Pożyczka w Provident – czy się opłaca?

Pamiętam doskonale jak jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu, większość osób którym nie udało się uzyskać kredytu w banku, szukało alternatywnych metod pozyskania gotówki i przeważnie tym alternatywnym wyborem była pożyczka w Provident. Dzisiaj rozwiązań mamy znacznie więcej niż wtedy, ale oferta firmy nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród pożyczkobiorców. Czy pożyczanie gotówki za pośrednictwem Providenta jest opłacalne i czy warto korzystać z pożyczek firmy – o tym w dzisiejszym artykule.

Nawiązując jeszcze do oferty Providenta sprzed 10 czy kilkunastu lat, trzeba zaznaczyć że choć wiele osób nie mogących uzyskać kredytu bankowego, sięgało po nią to jej koszt niestety do tanich nie należał. W tamtych czasach firma dysponowała jedynie ofertą pożyczki domowej co wiązało się z udzielaniem pożyczki bezpośrednio w miejscu zamieszkania osoby zainteresowanej pożyczką, tak samo zresztą wyglądała spłata raty pożyczki. Raty tygodniowe pożyczki były odbierane przez pracownika firmy bezpośrednio w miejscu zamieszkania. To wszystko wiązało się oczywiście ze znacznie większymi kosztami pożyczek których koszt sięgał często jeszcze raz tyle co pożyczana kwota. Co ciekawe, pożyczka domowa z ratami tygodniowymi nadal dostępna w ofercie firmy, to jednak poza nią firma posiada również szereg innych ofert, znacznie bardziej przystępnych pod względem kosztów.

Pożyczka samoobsługowa – to zdecydowanie najtańsza obecnie opcja wśród pożyczek dostępnych w ofercie Providenta. Charakteryzuje się tym że wszystkie formalności związane z uzyskaniem pożyczki załatwiane są zdalnie a więc przy wykorzystaniu obecnych udogodnień łącz internetowych. Zamiast rat tygodniowych mamy do dyspozycji tradycyjne raty miesięczne które mogą wynosić od 3 do 24 miesięcy. Sam koszt pożyczek może jest i wyższy od kosztów tradycyjnego kredytu gotówkowego jaki znamy z banków, ale przy tym trzeba zaznaczyć że wśród pożyczek pozabankowych jest to zdecydowanie jedna z tańszych opcji pożyczek.

Pożyczka w Provident od 300 zł do 15 000 zł – aktualna oferta Providenta to również jeden z wyższych limitów jeżeli mowa o kwotach pożyczek. Obecnie w ofercie firmy znajdują się pożyczki pozabankowe nawet do 15 000 zł. Nalezy jednak zaznaczyć że większe kwoty dostępne są wyłącznie w placówkach firmowych bądź też po bezpośrednim spotkaniu z pracownikiem firmy. W przypadku pożyczek internetowych maksymalny limit pożyczek może być zdecydowanie mniejszy.

Małe wymagania – co na pewno przemawia na korzyść Providenta, podobnie jak również przed wieloma laty to mniejsze wymagania względem pożyczkobiorcy czyli osoby starającej się o uzyskanie pożyczki, aniżeli w banku. Do uzyskania pożyczki w Providencie wystarczy ukończone 18 lat, posiadanie zatrudnienia i dochodów umożliwiających spłatę rat pożyczki oraz brak zadłużeń.

Podsumowując więc, czy Pożyczka w Provident może być opłacalna? Oczywiście może być opłacalne, ale głównie w sytuacjach jeżeli nie możemy uzyskać pożyczki w tradycyjny sposób za pośrednictwem banku. Polecamy również wybór najtańszej możliwej opcji jaką jest obecnie pożyczka samoobsługowa.

You may also like...

5 komentarzy

 1. Maksio pisze:

  Brałem w Provident i jeżeli o mnie chodzi to nie miałem z nimi problemów, no może poza tym że ich pracownik nie zawsze zjawiał się o umówionej godzinie, dlatego wolałem zapłacić z góry za 2 tygodnie, niż co tydzień się z nim rozliczać. Ogólnie to jednak nie warto brać u nich tych tygodniowych pożyczek, ja wziąłem bo nie chcieli mi dać przez przelew. Drugi raz już bym jednak nie wziął bo za dużo trzeba spłacać..

 2. Jacek W. pisze:

  Pewnie się nie opłaca, bo równe dobre pytanie można zadać, czy kredyt w banku się opłaca i odpowiedź będzie również na nie. Każde zapożyczanie to utrata jakiejś części pieniędzy. Opłacać to się może trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym czy lokacie, choć i tam trzymanie pieniędzy jest co raz mniej opłacalne.

  A sam Provident ani tak w ostatnim czasie się poprawił i nie jest bynajmniej już tak drogi jak był kiedyś. Choć pożyczka domowa z tygodniowymi ratami nadal została i koszty jej chyba nadal są bez zmian. No ale z drugiej strony nie dziwi mnie to, bo część tych pieniędzy trafić musi do pracownika, który tydzień w tydzień chodzi ta gotówkę odbierać od nas.

 3. Finansowy Expert pisze:

  Na pewno teraz się bardziej opłaca niż kiedyś pożyczać w Providnet. Oczywiście dużo zależy od zdolności kredytowej. Jak ktoś ma dobre warunki finansowe na spłatę, to może uzyskać bardziej korzystne warunki.

 4. Rafo pisze:

  Teraz te pożyczki Provident już nie są takie drogie jak kiedyś, mogę to potwierdzić. Jeśli uda nam się uzyskać pożyczkę samoobsługową, to dostaniemy ją całkowicie przez internet. To pożyczka pozabankowa z ratami miesięcznymi i jedna z najtańszych wśród podobnych firm.

 5. Pinkier pisze:

  Teraz nie jest tak źle z tymi pożyczkami od Providenta, można pożyczyć dosyć korzystanie. Szczególnie warta polecenia jest pożyczka samoobsługowa udzielana całkowicie online. Jeśli nie mamy zadłużeń a przy tym, stałe dochody, to nie powinno być problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *