Czy to dobry czas na uzyskanie zabezpieczonej pożyczki?

Pożyczka zabezpieczona może być właśnie tym, czego potrzebujesz, ale zanim się na nią zdecydujesz, rozważ kilka kluczowych czynników.

Czas może być bardzo ważny, jeśli chodzi o zarządzanie finansami, zwłaszcza jeśli rozważasz zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Zazwyczaj ten okres po świętach jest postrzegany jako czas na nadrobienie zaległości finansowych, oczywiście w zależności od tego, czy udało Ci się być oszczędnym w okresie świątecznym i w nowym roku (jeśli tak, gratulacje dla Ciebie). Teraz, gdy udało Ci się ocenić swoje obecne finanse, możesz chcieć przyjrzeć się swoim opcjom kredytowym – ale czy to dobry moment, aby to zrobić?

W niepewnym klimacie gospodarczym, który jest teraz, być może widziałeś wiadomość, że stopy procentowe zostały utrzymane na poziomie 0,5 procent, co sugeruje stabilność i mniej obaw o wzrost gospodarczy. Może to nawet doprowadzić do obniżenia stóp procentowych, ale nic nie jest pewne, a ekonomiści sugerują, że stopy mogą wzrosnąć w ciągu najbliższego roku. To wszystko oznacza dla tych, którzy chcą ubiegać się o kredyt, że przy niezmienionych obecnie stopach procentowych i możliwości ich wzrostu, może to być świetny czas na złożenie wniosku, póki są one jeszcze niskie.

Kredyty hipoteczne

Jeśli myślisz o wejściu na rynek nieruchomości, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że dla osób kupujących po raz pierwszy, stopy procentowe spadły. Oprocentowanie dwuletniego i pięcioletniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu na poziomie 95 procent stale spadało w ciągu ostatnich 5 lat i obecnie wynosi odpowiednio 3,25 procent i 3,56 procent. Spadały one co roku od czasu, gdy w lutym 2015 r. znajdowały się na poziomie 5,04 proc. i 5,27 proc. Powody ciągłego spadku stawek dla tego typu produktów hipotecznych wynikają z większej konkurencji, tworząc bardziej konkurencyjne środowisko między kredytodawcami; świetna wiadomość, jeśli zakup pierwszego domu jest na twojej liście rzeczy do zrobienia w 2020 roku.

Dla obecnych posiadaczy kredytów hipotecznych, wiadomość o pozostawieniu stopy bez zmian – kiedy niektórzy myśleli, że może ona spaść do poziomu z 2013 roku – mogła pozostawić ich rozczarowanych. Jak można przeczytać o pożyczkach na https://pozyczkolog.pl/, może się to jeszcze zdarzyć, ale na razie, jeśli jesteś na zmiennej stopie procentowej, nic się nie zmieniło. Poza wiadomościami na temat stóp procentowych, istnieje wiele czynników, które należy rozważyć, patrząc na pożyczki zabezpieczone i jeśli możesz je dobrze rozważyć, każdy moment jest dobry, aby złożyć wniosek.

Kredyty dla właścicieli domów

Jeśli masz kredyt hipoteczny, możesz rozważyć możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości. W ten sposób można uzyskać wyższe kwoty pożyczki, które nie byłyby możliwe w innym przypadku, dzięki wykorzystaniu nieruchomości jako zabezpieczenia. Wiele z Twoich celów finansowych na ten rok może być osiągniętych w ten sposób, zapewniając właścicielom domów przewagę, zwłaszcza gdy ubiegają się o nią za pośrednictwem istniejącego dostawcy kredytów hipotecznych. Nie zawsze jest to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich, jak czytam dalej na https://pozyczkolog.pl/, ponieważ podejmowanie dalszego ryzyka związanego z nieruchomością może nie wydawać się najlepszym pomysłem. Jednak może to być bardzo owocna opcja, jeśli Twoja praca jest bezpieczna, masz przystępną cenę i myślisz o uzyskaniu finansowania dla projektu lub procesu o dużej wartości. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to porozmawiać z obecnym dostawcą kredytów hipotecznych, aby przyjrzeć się swoim opcjom. Będą oni w stanie zapewnić odpowiednie porady i wskazówki, co jest najlepsze w stosunku do Twoich obecnych okoliczności.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *