Jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami – trudne kredyty

Zakup dóbr na kredyt stał się w Polsce czymś naturalnym i codziennym. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby zakupić interesującą nas rzecz za gotówkę, sięgamy po kredyt. Nie ma w tym oczywiście nic złego, dopóki robimy to rozsądnie i z rozwagą. Jednak co to właściwie oznacza?

Rozsądne pożyczanie

Zawsze musimy pamiętać o tym, że kredyt to zobowiązanie. Wszystko co pożyczymy, będziemy musieli prędzej czy później oddać. Co więcej, nie zwracamy do banku tyle ile pożyczyliśmy. Każdy kredyt wiążę się bowiem z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów za jego udzielenie, takich jak odsetki, opłata wstępna, ubezpieczenie i inne koszty dodatkowe. Zanim więc zdecydujemy się na kredyt, musimy dokładnie przeanalizować, czy będzie stać nas na jego spłatę. Tylko w ten sposób możemy uniknąć późniejszego rozczarowania i kłopotów ze spłatą kredytu.

Niestety, jak pokazuje praktyka, nie każdy trzyma się tej zasady. Raz zaciągnięty kredyt, który sprawił, że wymarzony telewizor, nowy smartfon, czy inne dobro jest w naszym posiadaniu szybko i bez wyrzeczeń, dodatkowo zachęca do wzięcia kolejnych zobowiązań.

Największym problemem okazują się krótkoterminowe pożyczki i chwilówki, których spłata odbywa się w jednej racie, co przysparza najwięcej kłopotów. Następnym krokiem, który wtedy podejmujemy jest zaciągnięcie kolejnej pożyczki, aby spłacić poprzednią. To najczęstsza przyczyna nadmiernego zadłużenia, w które możemy wpaść szybciej niż nam się wydaje. Co zrobić gdy znaleźliśmy się w takiej sytuacji?

Jak poradzić sobie w walce z długami?

Pierwszą rzeczą jaką musimy wdrożyć w nasze życie, jest zaprzestanie dalszego zadłużania się i poszukanie odpowiedniego doradcy kredytowego https://habza.com.pl/. Skoro do tej pory nie byliśmy w stanie poradzić sobie w pojedynkę, to znak, że doświadczenie eksperta jest nam niezbędne, a na pewno, warte rozważenia.

Kolejnym krokiem jest stworzenie planu działania, który obejmuje takie kwestie jak ograniczenie wydatków, oszczędzanie, zwiększenie wpływów do domowego budżetu i przeznaczanie wszelkich wolnych środków na spłatę długów. Wszystko to jest niezbędne, jednakże w przypadku sporych długów, rzadko kiedy będzie w stanie rozwiązać wszystkie nasze problemy.

Kredyty dla zadłużonych trudne do pozyskania w pojedynkę

Możesz zastanawiać się teraz, jak kolejny kredyt ma pomóc w walce z długami. Co więcej, powyżej można było przeczytać, że należy skończyć z zaciąganiem zobowiązań. Jednakże w tym przypadku sytuacja jest inna.

Kredyt dla zadłużonych nie jest kolejnym zobowiązaniem, które dodatkowo zwiększy sumę miesięcznych rat. Wręcz przeciwnie, ma rozwiązać nasze problemy ze spłatą. Jak to możliwe?

Kredyt dla zadłużonych ma na celu pokrycie wszystkich aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek. Umożliwia on więc spłatę problematycznych długów. Od teraz zamiast wielu różnych zobowiązań, będziemy mieli tylko jeden kredyt, z jedną ratą dopasowaną do naszych możliwości finansowych. Nie będziemy już musieli zmagać się ze zbyt dużą sumą miesięcznych rat, wieloma terminami spłaty, liczną dokumentacją i kłopotami w domowym budżecie. Do spłaty pozostanie nam tylko jeden kredyt dla zadłużonych, z niższą ratą, na rzecz jednego kredytodawcy.

Kto pomoże nam przy trudnym kredycie?

Z całą pewnością kredyt dla zadłużonych może w szybki sposób pomóc nam uporać się z pętlą zadłużenia. Jednym ruchem pozbędziemy się wielu długów, na rzecz korzystnego kredytu konsolidacyjnego. Czy coś może nam w tym przeszkodzić?

Niestety, kredyt dla zadłużonych, należy do grupy trudnych kredytów. Czym one właściwie są? Trudne kredyty to takie, z którymi możemy mieć trudności na etapie ich pozyskania. Najczęściej powodem tego jest zbyt niska zdolność kredytowa i zła historia kredytowa. Zanim więc udamy się do banku powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją sytuację, znaleźć odpowiedni produkt (np. kredyt konsolidacyjny, kredyt dla zadłużonych), instytucję skłonną udzielić finansowania w danej sytuacji, możliwie jak najbardziej podnieść zdolność kredytową, skompletować wszelką potrzebną dokumentację, znaleźć współkredytobiorcę itp.

Jak można zauważyć elementów, które mogą przesądzić o sukcesie, jest bardzo dużo. Nie zawsze możemy lub chcemy zajmować się tym na własną rękę, gdyż bez odpowiedniej wiedzy jest to zwyczajnie bardzo czasochłonne, a do tego nie gwarantuje skuteczności. Dlatego wiele osób, które chcą raz na zawsze pozbyć się problematycznych długów i zamienić je na jeden, łatwy do spłaty kredyt, korzysta z pomocy doradcy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie gdy nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z formalnościami, obawiamy się odmowy (lub takową otrzymaliśmy na samodzielnie złożony wniosek) lub chcemy zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję w sprawie konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny i kredyt dla zadłużonych to produkty, które nie jednej osobie pomogły pozbyć się długów i wyjść na prostą. Spłata zadłużenia wcale nie musi być problematyczna, jeśli dopasowana jest do możliwości kredytobiorcy. Nawet wysoka łączna kwota pożyczki, dzięki odpowiednim warunkom i niskim ratom miesięcznym, może być bezproblemowa i łatwa do spłaty. Nie warto więc podejmować bezowocnych prób i z pomocą doradcy kredytowego załatwić wszystkie formalności w krótkim czasie. Tylko wysoka skuteczność działań doradcy, może zagwarantować nam, że w kilka chwil nasze długi przejdą do przeszłości, a do spłaty zostanie nam tylko jedna, niższa rata.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.