Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Uzyskanie pożyczki w dzisiejszych czasach nie jest specjalnie kłopotliwe, jeśli tylko posiadamy odpowiednią historię kredytową i nie posiadamy zadłużeń. Co jednak, jeśli nasza historia kredytowa nie przedstawia się zbyt różowo. Jeśli zdarzały nam się opóźnienia w spłacie rat kredytów czy pożyczek, a informacje o tych zadłużeniach został trwale zapisana w takich bazach jak BIK czy KRD.

Osoby które próbowały wziąć kolejny kredyt a wcześniej zdarzało im się spłacać raty kredytów ze sporym opóźnieniem, powinny doskonale wiedzieć o tym że bank najczęściej odmawia udzielenia kredytu w takiej sytuacji. Informacja o zadłużeniu, opóźnieniach w płatnościach to istotny problem na drodze do uzyskania kredytu. Każdy bank może bez większego kłopotu zweryfikować naszą historię kredytową na podstawie informacji zawartych w BIK czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Banki mają zdalny dostęp do takiej bazy i mogą sprawdzić czy np. kredyt który mieliśmy wcześniej zaciągnięty w innym banku, spłacaliśmy terminowo. To samo zresztą dotyczy pożyczek udzielanych drogą pozabankową. Obecnie większość tego rodzaju firm, ma możliwość sprawdzenia nie tylko baz dłużników przed udzieleniem pożyczki, ale może mieć również dostęp do wspomnianej już bazy BIK.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych online

Oczywiście nie wszystkie firmy podchodzą równie rygorystycznie do potencjalnych klientów. Niektóre z nich, te wymagania mają nieco łagodniejsze, choć faktem jest, że każda jedna firma będzie wymagała od nas posiadania odpowiednio dobrej zdolności kredytowej w momencie wnioskowania o pożyczkę. Firma pożyczkowa musi po prostu posiadać jakieś potwierdzenie tego, że pożyczone pieniądze odzyska z powrotem wraz odsetkami i prowizją. Jeśli jednak nasza historia kredytowa to negatywna i niska punktacja w BIK, a do tego mamy wpisy w bazach dłużników za nie terminowe opłacanie rachunków czy faktur, to uzyskanie pożyczki może być dla nas bardzo trudne.

Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji mogą być dla nas pożyczki długoterminowe dla zadłużonych. One również udzielane są całkowicie przez internet i żeby uzyskać taką pożyczkę nie będziemy musieli nawet wychodzić z domu. Problem jednak w tym, że takie pożyczki udziela na prawdę bardzo małych firm. Jedną z pierwszych i w zasadzie jedyną firmą, która umożliwia uzyskać pożyczkę niezależnie od posiadanej historii kredytowej jest Rapida Money. W tej firmie otrzymamy dodatkowe pieniądze zarówno wtedy gdy posiadamy negatywny BIK, negatywne wpisy w bazach dłużników, jak również mamy problemy komornicze. W każdej z takich sytuacji firma jest w stanie nam pomóc, ale warunkiem niezbędnym do udzielenia pomocy jest posiadanie gwaranta pożyczki. Może nim zostać każda osoba, która wyrazi na to zgodę, jednak posiadająca odpowiednio dobrą historię i zdolność kredytową. To nie może być osoba zadłużona ani osoba, która wcześniej miała jakieś problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Gwarant pożyczki powinien być osobą, która bez najmniejszego problemu poradzi ze spłatą pożyczki, w razie jeśli pożyczkobiorca nie będzie przestrzegał terminowej spłaty.

Kredyt konsolidacyjny lub pożyczka hipoteczna

Innym sposobem na uzyskaniem pożyczki długoterminowej dla zadłużonych jest oczywiście kredyt konsolidacyjny, jednak aby uzyskać taki kredyt powinno się posiadać odpowiednio dobrą historię kredytową. Banki raczej nie chętnie wykonają konsolidacją kredytów, w przypadku osoby która już wcześniej miała problemy ze spłatą kredytów. Nie mnie jednak, warto spróbować banku czy firmy, która pomoże nam w uzyskaniu takiego kredytu. Innym rozwiązaniem problemów związanych z zadłużeniem, może być pożyczka hipoteczna. Aby ją uzyskać potrzebne jest posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości takiej jak mieszkanie czy dom.

You may also like...

1 Response

  1. Andrej pisze:

    W przypadku osób zadłużonych najlepiej sprawdza się jednak kredyt konsolidacyjny. Można go uzyskać nie tylko w przypadku zadłużeń bankowych jak kredyt, karta kredytowa ale również na zobowiązania wobec parabanków. Tu mamy na myśli głównie te chwilówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *