Jakie firmy nie sprawdzają BIK – sprawdzamy to

Jest grudzień i pamiętam doskonale jak kilkanaście lat temu o tej porze składałem kilka wniosków o kredyt w banku i każdy z nich został przez bank odrzucony. Powód był dosyć konkretny a mianowicie nie najlepsza historia kredytowa w BIK. W tamtym czasie nie miałem zbyt dużego wyboru ale dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej dlatego dzisiaj sprawdzam dla Was firmy pożyczkowe które nie sprawdzają BIK.

Zanim jednak przejdę do konkretnych ofert, musicie zdawać sobie sprawę z tego że choć niektóre firmy faktycznie nie weryfikują swoich klientów poprze bazy BIKu, to sprawdzają ich na swój sposób. Ten własny sposób to najczęściej dokładna weryfikacja pożyczkobiorcy poprzez rejestry dłużników takie jak choćby Krajowy Rejestr Długów czy ERIF. Jeśli więc kiedyś nie zapłaciliśmy jakiegoś rachunku czy zdarzyło Wam się duże opóźnienie w spłacie jakiejś faktury, to całkiem możliwe że informacja o tym zadłużenie znajduje się w takiej bazie. Jeżeli jednak nie mieliście nigdy podobnych przygód to z powodzeniem możecie składać wniosek o pożyczkę w jednej z poniższych firm.

Jakie firmy nie sprawdzają BIK?

FERRATUM

Na dobry początek oferta pożyczki długoterminowej ze spłatą w ratach miesięcznych. Ferratum należy do tych firm która nie będzie sprawdzała klientów poprzez bazy BIK, a sprawdzi nas jedynie poprzez bazy KRD. Kwoty dostępncyh pożyczek w Ferratum to od 1000 do 5000 zł z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy. Szanse na uzyskanie pożyczki w firmie mają wszystkie osoby które ukończyły 20 lat i nie posiadają zadłużeń w KRD.

EKSPRES KASA

To jakby brat bliżniak Ferratum, tyle że pod nazwą Ekspres kasa udzielający chwilówek ze spłatą w 30 lub 60 dni. Kwota dostępnych pożyczek jest tutaj już dużo mniejsza i może wynosić nie więcej jak 1500 zł. Podobnie jak w przypadku macierzystej oferty Ferratum, tutaj głównym warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończenie 20 lat i brak odnotowanych zadłużeń w Krajowym Rejestrze Długów. Pierwsza pożyczka dostępna jest w ramach promocji za 0 zł.

KREDITO24

Kredito24 podobnie jak Ekspres Kasa już od dosyć dawna dostępna jest na krajowym rynku pożyczkowym i obie należą do firm specjalizujących się w udzielaniu krótkoterminowych chwilówek. W Kredito24 uzyskacie jednak nieco większą gotówkę niż u poprzednika ponieważ maksymalna kwota dostępnych pożyczek może sięgać nawet do 3000 zł. Szanse na uzyskanie pożyczki w Kredito mają również osoby młodsze a więc takie które ukończyły dopiero 18 czy 19 lat.

MONEDO

Firma która wcześniej była znana pod nazwą Zaimo, dzisiaj działa pod nazwą Monedo a jej dotychczasowa oferta nie specjalnie się zmieniła. Firma nadal udziela pożyczek długoterminowych ze spłatą w ratach miesięcznych. Kwoty dostępnych pożyczek sięgają od 300 do nawet 10 000 zł a okres spłaty pożyczki może wynosić od 3 do 24 miesięcznych rat. Możliwość uzyskania pożyczki w Monedo mają wszystkie osoby mające ukończone 18 lat.

NETCREDIT

Firma której oferta jest dostępna na krajowym rynku chwilówek już przynajmniej od kilku lat. Podobnie jak w przypadku Ekspres Kasy, mamy tutaj możliwość skorzystania z pierwszej pożyczki całkowicie za darmo z okresem spłaty 30 dni. Dotyczy to wyłącznie nowych klientów firmy, którzy mają ukończone 20 lat i nie posiadają zadłużeń widocznych w rejestrach dłużników.

INCREDIT

Pożyczka ratalna bardzo zbliżona pod względem oferty do propozycji wcześniej opisywanego Monedo. Tutaj również mamy możliwość uzyskania pożyczki do 10 000 zł z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Oferta skierowana jest do tych osób które mają ukończone 20 lat i nie zdążyły jeszcze sobie narobić zadłużeń o których informacja byłaby widoczna w takich bazach jak KRD czy Erif.

FREEZL

Na koniec jeszcze jedna propozycja chwilówki w której nie jest sprawdzany BIK. Oferta którą można zaliczyć do nowości ponieważ zadebiutowała na rynku dopiero w tym roku. To jedna z większych dostępnych chwilówek ponieważ może wynosić nawet do 5000 zł a okres spłaty poza tradycyjnym 30-dniowym okresem spłaty, może wynosić również 35 dni. Firma podkreśla że należy do firm nie sprawdzających BIK i udziela pożyczek osobom już od 18 lat.

You may also like...

7 komentarzy

 1. Filip pisze:

  Jesteście pewni że wszystkie te firmy nie sprawdzają BIK? A jak któraś z firm ma napisane że sprawdza bazy BIG Infomonitor, to czasem nie jest tak że poprzez tą bazę mają wgląd również w bazy BIKu? Provident chyba też nie sprawdza biku o ile się nie mylę, bynajmniej kiedyś tego nie praktykowali, ale to może się zmieniło w ostatnim czasie.

  • Simon pisze:

   W BIG-u nie znajdziesz historii, lecz bieżące informacje gospodarcze na swój temat – zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Negatywny wpis do BIG możesz otrzymać z tytułu nieuregulowanych: rat kredytów lub pożyczek, rachunków za stałe zobowiązania (np. gaz, prąd), rachunków za telefon, internet i wszystkich innych zobowiązań finansowych, których nie opłacasz w wymagalnym terminie. Analogicznie, wpis pozytywny do BIG możesz otrzymać z tych samych tytułów, w przypadku, gdy swoje zobowiązania finansowe spłaciłeś w terminie lub z opóźnieniem mniejszym niż 60 dni.

 2. Rocker69 pisze:

  Prawda jest taka że większość sprawdza, tylko może nie wszystkie jeszcze o tym piszą i to z prostego powodu. Nie chcą na samym starcie odrzucić od siebie potencjalnego klienta. Bo jeśli taka osoba zobaczy na stronie że firma sprawdza BIK to może sobie pomyśleć że nie warto tam wcale składać wniosku. A jeśli z taką osobą wszystko jest w porządku, a więc opóźnienie w BIK było dawno temu (taki wpis może być nawet do 5 lat), ma czyste konto w bazach dłużników a ponadto dobrą zdolność? Pewnie każda jedna firma pożyczkowa udzieliła by bardzo chętnie takiej osobie pożyczkę i machnęła ręką na to co jest w BIK.

 3. ModeOn pisze:

  Niektóre firmy faktycznie nie sprawdzają ale tych jest jednak co raz mniej. Są jeszcze pożyczki z poręczycielem, tam nie jest taki ważny BIK osoby która stara się o uzyskanie pożyczki, a osoby która zostaje poręczycielem. Jeśli więc ktoś ma problem z otrzymaniem pożyczki właśnie z powodu BIK to może poszukać takiej opcji pożyczki? Ma to dwa plusy, ponieważ bez znaczenia będzie nasza historia w BIK a ponadto pożyczka będzie tańsza w spłacie od tradycyjnej pożyczki gotówkowej.

 4. Szalony pisze:

  Te które do tej pory nie sprawdzały prędzej czy później zaczną to robić i tak na dobrą sprawę znikną pożyczki bez BIK. Owszem, może niektóre firmy nie będą aż tak uważnie na to zwracały uwagi, ale na pewno takim osobom które mają najniższą możliwą ocenę w BIK, nie udzielą pożyczki.

 5. Zakyntos pisze:

  Monedo sprawdza i już nie tak łatwo dostać u nich pożyczkę, jak kiedyś gdy działali jako Zaimo, czy jeszcze wcześniej jako Kredito Raty. Teraz to mają wymagania niemal jak banki, więc raczej nie liczmy na to, że nie będą sprawdzać BIK przy udzielaniu pożyczki online.

 6. Kuchta pisze:

  Chyba najłatwiej taką pożyczkę bez BIK będzie uzyskać w firmie Rapida Money, tylko że u nich trzeba posiadać gwaranta pożyczki. Chodzi o dodatkową osobę, która na siebie weźmie gwarancję spłaty pożyczki, w sytuacji jeśli osoba pożyczająca nie będzie spłacała pożyczki terminowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *