Do 100 000 zł i pod zastaw samochodu.. czyli o ofercie MotoPożyczka słów kilka

O tej firmie już kiedyś po krotce wspomniałem, chyba przy okazji pisania artykułu o dużych pożyczkach pozabankowych. Faktycznie, w ofercie MotoPożyczki znaleźć możemy na prawdę spore kwoty pożyczek, których nie oferuje chyba żadna inna firma poza bankami. Do jej uzyskania jest jednak potrzebna jedna ważna rzecz a mianowicie samochód.

Tak, samochód to główny podmiot bez którego nie uzyskamy pożyczki za pośrednictwem MotoPożyczki. Firma ta specjalizuje się bowiem w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodów. Działa to więc podobnie jak kredyty czy pożyczki hipoteczne które udzielane są pod zastaw nieruchomości takich jak dom czy mieszkanie. W tym przypadku to jednak nie dom stanowi zabezpieczenie kredytu a samochód. A samochód może być zarówno nowy jak i używany, osobowy jak i dostawczy, ważne żeby jego wartość się zgadzała i by nie był to samochód starszy jak 12 lat. Ten góry limit dotyczy jednak wyłącznie samochodów klasy premium jak Mercedes, BMW, Jaguar czy Audi. Wiadomo że 12-letnie używane Peugeoty czy inne Citroeny będą miały znacznie niższą wartość od marek, wymienionych wcześniej.

Jakie są główne warunki uzyskania pożyczki za pośrednictwem MotoPożyczka? Poza posiadanym samochodem, który musi stanowić naszą własność powinniśmy również posiadać dwa dokumenty tożsamości a więc np. dowód osobisty i prawo jazdy. Ponadto będzie potrzebny nam również dowód rejestracyjny pojazdu, choć firma nie przywłaszczy go sobie ponieważ z samochodu będziemy mogli korzystać jak do tej pory. Będzie również potrzebna polisa AC/OC pojazdu.

Co może być ważne dla wielu osób – do uzyskania pożyczki MotoPożyczka nie będzie nam potrzebna ani pozytywna historia w BIK ani też zaświadczenie o dochodach!

Jaką pożyczkę możemy uzyskać z pomocą MotoPożyczki? Jak już wcześniej wspomniałem, może to być nawet kwota do 100 000 zł z okresem spłaty od 3 miesięcy do 72 miesięcy (6 lat). Kwota pożyczki jest jednak uzależniona od wartości pojazdu który jest w naszym posiadaniu i raczej nie będzie ona większa jak 60% wartości pojazdu. Do uzyskania maksymalnej kwoty pożyczki musielibyśmy posiadać samochód o wartości blisko 170-180 000 zł. Jeśli więc w Waszym posiadaniu jest Audi R8, Nissan GT-R czy nowe Audi A8 to szanse macie duże 😉

Na stronie MotoPożyczka nie znalazłem niestety dokładnych kosztów pożyczki, ale domyślam się jednak że ta niestety do tanich nie należy, szczególnie jeśli myślimy o rozłożeniu spłaty na dłuższą ilość miesięcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by złożyć wniosek i sprawdzić wysokość kosztów pożyczki. Nie będzie ono nas zobowiązywało do zaciągnięcia pożyczki i podpisania umowy.

You may also like...

1 Response

  1. Freddy K. pisze:

    Dajcie spokój, drogo wychodzi taka pożyczka. Do tego lepiej nie brać pożyczek gdzie jest jakieś zabezpieczenie materialne pożyczki ani w postaci nieruchomości ani pojazdu. Już lepiej skorzystać z pożyczki pozabankowej z żyrantem. Tam ryzyka nie ma aż tak dużego, pod warunkiem oczywiście że będziemy spłacać raty pożyczki terminowo np. Rapida Money https://www.pozabanki.com.pl/rapida-money/ . Tylko najpierw trzeba znaleźć taką osobę która będzie nam tą pożyczkę żyrowała. To akurat może nie być łatwe, no chyba że mamy jakiegoś dobrego przyjaciela, który ma do nas zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.