Kredyt Bankowy Online

Co raz łatwiej wziąć kredyt bankowy całkowicie przez internet. Banki co raz chętniej udzielają kredytów w ten sposób, tym bardziej jeśli zależy nam na pożyczeniu nie dużej gotówki. Gdzie zatem złożyć wniosek o kredyt bankowy online i co będzie nam potrzebne do jego uzyskania? Nasz dzisiejszy artykuł powinien szczegółowo to wyjaśnić.

Firmy pożyczkowe przyzwyczaiły nas już do tego, że za ich pośrednictwem możemy wziąć pożyczkę przez internet szybko łatwo i przyjemnie. Najczęściej składając wniosek o taką pożyczkę, nie musimy czekać dłużej niż kilka czy kilkanaście minut na przelew pożyczki. Jest to możliwe dzięki błyskawicznej decyzji o przyznaniu pożyczki, ale również dzięki zastosowaniu przelewu natychmiastowego. Również banki od jakiegoś czasu jakby chętniej udzielały kredytów online.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt bankowy online?

Wiadomo że kredyt gotówkowy otrzymamy niemal w każdym banku, jednak nadal nie wszędzie uzyskamy go całkowicie przez internet. Jedne banki udzielają takich kredytów łatwiej, w innych uzyskanie kredytu online jest nieco trudniejsze. Jednym z pierwszych banków który umożliwił uzyskanie kredytu internetowego był mBank i w tym banku nadal macie szanse uzyskać kredyt całkowicie przez internet. Jego kwota w głównej mierze uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej, a więc od tego, jaki uzyskujemy miesięczny dochód. Podobnie będzie zresztą również w innych bankach, choć niektóre bank mają również limit który dotyczy bezpośrednio kredytów udzielanych przez internet. Przykładowo w Eurobanku, jako nowy klient banku mamy możliwość pożyczenia do 4000 zł bez żadnych dodatkowych zaświadczeń. Jeśli jednak dostarczymy do banku wyciąg z naszego konta i będzie on odpowiednio wysoki, bank może nam udzielić kredytu online w wysokości do 50 000 zł.

Ile pożyczymy w innych bankach? Najczęściej tym górnym limitem w przypadku kredytu przez internet jest kwota 10 lub 20 000 zł. Ta ostateczna kwota w głównej mierze będzie zależała od uzyskiwanych przez nas dochodów, co przekłada się na wysokość raty miesięcznej, którą jesteśmy w stanie spłacać.

Kredyt online – co będzie nam potrzebne?

Niezbędnym elementem bez którego uzyskanie zarówno pożyczki online czy kredytu będzie nie możliwe jest dowód osobisty. Sięgając po kredyt przez internet, nie będziemy musieli wychodzić z domu, dlatego też będzie nam potrzebne również konto osobiste, na które zostaną przelane środki pieniężne. W przypadku jeśli będziemy składać wniosek o większy kredyt, bank może poprosić nas o przesłanie wyciągu z konta bankowego, na które nasz pracodawca przesyła nam wypłatę. Na tej podstawie oceni naszą zdolność kredytową i kwotę kredytu który może nam przyznać. Taki wyciąg bankowy pobierzemy jako dokument elektroniczny PDF, po zalogowaniu się przez internet na nasze konto bankowe. Ostatnim elementem bez którego na pewno się nie obędziemy podczas składania wniosku o kredyt bankowy online, będzie telefon komórkowy.

Warto również wiedzieć o tym, że taki kredyt online udzielany jest głównie tym osobom, które posiadają pozytywną historię kredytową. Nie możemy więc posiadać na swoim koncie jakichkolwiek zadłużeń, ani w postaci opóźnień w spłacie innych kredytów ani też zadłużeń widocznych w bazach dłużników. Bank posiada dostęp do odpowiednich narzędzi, za pomocą których automatycznie zweryfikuje naszą historię kredytową oraz informacje o ewentualnych zadłużeniach. Warto mieć to na uwadze jeśli będziemy składać wniosek o kredyt bankowy online. Jeśli bowiem mieliśmy wcześniej problem z terminową spłatą, bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt.

You may also like...

1 Response

  1. Wojtas Człuchów pisze:

    Mając za sobą niemal 20-letnie doświadczenie różnego rodzaju kredytów i pożyczek od banków typu AIG którego już chyba nie ma chyba na rynku, przez Providenta po banki online. Muszę przyznać że faktycznie łatwiej dziś jest uzyskać kredyt online, szczególnie takim osobom jak ja, które jakąś tam historię kredytową mają już za sobą. Spróbujcie dla przykładu w mBanku albo Eurobanku, w tym ostatnim bez zaświadczeń można uzyskać do 4000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *