Duże pożyczki pozabankowe – czy warto?

Większość osób sięga po duże pożyczki pozabankowe ponieważ nie może uzyskać pożyczki tradycyjną i najbardziej sprawdzoną metodą czyli w banku. Jeśli zależy nam na nie dużej kwocie pożyczki to obecnie mamy do wyboru szereg ofert, które nie będą znacznie droższe w spłacie od normalnego kredytu. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku wysokich i dużych kwot pożyczek pozabankowych – koszt zaciągnięcia takiej pożyczki do małych niestety nie należy.

Należałoby zacząć od tego, co rozumiemy przez pojęcie – duża pożyczka pozabankowa? Pisząc ten artykuł miałem na myśli kwoty pożyczek powyżej 10 000 zł. To właśnie pożyczki powyżej tej kwoty mogą być już drogie w spłacie a ich koszt może być dwukrotnie większy od pożyczonej kwoty. Jeśli myślimy o pożyczeniu większej gotówki drogą pozabankową, musimy niestety się z tym liczyć i być na to przygotowani.

Czy jest możliwość uzyskania dużej pożyczki drogą pozabankową, która kosztami byłą zbliżona do kredytu bankowego? Istnieje taka możliwość – to pożyczki społecznościowe, jednak aby mieć możliwość uzyskania tak wysokiej kwoty musielibyśmy należeć do sprawdzonych klientów konkretnej marki (np. Kokos czy Lendico). Mowa o klientach którzy wcześniej pożyczali już mniejsze pożyczki i spłacały je terminowo. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z żadnej z dostępnych pożyczek społecznościowych, niestety przy pierwszej pożyczce nie będziemy mieli możliwości by pozyskać kwotę większą jak maksymalnie kilka tysięcy złotych.

Najtańsza opcja – najtańszą znaną mi opcją uzyskania pożyczki pozabankowej powyżej 10 000 zł jest firma Provident który na dzień dzisiejszy udziela pożyczek do 15 000 zł. Jeśli więc nie mamy pomysłu na pozyskanie gotówki w inny sposób, to oferta Provident wychodzi jeszcze najkorzystniej spośród wszystkich innych, dostępnych ofert na rynku pozabankowym.

Są oczywiście firmy które mogą nam zaoferować duże pożyczki pozabankowe nawet do 100 00 zł – należą do nich takie marki jak MotoPożyczka, Profi Credit czy Rapida Money. W przypadku każdej z wymienionych firm, koszty pożyczek do niskich niestety nie należą. Decydując się na skorzystanie z jednej takich z ofert, będziemy musieli się przygotować na wysokie koszta i nie małe raty pożyczki.

W przypadku Profi Credit możemy uzyskać kredyt pozabankowy do 25 000 zł bez dodatkowych zabezpieczeń. Oferta MotoPożyczki to natomiast pożyczka dostępna pod zastaw posiadanego samochodu którego jesteśmy właścicielem a Fundusz Korona pod zastaw nieruchomości (dom, mieszkanie czy działka). Choć w obu przypadkach pożyczka udzielana jest pod zabezpieczenie, to nadal będziemy mogli korzystać z posiadanych dóbr jak do tej pory. W obu przypadkach jednak, gdybyśmy przestali spłacać raty pożyczki, firma pożyczkowa może zająć nieruchomość czy samochód, który stanowi zabezpieczenie pożyczki.

You may also like...

5 komentarzy

 1. Beti pisze:

  Takie duże pożyczki pozabankowe są niestety drogie w spłacie. Obojętnie z oferty której firmy skorzystamy to koszty takiej pożyczki zawsze będą przewyższać koszt kredytu który dostępny jest w banku. A najdrożej zawsze będzie wychodzić taka duża pożyczka i z długim okresem spłaty. Jedną z nowych firm w których pojawiła się oferta takiej wysokiej pożyczki jest Rapida Money, które może pożyczyć nawet do 25 000 zł. Do jej uzyskania jest jednak potrzebna dodatkowa osoba, która będzie dodatkowym zabezpieczaniem pożyczki.

 2. Michael pisze:

  Według moich wyliczeń ani pożyczka gotówkowa, ani hipoteczna ani żadna inna pod zastaw nieruchomości czy pojazdu bo każda tego typu pożyczka jest droga w spłacie. Tym bardziej jeśli mówimy o dłuższej spłacie, a wiadomo że nikt takiej dużej pożyczki pozabankowej szybko nie spłaci. Jeszcze w miarę rozsądnie wychodzą koszt tej pożyczki Rapida, ale to też max. na 12 miesięcy. No i do niej jest potrzebna dodatkowa osoba, poza osobą która pożycza a więc jakiś krewny albo dobry znajomy.

 3. Baranowska pisze:

  Większe pożyczki pozabankowe i z dłuższym okresem spłaty to duże koszta, które na pewno będą jeszcze raz takie jak kwota zaciągniętej pożyczki. W niektórych przypadkach ten koszt może być nawet większy. Można to zresztą sprawdzić na kalkulatorach, wybierające strony Profi Credit czy Super Grosza.

 4. Victor pisze:

  Są firmy które udzielają wysokie pożyczki pozabankowe, ale trzeba uważać gdzie się je bierze, ponieważ niektóre firmy posiadają mało korzystne oferty. Jeśli więc już musimy brać z firm pożyczkowych, to na spokojnie przeliczmy sobie koszt takiej pożyczki i wysokość rat miesięcznych.

 5. Tośka pisze:

  W Wonga dostaniecie do 20 000 zł, w Hapi Pożyczki podobnie do 20 000 zł, w Rapida Money można dostać do 25 000 zł. Tyle że w przypadku tej ostatniej wymagany jest gwarant pożyczki, ale udzielają duże pożyczki pozabankowe również osobom zadłużonym, posiadającym zadłużenie BIK czy zadłużenia w bazach dłużników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *