Pożyczka pozabankowa 6000 zł – którą ofertę pozabankową wybrać?

Pożyczenie 2000 czy 3000 zł drogą pozabankową, nie powinno przysporzyć nam większych problemów. Sięgnięcie jednak po większą kwotę pożyczki rzędu np. 6000 zł może być już nie lada wyczynem. Mam tu na myśli głównie wybór odpowiedniej oferty, jak również znalezienie firmy która zdecyduje się pożyczyć nam taką gotówkę.

Postanowiłem że dzisiaj zajmę się firmami w których dostępna jest pożyczka pozabankowa 6000 zł. Wytypuje kilka firm, w których pożyczenie takiej gotówki będzie dla nas najbardziej korzystne. Trzeba jednak sobie od razu uzmysłowić że pozyskiwanie takiej pożyczki z instytucji pozabankowych, ogólnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Koszt takich pożyczek jest znacznie droższy w spłacie od kredytów bankowych. W zasadzie na im większą kwotę się decydujemy, tym bardziej różnica tych kosztów będzie bardziej odczuwalna.

Jeśli jednak nie mamy większych szans aby pożyczyć 6000 zł po prostu w banku, to pozostają nam do dyspozycji propozycje firm pożyczkowych, które oferują pożyczki ratalne. Dzisiaj sprawdzę gdzie pożyczenie 6000 zł z okresem spłaty w 12 miesięcznych ratach, będzie najkorzystniejsze a rata pożyczki najniższa. Celowo nie podawałem wysokości raty przy każdej z firm, ponieważ te mogą ulec zmianie. W każdym bądź razie, w chwili pisania tego artykułu, te kształtowały się na poziomie od 790 do 840 zł.

Pożyczka pozabankowa 6000 zł – którą ofertę pozabankową wybrać?

1. PROVIDENT

Najbardziej korzystną propozycję pożyczenia 6000 zł miała firma Provident w ramach pożyczki samoobsługowej. Rata pożyczki była u nich najtańsza, choć z drugiej strony należy wspomnieć że nie specjalnie różniła się od firm z pierwszej trójki tego zestawienia. Atutem oferty jest możliwość uzyskania pożyczki całkowicie przez internet oraz jej dostępność dla osób już od 18 roku życia.

2. HAPI POŻYCZKI

Ta pozycja nie powinna nikogo dziwić ponieważ to właśnie uboczna marka Providenta, kryje się pod marką Hapi. Stąd też i stosunkowo zbliżona wysokość raty pożyczki. Podobnie jak w przypadku oferty Providenta, tak również tutaj wszystkie formalności załatwimy przez internet. Warunki uzyskania pożyczki również są zbliżone ponieważ wystarczy że mamy już ukończone 18 lat i posiadamy dochód umożliwiają spłatę rat pożyczki.

3. ZAPLO

Coś dla osób którym zalezy na czasie, ponieważ Zaplo dostarczy Wam gotówkę najprawdopodobniej najszybciej spośród opisywanych tu firm. A już na pewno zrobi to znacznie szybciej zarówno od Providenta jak i Hapi. Wszystkie formalności możemy dopiąć tu bardzo szybko a gotówkę na swoim koncie jak dobrze pójdzie, będziemy mieli nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od chwili złożenia wniosku. Oferta pożyczek dostępna od 21 roku życia, firma weryfikuje również dane w bazach BIK.

4. INCREDIT

Kolejną firmą pożyczkową o której wspomnę jest Incredit, firma która również powinna obsłużyć nas dosyć szybko. Warunki uzyskania pożyczki są nawet zbliżone jak w Zaplo, ale do uzyskania pożyczki nie jest konieczna pozytywna weryfikacja w bazach BIK.

5. MONEDO

Monedo czyli dawniej Zaimo, również udzieli nam pozabankowej pożyczki w wysokości 6000 zł z okresem spłaty w 12 miesięcznych ratach lub z dłuższym terminem. O pożyczkę w Monedo mogą starać się osoby od 18 roku życia, które posiadają już dowód osobisty oraz nie są osobami zadłużonymi w bazach dłużników.

You may also like...

4 komentarze

 1. Barbara pisze:

  Dużo osób narzeka na Providenta ale tak prawdę mówiąc mają nadal najlepszą ofertę wśród firm pozabankowych, bo chcą zatrzymać to swoje czołowe miejsce w rankingu firm pożyczkowych. Jeśli ktoś pożyczy i będzie spłacać w terminie to nie narazi się na żadne dodatkowe koszta. Trzeba jednak dać sobie czas na zapoznanie się z umową czy harmonogramem spłaty, wtedy unikniemy jakichś ewentuanych i nie przewidzianych niespodzianek.

 2. Papa Fred pisze:

  Z tego co się orientowałem nie tak dawno to najtańszą pożyczkę 6000 zł miała do tej pory Wonga spośród firm pożyczkowych. Warto więc u mich sobie sprawdzić dokładnie warunki. Do uzyskania pożyczki wystarczy ukończone 18 lat ale jest też konieczna czysta lub pozytywna historia w BIK, oczywiście również brak informacje o zadłużeniach w bazach dłużników Erif, Krd, BIG.

 3. Adik pisze:

  Wybór jest dużo i takie pożyczki 6000 zł uzyskamy już w ramach tej pierwszej pożyczki w wielu firmach. Moi faworyci to na pewno Zaplo i Wonga, więc w tych firma próbowałbym w pierwszej kolejności, szukając pożyczki.

 4. Andżelo pisze:

  Do firm, w których warto uzyskać taką pożyczkę dopisałbym jeszcze Ferratum. Również u nich otrzymamy pożyczki 6000 zł jako osoba składają po raz pierwszy wniosek o pożyczki na raty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *