Pożyczka pozabankowa z firmy pozabankowej.. ale bez BIK!

Większość osób które sięga po pożyczkę pozabankową, robi to dlatego ponieważ nie może dostać kredytu w banku. Jaki jest jednak konkretny powód tego że nie możemy uzyskać mniej lub bardziej upragnionego kredytu w banku? U niektórych będzie to zbyt niska zdolność kredytowa czyli zbyt niskie dochody. U innych może to być nie najlepsza historia kredytowa w BIK.

Skąd bierze się negatywna historia kredytowa w BIK i dlaczego uniemożliwia uzyskanie kredytu? Bierze się stąd, że jeżeli mieliśmy już wcześniej zaciągnięty jakiś kredyt lub też braliśmy coś na raty bankowe i nie spłacaliśmy ich terminowo, często z dużym opóźnieniem. Właśni wtedy z dużym prawdopodobieństwem na kartach BIK czyli Biura Informacji Kredytowej możemy mieć negatywną historię kredytową. Jeśli więc będziemy starać się w przyszłości o kolejny kredyt to możemy mieć już problem z jego uzyskaniem. Bank przy każdym zapytaniu o kredyt, weryfikuje nasze dane w BIK a więc sprawdza jaka była nasza historia kredytowa. Jeśli ta nie była najlepsza, bank może odrzucić nasze wniosek o kredyt.

Jeśli mamy problem z uzyskaniem kredytu właśnie z powodu negatywnego BIK, możemy skorzystać z usług firm w których dostępna jest pożyczka pozabankowa. Musimy jednak pamiętać że niektóre z tego typu firm również sprawdzają dane pożyczkobiorców w bazach BIK. Dlatego musimy poszukać takich firm które sprawdzają dane wyłącznie za pośrednictwem rejestrów dłużników.

Dzisiaj wyjdziemy Wam trochę naprzeciw z pomocą, ponieważ przedstawimy 5 wybranych firm, które przy weryfikacji osób starających się uzyskanie pożyczki, nie sprawdzają ich w bazach BIK

PROVIDENT

Firma od której powinno zacząć się to zestawienie ponieważ to marka najdłużej obecna na krajowym rynku pożyczkowym. To właśnie do tej firmy najwięcej osób kierowało się kiedy pojawiał się problem z uzyskaniem kredytu bankowego o czym zresztą sam swego czasu się przekonałem. Dzisiaj mamy co prawdą większą konkurencyjność na rynku ale Provident nadal działa z powodzeniem. Ponadto ma nam do zaoferowania dosyć sporo ponieważ pożyczki sięgające nawet do 15 000 zł, ze spłatą w ratach miesięcznych lub tygodniowych. W ciągu ostatnich lat firma udostępniła również pożyczkę samoobsługową, dzięki której pożyczkę możemy otrzymać przez internet.

FERRATUM

Chyba najmniej restrykcyjna firma ponieważ weryfikująca dane klientów za pośrednictwem Krajowego Rejestru Długów. Na dzień dzisiejszy w ofercie firmy znajduje się długoterminowa pożyczka pozabankowa do 5000 zł. Spłatę pożyczki możemy rozłożyć na raty maksymalnie do 24 miesięcy. Główne kryterium jakie należy spełnić aby uzyskać pożyczkę za pośrednictwem Ferratum to ukończone 20 lat. Nie możemy również posiadać opóźnień w spłacie widocznych w Krajowym Rejestrze Długów.

RAPIDA MONEY

Limit pożyczek w Rapida Money wynosi nieco więcej ponieważ sięgać może nawet 25 000 zł z okresem spłaty do maksymalnie 60 miesięcznych rat. Podobnie jak Ferratum, firma nie weryfikuje na dzień dzisiejszy danych swoich pożyczkobiorców w bazach BIK. Co więcej może nam udzielić pożyczki, nawet w sytuacji jeśli nasze dane trafiły do baz czy rejestrów dłużników. Do uzyskania pożyczki wymagany jest jednak dodatkowy gwarant pożyczki, czyli podobnie jak w przypadku kredytu bankowego – poręczyciel pożyczki.

MONEDO

Firma znana jeszcze do nie dawna pod nazwą Zaimo, dzisiaj działająca pod nazwą Monedo. W ofercie firmy znajdują się kredyty pozabankowe przez internet do 10 000 zł z okresem spłaty mogącym sięgać do 24 miesięcznych rat. Szanse na uzyskanie pożyczki za pośrednictwem Monedo mają wszystkie osoby które zdążyły już otrzymać dowód osobisty oraz ukończyć 18 lat. Pożyczkę możemy uzyskać w ekspresowym tempie, załatwiając wszystkie potrzebne formalności drogą internetową.

CREDITMAX

Z pomocą Creditmax możemy złożyć wniosek o pożyczkę w różnych trudnych sytuacjach, nie tylko wtedy kiedy mamy negatywna historię w BIK. Również wtedy, kiedy nie możemy otrzymać potrzebnego kredytu również z innych powodów. Creditmax któego główna oferta to pożyczka pozabankowa z ratą miesięczną, dopasuje nasze zapotrzebowanie jak również profil pożyczkobiorcy do konkretnej firmy pożyczkowej. Warto przy tym zaznaczyć że firma współpracuje pod tym kątem wyłącznie ze sprawdzonymi firmami. Dlatego też będziemy mieli pewność co do tego że trafimy na solidną propozycję pożyczkową a do tego bez weryfikowania nas w bazach BIK.

You may also like...

10 komentarzy

 1. Beti pisze:

  Co raz więcej firm pożyczkowych weryfikuje BIK i trzeba się do tego przyzwyczaić. Minęły już na dobre czasy kiedy te bazy były sprawdzane jedynie przez banki. Dzisiaj praktycznie każda jedna firma która powstaje, sprawdza historię kredytową w BIK. Już mało które firmy udzielające pożyczek pozabankowych sprawdzają klienta jedynie poprzez rejestry dłużników. Dlatego taką pożyczkę bez BIK co raz trudniej dziś uzyskać, choć niektóre firmy na jakieś drobne opóźnienia patrzą z przymrużeniem oka.

 2. Zbiornikpl pisze:

  Sprawdza większość ale co z tego? Jak mamy dobrą zdolność kredytową i brak zadłużeń w innych bazach to bez większych problemów nasz wniosek przejdzie. BIK nie jest jakimś głównym wyznacznikiem czy dadzą nam tą pożyczkę czy nie. To tylko jedno z kryterium, które jest sprawdzane i tyle. Zresztą czym się tu przejmować. Wśród firm które udzielają takie pożyczki pozabankowe jest taki wybór że prędzej czy później znajdziemy taką firmę, która nam tej pożyczki bez łaski udzieli.

 3. Rocker69 pisze:

  Zgodzę się z tym, jak ktoś miał opóźnienia w BIK to powinien złożyć wniosek do takich firm w których piszą że weryfikują BIK. Przecież to nie musi nas od razu przekreślać z udzielenia pożyczki. Tym bardziej jeśli to jakieś opóźnienie sprzed kilku lat, bo jak wiadomo BIK przechowuje informacje nawet do 5 lat od spłaty kredytu. To kupa czasu, a przecież przez taki okres czasu mogliśmy złapać lepszą pracę, lepsze dochody które uwolniły nas od długu a pożyczkę szukamy w firmie pozabankowej bo nie możemy jej dostać w banku, właśnie z powodu negatywnego BIK.

 4. Czasy się zmieniły i za takie pożyczki nie trzeba już przepłacać jak jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu. Nawet te stare firmy pożyczkowe wyszły na przeciw klientom i teraz dzięki większej konkurencji na rynku, są w stanie zaproponować bardziej korzystne warunki pożyczek. Wystarczy dla przykładu spojrzeć na ofertę Providenta i ich pożyczkę samoobsługową, której koszt jest całkiem przyziemny.

 5. GT-R pisze:

  Ja akurat nie korzystałem z pożyczek ratalnych, ale chwilówki to dosyć często brałem. Przyznam, że nie ma dużej różnicy czy pożyczamy z firmy pożyczkowej czy z banku. Koszty w niektórych przypadkach mogą być wyższe, ale to chyba jedyna różnica. Na korzyść pozabankowych na pewno przemawia za to krótszy czas oczekiwania na pożyczkę.

 6. Zauważcie jednak, że jeżeli znajdziecie takie oferty pożyczki pozabankowej bez weryfikowania w bazach BIK, to koszty takiej pożyczki będą na pewno nie małe i zdecydowanie większe od pożyczek z weryfikacją BIKu.

 7. Zoltan pisze:

  Przeważnie w przypadku tych tańszych w spłacie pożyczek pozabankowych, wymagania firm są większe. Mam tu na myśli głównie zdolność kredytową klienta a przede wszystkim historię kredytową. Bardziej łagodnym okiem traktowane są osoby, które nie posiadają zadłużeń widocznych w bazach BIK czy rejestrach dłużników.

 8. Majewski pisze:

  Dużo obecnych firm sprawdza już BIK i ciężko będzie jednak od tego uciec. Tylko że każda firma inaczej patrzy na historię kredytową w BIK. Dla jednych firm będzie to najważniejsze kryterium, ale dla innych firm 1 z 100 czynników, branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu pożyczki.

 9. Robcio Poznań pisze:

  Wybór spory, tylko trzeba ucelować taką pożyczkę która nie będzie miała wysokich rat. Pożyczki Pozabankowe pod tym kątem różnią się dosyć mocno. Są takie, których koszt jest niemal podobny jak pożyczki w banku, a są jeszcze takie które nie można nazwać inaczej jak zwykła Lichwa.

 10. Mariolka pisze:

  Nie ma co się przejmować BIK. Jeśli tylko w tej bazie mamy jakieś opóźnienie, a czyste mamy bazy dłużników to bez większych problemów powinniśmy pozyskać pożyczkę. Może nie we wszystkich firmach, ale na pewno nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem takiej. Oczywiście trzeba przy tym dobrą zdolność czyli dochód przynajmniej na poziomie najniższej krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *