Rola doradcy kredytowego

Rolą doradcy kredytowego jest pomoc podczas całego procesu ubiegania się o kredyt, niezależnie od rodzaju banku. Profesjonalista po przeanalizowaniu wszystkich branych pod uwagę ofert, pomaga w podjęciu najbardziej opłacalnej decyzji. W pierwszej kolejności oczywiście ustala się wysokość kredytu, na jaką pozwala zdolność danej osoby.

Pomoc doradcy kredytowego

Ustalenia zdolności kredytowej danej osoby dokonuje się najczęściej poprzez korzystanie z kalkulatora bankowego. Każda placówka prowadzi własną politykę i specyfikę, zgodnie z którymi wylicza się zdolność kredytową. Jest to aspekt, który różnicuje wysokość zaciąganego zobowiązania. Jedną z najpoważniejszych decyzji jest ta związana z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, na który składa się mnóstwo elementów. Doradca kredytowy jest wówczas odpowiedzialny za porównanie wszelkich dostępnych ofert, zwraca uwagę między innymi na wysokość marży i prowizji. Rozważając kredyt hipoteczny zazwyczaj chodzi o bardzo wysoką kwotę, dlatego na uwagę zasługuje fakt, że dodatkowe koszty mogą osiągać różnice nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby jednak było to możliwe, doradca kredytowy musi mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jedynie doświadczenie i niezbędna wiedza może zagwarantować właściwy poziom obsługi każdego klienta. O słuszności podejmowanych wyborów mogą świadczyć opinie obecnych i byłych klientów, w dzisiejszych czasach każdy publikuje je w Internecie. Właściwy wybór daje poczucie bezpieczeństwa, iż celem doradcy jest zadowolenie klienta. Wybór najlepszej opcji kredytu to jedynie początek współpracy, ponieważ chodzi jeszcze o pomoc w kompletowaniu dokumentów oraz monitorowanie sprawy po uzyskaniu środków z kredytu.

Profesjonalny doradca kredytowy


Nawiązanie współpracy z profesjonalnym doradcą kredytowym pozwala na otrzymanie odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Klient ma ich dość dużo, trudno się temu dziwić, na szali leżą zazwyczaj duże kwoty. W Polsce funkcjonuje wiele banków, w każdym z nich obowiązują inne zasady udzielania kredytów i pożyczek. Doradca kredytowy powinien zatem wiedzieć, jakie rodzaje finansowania oferuje dana placówka oraz rodzaj oprocentowania zobowiązań. W zależności od rodzaju kredytowania zmieniają się okresy spłat, w niektórych przypadkach przekłada się to również na zmienne wartości oprocentowania. Czasami zdarza się również, że opłaty są proporcjonalnie zmniejszane do okresu kredytowania, im krótszy, tym niższe stopy procentowe. Zupełnie inaczej mogą kształtować się ponadto oceny zdolności kredytowej, w zależności od spersonalizowanych zasad panujących w bankach. Doradca kredytowy powinien ponadto posiadać wiedzę o ewentualnych opłatach od analizy składanych wniosków. Pytań może być znacznie więcej, najważniejsze jest to, aby zaoszczędzić czas, który bez doradcy kredytowego musiałoby się spędzić w kolejkach. Doradcy kredytowi są na bieżąco z postępami składanych wniosków, po nawiązaniu współpracy nie zostawia się klienta samemu sobie, lecz pomaga na każdym etapie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *