Masz trudności z uzyskaniem kredytu? Znajdź osobę do spółki

Kim może być osoba która pomoże nam w uzyskanie kredytu bankowego? Może nią być współmałżonek, rodzic, lub ktoś zupełnie niespokrewniony. Warunki, jakie trzeba spełnić nie zawsze są dostępne dla każdego. Warto wtedy szukać rozwiązań, które pozwolą nam dostać to, czego pragniemy.

W sytuacji ubiegania się o kredyt hipoteczny bądź o inny kredyt, banki sprawdzają naszą zdolność kredytową na podstawie kwoty, jaką zarabiamy i wydatków, które jesteśmy zobligowani płacić co miesiąc. Uwzględnia się koszt życia, stałe zobowiązania i aktualne raty. Warto skorzystać z kredytu hipotecznego, aby zorientować się, jaki będzie całkowity koszt kredytu, miesięczna rata i odsetki. W ten sposób dotrzemy także do aktualnych ofert różnych banków.

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z żadnego rodzaju kredytowaniem oraz nie posiadają karty kredytowej nie są umieszczone w BIK-u – Biurze Informacji Kredytowej. W związku z tym mogą mieć większą trudność z uzyskaniem kredytu, gdyż nie ma informacji na temat tego, jakimi są płatnikami – terminowymi i wypłacalnymi czy też nie. Przed zaciągnięciem docelowego kredytu warto kupić coś na raty, chociażby w hipermarkecie.

Brak informacji o płatniku w BIK-u jest najmniejszym problemem w przypadku ubiegania się przez młodą osobę o kredyt. Przede wszystkim niewielkie wynagrodzenie, krótki czas pracy i forma zatrudnienia powodują, że trudno jest spełnić narzucane kryteria. Współkredytobiorca, czyli osoba, która zdecyduje się razem z nami wziąć kredyt, znacznie podwyższy naszą zdolność kredytową, dzięki czemu pieniądze będą na wyciągnięcie ręki. Najlepiej jeśli ową spółkę będą łączyć dobre relacje i zaufanie, gdyż zobowiązanie będzie spoczywać na obu stronach.

Wspólne ubieganie się o kredyt jest także możliwością wydłużenia okresu spłaty kredytu. Banki udzielają kredytu tym osobom, które są w stanie go spłacić przed 70 lub 75 rokiem życia, a przecież nie zawsze zmieścimy się w tego typu zakresach. Wtedy wzięcie do spółki młodej osoby wydłuży nam potrzebny czas.

Osoba, z którą wejdziemy we wspólny kredyt też będzie musiała przedstawić swoje zobowiązania, obliczona zostanie jej zdolność kredytowa oraz sprawdzona historia kredytowania.

You may also like...

1 Response

  1. Pomocna pisze:

    Tak samo jak ktoś ma problem z uzyskaniem kredytu czy pożyczki z powodu negatywnej historii kredytowej czy opóźnień w spłacie innych zobowiązań, które zostały wpisane do baz dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Erif. Wtedy szukamy sobie gwaranta pożyczki i składamy wniosek w firmie Rapida Money która udziela pożyczki dla zadłużonych w wysokości nawet do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki maksymalnie do 60 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.