek ubiegłego dziesięciolecia (lata 2000-2003) kiedy miałem okazję nie raz starać się o uzyskanie kredytu gotówkowego. Nie było łatwo, tym bardziej jeśli miało się niską zdolność kredytową czyli niskie dochody. Pierwszym krokiem była oczywiście wizyta w banku by pobrać wniosek o kredyt. Nie można go było wypełnić na miejscu w banku i od razu złożyć. To nic by nie dało, ponieważ jeszcze jednym niezbędnym dokumentem było zaświadczenie o dochodach. Trzeba było je zanieść do naszego pracodawcy, który musiał wypełnić szczegółowe informacje na temat naszego zatrudnienia oraz wpisać wysokość otrzymywanych zarobków. Z takim dokumentem mogliśmy już iść do banku złożyć wniosek o kredyt bankowy.

Tyle że jeśli mieliśmy niską zdolność kredytową to bank mógł jeszcze uwarunkować uzyskanie kredytu od posiadania żyrantów. Takimi żyrantami mogli być nasi rodzice czy inni krewni. Jeśli zarabialiśmy najniższą krajową a staraliśmy się o kredyt powyżej 5000 zł to praktycznie uzyskanie kredytu bez dodatkowych żyrantów było nie możliwe.

kredyty bankowe przez internet w iGotówka

Wniosek przez internet o kredyt bankowy

Przypuśćmy jednak że w końcu złożyliśmy ten wniosek o kredyt w banku razem z zaświadczeniem o dochodach i innymi wymaganymi dokumentami. Teraz bank musiał podjąć decyzję o przyznaniu nam kredytu. Nie było to jednak oczekiwanie kilkunastu minut czy kilku godzin jak teraz. Wtedy czas oczekiwania na decyzję banku wynosił najczęściej do kilku dni.

Porzućmy jednak te smutne czasy i skupmy się na tym co mamy teraz. Jak teraz dostępne są kredyty bankowe? Czy wniosek o kredyt możemy złożyć całkowicie przez internet? Czy wszystkie kredyty bankowe dostępne są przez internet? Tak różowo niestety jeszcze nie jest, ale myślę że to już kwestia czasu gdy każdy jeden bank będzie oferował kredyt przez internet. U niektórych może będą to niższe kwoty kredytu ale szansa na mały kredyt online będzie w każdym jednym banku.

Wniosek o kredyt przez internet

Choć obecnie nie wszystkie banki oferują kredyty bankowe przez internet, to są i takie które oferują uzyskanie kredytu wyłącznie w ten sposób. Mowa tu o takich bankach i markach jak mBank, iGotówka, iKredyt czy Inbank. W ich przypadku wystarczy że złożymy wniosek online o kredyt, dokonamy dodatkowej weryfikacji rachunku bankowego oraz prześlemy elektroniczny wyciąg z konta, potwierdzający uzyskiwane dochody. Jeszcze tego samego dnia będziemy mogli cieszyć się dodatkową gotówką. Oczywiście aby uzyskać kredyt w ten sposób musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową czyli odpowiednie wysokie zarobki. Aby uzyskać kredyt bankowy, konieczne jest również posiadanie pozytywnej historii kredytowej. W skrócie – nie możemy być osobą zadłużoną, która posiada opóźnienia w spłacie kredytów lub innych produktów finansowych. Informacja na ten temat może być umieszczana w bazach BIK, do której dostęp ma każdy jeden bank, w którym składamy wniosek o kredyty bankowe przez internet.

Uzyskanie kredytu bankowego, nie stało się łatwiejsze tylko za sprawą banków udzielających kredytów internetowych. Również za sprawą banków które umożliwiają złożenie wstępnego wniosku za pomocą formularza online. Nie ma chyba obecnie banku, który nie dawał by możliwości by złożyć wniosek przez internet. Oczywiście dodatkowe formalności mogą być już załatwiane drogą stacjonarną. Jednak wstępny wniosek o kredyt praktycznie w każdym jednym banku złożymy przez internet. Co więcej, orientacyjny koszt kredytu bankowego możemy również poznać internetowo. Wystarczy w tym celu wejść na stronę konkretnego banku, wpisać jaka kwota kredytu nas interesuje oraz okres spłaty. Z automatu pojawi nam się informacja o kosztach kredytu i przybliżonej racie miesięcznej.

Sprawdź w których bankach możesz złożyć wniosek o kredyty bankowe przez internet

You may also like...

5 komentarzy

 1. Freddy K. pisze:

  Nie warto się za bardzo sugerować tymi kosztami, bo z doświadczenia wiem, że jeśli pójdziemy do banku to te zaproponowane raty pożyczki ani tak będą wyższe. Te najtańsze oferty które są tam podawane to najczęściej kredyt + jakiś tam produkt z którego musimy skorzystać a więc jakieś dodatkowe ubezpieczenie czy inny produkt finansowy. Nie ma takiej szansy że jak w większości banków rata jest na poziomie powiedzmy 1000 zł, to w jednym będzie 800 zł. Albo taki kredyt oferowany jest na zupełnie innych warunkach (z zabezpieczeniem hipotecznym), albo z wymaganym bonusem o którym wspomniałem wcześniej. Standardem przy kredytach jest również to że zakładane jest do niego konto bankowe, na szczęście w większości przypadków darmowe.

 2. Sopocianin pisze:

  Całkiem niezłą ofertę ma Inbank, który przez internet może nawet pożyczyć do 50 000 zł. Oczywiście wszystko zależne jest od konkretnej zdolności kredytowej, ale fakt faktem że kredyt udzielany jest online, bo oni póki co nawet nie posiadają placówek stacjonarnych. A więc nie tylko sam wniosek o kredyt złożymy przez internet, ale też dostaniemy kredyt na konto. Mają w ofercie też kredyt samochodowy który również można uzyskać online.

 3. Majewski pisze:

  Te kredyty internetowe nadal są ciężko dostępne dla niektórych osób. Jeśli ktoś wcześniej pożyczał w bankach i spłacał terminowo to pewnie nie będzie miało problemu. Ale osoby które wcześniej może wzięły jeden kredyt albo wcale nie miały jeszcze żadnego kredytu to pewnie ani tak będą musiały odwiedzić placówkę w celu dopełnienia formalności.

 4. Majkel Szczecin pisze:

  Takie kredyty bankowe nie zawsze s a łatwo dostępne. W głównej mierze zależy to od tego, kto składa wniosek o pożyczkę. Jeśli taka osoba ma powyżej 20 lat, ma już jakąś historię kredytową a przy tym również odpowiednią zdolność kredytową, to nie powinna mieć problemu aby uzyskać kredyt bankowy przez internet.

 5. Rzeczy pisze:

  Trzeba przyznać że banki co raz chętniej udzielają kredyty online, tyle że niektóre nie chcą jeszcze oferować w ten sposób jakichś dużych kwot. Przeważnie oferowane są pożyczki przez internet do 5000 zł. Niektóre udzielają więcej jak np. Getin (do 10 000 zł) czy BGŻ BNP Paribas (do 20 000 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *