Pożyczki Świąteczne – gdy nie dostaniesz jej w banku

Dzisiaj zajmę się tematem pożyczek pozabankowych, z których możecie skorzystać jeśli przed zbliżającymi się świętami, nie otrzymacie potrzebnej gotówki za pośrednictwem banku. Wiem o tym że dużo osób sięga po dodatkową gotówkę, ale niektórzy z nas spotykają się nie miłą niespodzianka w postaci odrzuconego wniosku o kredyt.

Jeśli bank odrzuci nasz wniosek o kredyt to jeszcze nie koniec świata, swego czasu również znalazłem się w podobnej sytuacji a nie miałem w tych czasach do dyspozycji tyle ofert co mamy dostępne dzisiaj. W ubiegłym dziesięcioleciu aby sięgnąć po alternatywną dla pożyczki bankowej ofertę, trzeba było liczyć się z na prawdę wysokimi kosztami. Dzisiaj jeśli bank odrzuci nasz wniosek o kredyt, możemy starać się o pożyczkę w takich firmach jak Wonga czy Ratka, które pod względem kosztów nie odbiegają dużo od kosztów pożyczki gotówkowej, zaciągniętej w banku.

W których firmach otrzymamy Pożyczki Świąteczne gdy nie możemy jej dostać w banku?

Pożyczki Świąteczne Do 3000 zł

Jeżeli zależy nam na nie dużej kwocie, powiedzmy do 3000 zł to jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert znajdziemy w Wondze. Tutaj mamy bardzo elastyczny termin spłaty, a więc możemy spłacić pożyczkę bardzo szybko np. w ciągu 2 miesięcy, a możemy również wybrać dłuższy okres spłaty jak 12 miesięcy. Na uwagę zasługują koszty pożyczek w Wondze ponieważ spotkamy tu jedną z najniższych rat wśród pożyczek pozabankowych. Co więcej, taką pożyczkę uzyskamy znacznie szybciej niż w banku ponieważ wszystkie formalności odbywają się drogą internetową. Oznacza to że potrzebna gotówka może wylądować na naszym koncie nawet w ciągu niecałej godziny od chwili złożenia wniosku o pożyczkę. Jeśli chodzi o wymagania względem klienta to te nie są specjalnie wygórowane ponieważ wystarczy że mamy ukończone 18 lat i nie posiadamy zadłużeń które uniemożliwiłyby nam uzyskanie pożyczki.

Pożyczki Świąteczne Do 5000 zł

Jeżeli zależy nam na nieco większej kwocie niż 3000 zł, to w Ratce będziemy mieli możliwość złożenia wniosku o pożyczkę w wysokości do 5000 zł. Minimalny okres spłaty jaki może zostać zastosowany to 6 miesięcy a maksymalny będzie nie dłuższy jak 24 miesiące. Podobnie jak w Wondze wysokość rat pożyczek nie są wygórowane, choć delikatnie (ale nie znacząco) wyższe jak u poprzednika. Formalności również załatwimy zdalnie, jedynie umowę o pożyczkę będziemy musieli podpisać u kuriera, który przywiezie nam ją bezpośrednio pod drzwi mieszkania. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy wysyłania opłaty weryfikacyjnej.

O pożyczkę w Ratce mogą się ubiegać osoby które mają ukończone 20 lat, posiadają udokumentowany dochód oraz zamieszkują na terenie Polski.

Pożyczki Świąteczne Do 10 000 zł lub powyżej tej kwoty

Tutaj wybór będzie dosyć szeroki, lecz z góry muszę Was wyczulić na to, że jeżeli nie chcecie ponosić zbyt dużych kosztów to raczej nie powinniście sięgać po tak duże kwoty pożyczek z firm pozabankowych. Dlaczego? Otóż koszt pożyczki w tym wypadku wyniesie przynajmniej ponad połowę tego co pożyczycie a więc jeśli pożyczycie 8000 zł, do oddania będziecie mieli blisko 13 000 zł, w przypadku pożyczenia 10 000 zł, łącznie do oddania będziecie mieli ok. 16 0000 zł. Nie są więc to małe kwoty..

Jeżeli jednak zależy wam na pożyczeniu tak wysokiej kwoty to chyba najtańszą propozycję znajdziecie w ramach pożyczki samoobsługowej w Providencie. Zbliżone koszty pożyczki będą również w takich firmach jak Zaplo czy Hapi Pożyczki. Warunki uzyskania w poszczególnych firmach są zbliżone i najczęściej głównym wymogiem jest po prostu ukończone 18 lat, posiadanie stałych dochodów oraz brak zadłużeń w rejestrach dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów, BIG infomonitor czy ERIF.

Na koniec warto wspomnieć, że niektóre z firm pożyczkowych które udzielają pożyczki świąteczne, tuż przed świętami uruchamiają specjalne promocje pożyczek. Warto obserwować i śledzić tego rodzaju promocje ponieważ może nam się trafić jakaś ciekawa propozycja która będzie w tym okresie znacznie bardziej korzystna.

Przykładowe oferty pozabankowych pożyczek ratalnych na święta:

FENIKO – pożyczka do 1000 zł z okresem spłaty do 4 miesięcy
WONGA – pożyczka do 3000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy
RATKA – pożyczka do 5000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy
ZAPLO – pożyczka do 10 000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy
OK MONETA – pożyczka do 10 000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy
TAKTO – pożyczka do 10 000 zł z okresem spłaty do 36 miesięcy
HAPI POŻYCZKI – pożyczka do 10 000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy
PROVIDENT – pożyczka do 15 000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy

You may also like...

1 Response

  1. Maciej GD pisze:

    Jeszcze i się zacznie masowa akcja świąteczna, nie tylko w przypadku kredytów i pożyczek, ale również cały ten zakupowy szał, który mamy co roku. Zresztą jedno napędza drugie. Więcej wydajemy to i więcej pożyczamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.