Szybki kredyt – w jakim banku?

Firmy pożyczkowe przyzwyczaiły nas już do tego, że możemy u nich potrzebną gotówkę uzyskać praktycznie od ręki. Składamy wniosek przez internet i nawet kilkanaście minut później mamy już pieniądze na koncie. Minus takiego rozwiązania to stosunkowo wysokie koszty, ponieważ uzyskanie tej samej pożyczki w banku będzie dla nas tańszym rozwiązaniem. W przypadku tego ostatniego formalności zwykle trwają jednak dłużej.

Gdzie znajdziemy szybki kredyt w banku? Na szybkie przyznanie kredytu na pewno możemy liczyć w banku, w którym mamy konto osobiste i otrzymujemy na nie nasze wynagrodzenie. W takim przypadku formalności powinny potrwać dosyć krótko, tym bardziej jeśli mamy stosunkowo wysokie dochody, przy których bank nie będzie miał żadnych przeciwwskazań ku temu by udzielić nam potrzebnego kredytu. Formalności nie powinny potrwać tu zbyt długo z tego względu że bank w takiej sytuacji ma pełny dostęp do naszych danych a do tego jeszcze ma wgląd do uzyskiwanych przez nas dochodów.

Innym sposobem na szybki kredyt bankowy może być złożenie wniosku w jednym z banków, który umożliwia uzyskanie kredytu w pełni internetowo. Tutaj wszystkie formalności odbywają się online, nie są więc potrzebne dodatkowe wizyty w placówce choć przelew gotówki nie nastąpi prędzej niż nie zostanie przez nas zawarta umowa o kredyt. Jeśli ta zostanie nam dostarczona drogą elektroniczną to pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet jeszcze tego samego dnia. Jeśli jednak bank dostarcza umowę wyłącznie w wersji papierowej, to gotówką będziemy mogli cieszyć się najprędzej za 2 czy nawet 3 dni od momentu złożenia wniosku. Dzieję się tak dlatego że najpierw umowa musi nam zostać dostarczona nam drogą kurierską, a przelew gotówki następuje dopiero w momencie kiedy podpisana umowa trafia z powrotem do banku.

W których bankach dostępny szybki kredyt całkowicie online? Sprawdźcie propozycje mBanku który robi to z powodzeniem już od kilkunastu lat, ale również T-Mobile Usługi Bankowe czy iGotówka.

Jaką kwotę gotówki mamy szanse uzyskać za pośrednictwem banków przez internet? Najczęściej są to kwoty nie przekraczające 10 000 zł, choć zdarzają się przypadki że jeżeli klient posiada dobrą historię kredytową i uzyskał pozytywną ocenę zdolności kredytowej to kwota kredytu online może sięgać nawet do 20 000 zł. W przypadku większych kwot kredytu, wymagany jest już jednak fizyczna obecność w najbliższej placówce bankowej.

Jakie wymagania najczęściej stawiają banki przy szybkich, internetowych kredytach? Najlepiej oceniane są osoby które posiadają już historią kredytową w BIK i jest ona pozytywna, a więc jeśli nie było wcześniej z naszej strony żadnych opóźnień w spłacie kredytu. Do uzyskania kredytu poza dowodem osobistym, przyda nam się również wyciąg elektroniczny z konta osobistego, na które wpływa nasze wynagrodzenie, najczęściej obejmujące okres ostatnich 3 miesięcy.

You may also like...

2 komentarze

  1. Misio69 pisze:

    Haha.. banki i szybki kredyt. Chyba jedynie Getin dosyć szybko udzielił mi kredytu online, ale pewnie dlatego że kiedyś już miałem coś na raty w tym banku. Szybki tzn. udzielony w jakieś 48h od złożenia wniosku więc nie wiem czy aż taki ekspres, w czasach gdy firmy pożyczkowe udzielają kredyt w kilkanaście minut.

  2. Tośka pisze:

    Co raz chętniej pożyczek przez internet udziela Eurobank, więc u nic na pewno mamy szansę na szybki kredyt. Do 4000 zł udzielają bez żadnych zaświadczeń o dochodach, powyżej tej kwoty potrzebny jest wyciąg z konta bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *