Pożyczka na zadłużenie – Hipożyczka

Dużo osób w obecnych czasach zmaga się z długami, często powstają one gdy bierzemy na swoje barki zbyt duże obciążenia finansowe, spłacamy wyższe raty pożyczki czy kredytu niż jesteśmy w stanie i w ten oto sposób powstają różnego rodzaju zadłużenia. Efektem tego może być wpisanie naszych danych do Krajowego Rejestru Długów czy w jeszcze gorszej sytuacji – zajęcie komornicze. Takiemu zadłużeniu możemy zaradzić, pod warunkiem że w naszym posiadaniu jest jakaś nieruchomość.

Większość w tym momencie mogłaby mi zwrócić uwagę na to że najtańszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Takiego kredytu który może połączyć kilka różnych naszych zobowiązań jak kredyt gotówkowy czy zadłużenie na karcie kredytowej. Ja zdaję sobie jednak sprawę z tego, że większość osób nie ma możliwości sięgnięcia po taki kredyt. Z tego powodu że powstałe już zadłużenie, eliminuje ich z sięgnięcia po jakikolwiek dodatkowy produkt bankowy. W związku z tym, dzisiaj skupię się na jednym konkretny rozwiązaniu a mianowicie czym jest pożyczka na zadłużenie, która dostępna jest w ofercie firmy Hipożyczka.

Jak uzyskać pożyczkę oddłużeniową? Pożyczka na zadłużenie

Dla kogo Hipożyczka będzie dobrym rozwiązaniem? Dla tych osób które posiadają zadłużenia i nie mają możliwości uzyskania pomocy drogą bankową. Rozwiązanie takie polecałbym jednak zarazem, wyłącznie tym osobom które mają możliwość spłaty uzyskanej pożyczki w okresie nie dłuższym jak 18 miesięcy. To maksymalny okres spłaty pożyczki hipotecznej oferowanej przez Hipożyczkę (do wyboru mamy 6,12 lub 18 miesięcy), choć istnieje dodatkowe rozwiązanie w postaci przedłużenia spłaty nawet do 5 lat. Jeśli zechcemy skorzystać w takiej opcji, musimy sobie jednak zdawać sprawę że jeżeli zdecydujemy się na wydłużenie spłaty się zdecydujemy tym większy poniesiemy przy tym koszt.

Co jest potrzebne i jak uzyskać pożyczkę oddłużeniową? Nie będzie tu wymagana ani pozytywna ocena w BIK ani też zaświadczenie o dochodach, a co więcej pożyczkę możemy uzyskać nawet w przypadku jeżeli jesteśmy aktualnie osobą bezrobotną czy posiadamy zajęcie komornicze. Głównym warunkiem uzyskania pożyczki hipotecznej jest posiadanie na własność nieruchomości a więc może być to działka, mieszkanie czy dom. Taka nieruchomość będzie stanowiła jedynie zabezpieczenie pożyczki, w sytuacji gdybyśmy nie spłacali swoich zobowiązań wobec Hipożyczki. Kwota uzyskanej pożyczki uzależniona jest od wyceny posiadanej nieruchomości i nie może ona przekraczać 50% wartości nieruchomości.

Formalności – obsługa klientów możliwa jest na terenie całej Polski i odbywa się praktycznie we wszystkich większych miejscowościach w kraju. Do rozpatrzenia wniosku o pożyczkę wymagany jest numer księgi wieczystej, akt nabycia nieruchomości oraz zdjęcia nieruchomości.

You may also like...

4 komentarze

 1. Simon pisze:

  Moim zdaniem nie warto. Już zdecydowanie lepiej poszukać firmy która nie wymaga żadnych zabezieczeń na nieruchomości, bo to zbyt ryzykowne w dzisiejszych czasach. Lepiej wychodzi już oferta przedstawianej gdzieś ttaj Rapida Money – https://www.pozabanki.com.pl/rapida-money/ tylko że do jej uzyskania jest potrzebny żyrant pożyczki. Jeśli takiego znajdziemy to lepiej z takiej opcji skorzystać niż z pożyczki hipotecznej.

 2. Marian Szpada pisze:

  Bardzo nie rozsądne rozwiązanie taka pożyczka. Jeśli pożyczki hipoteczne to wyłącznie pod nadzorem banku a nie przez jakąś firmę pożyczkową, która wymaga nie wiem jak dużych opłat.

 3. Pomocna pisze:

  Jeśli nie innego wyjścia to taka pożyczka na zadłużenie w postaci pożyczki hipotecznej nie będzie najgorsza. Kwestia w tym aby wybrać ofertę której umowa nie będzie zawierała żadnych haczyków, więc najlepiej przeanalizować z ją z jakimś radcą prawnym. W każdym mieście takiego znajdziemy.

 4. Żelazna pisze:

  Moim zdaniem tylko kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem i tylko dzięki niemu bezpiecznie wyjdziemy z trudnej sytuacji finansowej, w której aktualnie się znaleźliśmy. Tylko że zaciągając taki kredyt musimy zmienić swoje dotychczasowe życie, musimy zacząć żyć bardziej oszczędnie lub po prostu poszukać sobie takie pracy, która zapewni nam bardziej stabilną sytuację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.