Gotówka z karty kredytowej

Wszyscy wiemy chyba do czego służy karta kredytowa? Można nią płacić za zakupy w sklepie, supermarkecie czy restauracji. Pieniądze nie idą jednak z naszego rachunku a z rachunku banku który ustanowił nam dodatkowy limit, który później oczywiście będziemy musieli spłacić. A czy można wypłacić za pomocą karty kredytowej gotówkę?

Karta kredytowa może służyć się nie tylko do opisywanych powyżej transakcji bezgotówkowych, ale również do transakcji gotówkowych a więc do wypłaty gotówki z bankomatu. Od razu na wstępie należy jednak zaznaczyć że koszt takich transakcji będzie znacznie mniej opłacalny od transakcji bezgotówkowych. Oczywiście nie są to jakieś wygórowane koszta które zrujnują nasz budżet, ale też koszt takiej operacji będzie znacznie większy niż wykonanie tradycyjnych zakupów za pomocą karty. Po pierwsza – zapłacimy za samą wypłatę gotówki z bankomatu (kilka procent od wysokości wypłaconej gotówki) a następnie zostaniemy obciążeni odsetkami które będą naliczane od momentu wypłaty do momentu spłaty zadłużenia.

Gotówka z karty kredytowej – jak ją wypłacić?

Gdzie możemy wypłacić gotówkę za pomocą karty kredytowej? Możemy tego dokonać w każdym bankomacie a więc nie tylko bankomacie należącym do banku, którego kartę posiadamy. Może to być dla przykładu dowolny bankomat znajdujący się na terenie naszej miejscowości.

Gotówka z karty kredytowej

Jaką kwotę wypłacimy za pomocą karty kredytowej? To uzależnione jest od tego jaką kwotę limitu przyznał nam bank. Może to być 2000, 3000 czy nawet 10 000 zł, jedna nawet jeśli mamy ustanowiony wysoki limit na karcie, bardzo prawdopodobne że mamy również przypisany dzienny limit operacji za pomocą karty. Przykładowo może to być ograniczenie do 1000 zł operacji dziennych a więc w tym przypadku wypłacimy maksymalnie 1000 zł jednego dnia.

Jak spłacać zadłużenie na karcie jeśli zdecydowaliśmy się na wypłatę gotówki za pomocą bankomatu. Spłata wygląda identycznie jak w przypadku transakcji bezgotówkowych, regulujemy je co miesiąc wpłacając przynajmniej minimalną kwotę wyznaczoną przez bank. Należy pamiętać że w przypadku transakcji gotówkowych, nie obowiązuje nas okres bez odsetkowy. Oznacza to dokładnie tyle, że odsetki naliczane są już od dnia wypłaty gotówki w bankomacie do momentu całkowitej spłaty wypłaconej kwoty.

You may also like...

5 komentarzy

 1. Barbara pisze:

  Pożyczałam w ten sposób i nie naraziłam się przez to na jakieś wysokie koszta, na pewo jest to tańszy sposób na gotówkę niż sięgnięcie po jakąś drogą w spłacie pożyczkę pozabankową. Mówie tu jednak o limicie do 3000 zł, ponieważ nigdy nie wypłacałam więcej gotówki z karty kredytowej.

 2. Simon pisze:

  Jakby nie patrzeć lepszy to i tańszy sposób niż droga pożyczka pozabankowa, więc ja jeśli miabym taką potrzebę to pewnie bym i skorzystał.

 3. Freddy K. pisze:

  Teraz są już nawet specjalne oferty kart kredytowych, w przypadku których można wypłacać gotówkę i koszt są takie samy jak w przypadku transakcji bezgotówkowych, no tyle że przy wypłacie z bankomatu pobierana jest wyższa prowizja.

 4. Marta BBKoscierzyna pisze:

  Jest coś takiego jak karta Trzynastka i za jej pomocą bez problemu można wypłacać gotówkę z bankomatu, tylko że nie będzie to takie rozwiązanie tanie jak pożyczka bankowa, to od razu przestrzegam.

 5. Łukasz Petro pisze:

  Teraz są na rynku pozabankowe karty kredytowe, za pomocą których bez większego problemu można wypłacać gotówkę w bankomatu. Można również nimi płacić za zakupy w internecie czy w normalnych sklepach. Tylko że koszt ich utrzymania nieco droższy od tradycyjnej karty kredytowej więc pewnie na to samo wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.