Konto osobiste całkowicie za 0 zł

Dzisiaj napiszę kilka słów o rachunku osobistym, którego jestem posiadaczem od kilku dobrych lat a choć nie korzystam z niego na co dzień, to przydaje mi się ono w wielu różnych sytuacjach. Mowa tu o koncie bankowym dostępnym w mBanku któremu na imię eKonto a dostępne jest w ofercie mBanku przynajmniej od kilkunastu lat.

Dlaczego założyłem dodatkowe konto w innym banku, skoro jedno już posiadam? Zawsze lubię mieć alternatywę, jeśli nie pasuje mi coś w ramach jednej usługi, lubię to zrobić w ramach innej. Głupi przykład – nasz bank ma chwilowe problemy i nie możemy wysłać przelewu, nie musimy czekać aż kłopoty ustaną, logujemy się na drugie konto w innym banku i z niego wysyłamy przelew. Inny przykład – zamówiliśmy pizze w restauracji, jednak mamy problem z płatnością jednego banku, więc w takiej sytuacji wyciągamy kartę drugiego banku z którym nie powinno być już przeszkód do zrealizowania płatności.

Konto osobiste za 0 zł

Zdecydowałem się że założę drugie konto właśnie w mBanku bo to najtańsze konto bankowe jakie znam a dosyć często przyglądam się ofertom finansowym w bankach. Owszem, czasami zdarzają się nawet lepsze oferty reklamowane jako całkowicie za 0 zł, w pełni darmowe konto bankowe i bez dodatkowych warunków. Jednak często po jakimś czasie w ramach takich kont, dochodzi jakaś dodatkowa opłata którą musimy ponieść i nie jest już tak fajnie.

Konto osobiste całkowicie za 0 zł

Czy eKonto to całkowicie darmowe konto bankowe? Nie do końca, ponieważ na samym początku trzeba powiedzieć sobie że delikatna opłata może nas dotknąć, jeżeli zamierzamy z niego rzadko korzystać. Wtedy najsensowniejszym rozwiązaniem jest założenie eKonta, ale bez karty debetowej. Taką możliwość jak najbardziej mamy, tylko przy zakładaniu konta przez wniosek elektroniczny musimy zaznaczyć odpowiednią opcję. Nie posiadając karty, nie będziemy mogli jednak wypłacać gotówki z bankomatu ani korzystać z transakcji bezgotówkowych. Jeżeli jednak zdecydujemy że karta do konta jest nam potrzebna, to możemy również nie ponosić żadnych opłat za utrzymanie karty, ale będziemy musieli się zobowiązać do wykonania przynajmniej 5 transakcji w miesiącu za pomocą otrzymanej do konta, karty debetowej. Jeśli nie uda nam się w danym miesiącu spełnić tego warunku, wtedy bank naliczy nam opłatę miesięczną w wysokości 4 zł.

To w zasadzie jedyna opłata jaka może nas spotkać w przypadku eKonta z taryfą standard. Nie będziemy ponosić żadnych opłat za krajowe przelewy dokonywane przez internet. Nie zapłacimy również za wypłaty gotówki z bankomatu. Pod warunkiem jednak że użyjemy do tego celu jednego z bankomatów Euronet, BZ WBK S.A. lub Planet Cash. Prowadzenie samego rachunku również jest bezpłatne. Pozbawione opłat miesięcznych i dodatkowych warunków które trzeba byłoby spełnić by utrzymać konto całkowicie bezpłatnie. Ponadto darmowe otrzymujemy również płatności BLIK (płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów) oraz bezpłatne wypłaty gotówki w sklepach przy okazji płatności za zakupy kartą.

Otwarcie eKonta całkowicie przez internet. Ciekawym udogodnieniem o którym warto wspomnieć na sam koniec, jest możliwość założenia rachunku całkowicie drogą internetową. A więc bez udawania się w tym celu do placówki bankowej. Tutaj będziemy mieli dwie metody w ramach których potwierdzimy zawarcie umowy. Za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego (wymagany jest przelew z konta w innym banku ale któego jesteśmy posiadaczem).

You may also like...

3 komentarze

  1. Simon pisze:

    Mam w mBanku i ogólnie jestem zadowolony, konto praktycznie bezpłatne w prowadzeniu. Chyba że ktoś dodatkowo ma kartę to jest jakaś dodatkowa opłata za kartę.

  2. Evil69 pisze:

    Fajne konto jest również w Banku Zachodnim WBK. Też jest za darmo, bez opłat miesięcznych. Nie płace również za przelewy miesięczne, pod warunkiem że nie ma ich więcej jak 5 w miesiącu. Potem płaci się za weryfikację sms, ale można sobie ustawić zaufanych odbiorców, wtedy nie będziemy płacić za wysyłanie do nich przelewów. Jedyna opłata miesięczna to chyba za kartę, ale za to mogę wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu co dla mnie jest bardzo użyteczne.

  3. Chomik pisze:

    Zdaje się że mBank znowu ma jakąś promocję, w ramach której zakładając konto osobiste eKonto, możemy otrzymać od mBanku premię pieniężną. Warto obserwować tego rodzaju promocje bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.