Pożyczka w 15 minut – gdzie szybko prześledzić najlepsze oferty?

Zdaje się, że czas biegnie coraz szybciej, a doba to za mało, by sprostać wszystkim obowiązkom. Gdy więc nadchodzi chwila, w której konto pokazuje saldo niezachęcające do życia, zastanawiasz się gdzie na szybko wziąć pożyczkę. Ofert pożyczek jest bardzo dużo i nie ma raczej problemu (mając zdolność kredytową) z zaciągnięciem chwilówki.

Ale gdy liczy się czas, pod uwagę oprócz kosztów pożyczki, trzeba wziąć również inne parametry oferty: rodzaj weryfikacji, sposób wypłaty pożyczki (przelew zwykły, ekspresowy), godziny pracy firmy, banki,w których ma rachunki. Każdy z tych szczegółów ma znaczenie, biorąc pod uwagę czas jaki dzieli Cię od pieniędzy, które wpłyną na konto. O tym, gdzie najszybciej prześledzisz ofertę szybkich pożyczek oraz jak wybrać, by pieniądze faktycznie wpłynęły tego samego dnia, dowiesz się poświęcając jeszcze chwilę na dalszą lekturę.

Kiedy pożyczka na pewno nie wpłynie tego samego dnia?
Choć firmy pożyczkowe często reklamują się pod hasłem pożyczka w 15 minut, a niektóre nawet dokładnie określają, ile minut zajmują poszczególne czynności, to nie zawsze są w stanie sprostać obietnicom. W grupie pechowców, oczekujących na przelew do dnia następnego, najczęściej znajdują się osoby, które:
– złożyły wniosek o pierwszą pożyczkę w weekend (dzień wolny od pracy),
– złożyły wniosek w godzinach wieczornych,
– wybrały tradycyjną metodę weryfikacji przez przelew symbolicznej kwoty,
– nie wpisały poprawnych danych w tytule przelewu (co się wiąże z poszukiwaniem zguby),
– złożyły wniosek w firmie nie realizującej ekspresowych przelewów, a rachunek mają w innym banku niż firma.

Jeszcze jedna sytuacja dotyczy gorących okresów, czyli tuż przed świętami, rokiem szkolnym czy majówką, gdzie więcej osób wnioskuje o pożyczkę. W tym czasie należy stosunkowo wcześnie pomyśleć o dodatkowej gotówce, bo rozpatrzenie wniosku może się przeciągnąć, a przelew wpłynie kolejnego dnia.

Gdzie szybko prześledzić ofertę?
W internecie jest mnóstwo stron, na których porównasz pożyczki pozabankowe. Nie na wszystkich jednak znajdziesz satysfakcjonujące Cię odpowiedzi. I też nie wszystkie na bieżąco aktualizują ofertę. A bieżąca oferta, to gwarancja, że nie przepłacisz i pieniądze szybko wpłyną na konto. Najlepsze oferty szybkich pożyczek znajdziesz między innymi na chwillowki.pl. Dużo informacji o firmach pożyczkowych, ofercie, możliwość porównania pożyczek przy uwzględnieniu różnych filtrów, a także rankingi najlepszych pożyczek, czyli wszystkie informacje, jakie są niezbędne do podjęcia decyzji. Na tego typu stronach szybko prześledzisz aktualną ofertę, a po podjęciu decyzji, zostaniesz przekierowany do wniosku.

Jak weryfikacja wpływa na czas otrzymania pożyczki?
Firmy pozabankowe stosują różne metody weryfikacji:
– przelew symbolicznej kwoty na konto firmy,
– za pomocą aplikacji łączącej się z bankiem (np. Instantor),
– przez kuriera (najczęściej przy pożyczkach ratalnych),
– w placówce poczty, oddziale banku (pożyczka odbierana z czekiem GIRO).

W ostatnim czasie coraz więcej firm rezygnuje z weryfikacji tradycyjną metodą, czyli przelewem grosza bądź złotówki na konto firmy, na rzecz aplikacji łączącej się z bankiem. Ten drugi rodzaj to szybka weryfikacja, ekspresowa, różnie bywa określana. Klient,w zależności od systemu na którym bazuje firma, albo loguje się na swój rachunek za jego pomocą, albo podaje dane. Aplikacja łączy się z bankiem i pobiera informacje. Znacznie skraca to czas otrzymania pożyczki. Przy tradycyjnym przelewie formalności mogą przeciągnąć się do dnia następnego, szczególnie jeśli masz rachunek w innym banku niż firma.

Jakie przelewy realizuje firma?
Rodzaj przelewów realizowanych przez firmę ma istotne znaczenie, jeśli pożyczka ma wpłynąć na konto jeszcze tego samego dnia. Choć dużo firm pozabankowych realizuje przelewy ekspresowe, warto się upewnić przed złożeniem wniosku, gdy zależy Ci na tym, by pieniądze wpłynęły w ciągu kilku minut.

Jakie znaczenie mają rachunki bankowe firmy pożyczkowej?
Najlepsza sytuacja ma miejsce, gdy masz rachunek w tym samym banku, co firma pożyczkowa. Przelewy w obrębie tego samego banku realizowane są w krótką chwilę. I faktycznie jest możliwość otrzymania pożyczki w kilka minut. Większość firm ma najczęściej rachunki w kilku bankach. Informacja o tym, gdzie firma ma konta, podana jest w zakładce faq bądź kontakt. A korzystając z takich portali, jak wspomniane chwillowki.pl, wystarczy rozwinąć opcje dodatkowe informacje, by sprawdzić banki.
Na koniec pamiętaj, by sprawdzić godziny pracy firmy. Bo na nic się zdadzą ekspresowe przelewy, czy konto w tym samym banku co firma pożyczkowa, jeśli po drugiej stronie monitora nikt już nie siedzi.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *