Jakie formalności przy pożyczce przez internet?

Pożyczki online są formą udzielania środków pieniężnych, z której to korzysta wielu konsumentów. Tak przekazane pożyczkobiorcy środki pieniężne, mogą zostać przeznaczone na dowolnie wybrany cel. Pożyczki internetowe są obarczone znacznie mniejszymi obostrzeniami w porównaniu do tradycyjnych form zyskania pomocy finansowej.

Wszelkiego rodzaju formalności, których wykluczyć się nie da, zostają ograniczone do prawdziwego minimum. Wystarczy jeden wniosek wypełniany online i rozmowa telefoniczna z konsultantem, który udziela niezbędnych informacji. Umowa trafia do domu pocztą lub drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty e-mail i nie trzeba stać w długich kolejkach w banku, ani też tracić czasu na załatwianie zaświadczeń.

Podstawowe formalności przy pożyczce przez internet

W większości przypadków pożyczki tego typu trafiają na konto pożyczkobiorcy w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut od momentu złożenia wniosku. W tym czasie następuje kontakt telefoniczny z osobą starającą się o pożyczkę, przelanie opłaty weryfikacyjnej z konta bankowego pożyczkobiorcy a następnie otrzymanie decyzji o udzieleniu pożyczki. Tak naprawdę, więc jedynymi danymi które wymagane są przy większości przypadkach są dane które znajdują się na naszym dowodzie osobistym. Firmy pożyczające przez internet raczej rzadko proszę o przesłanie innych dokumentów.

Pożyczki internetowe są ciekawą ofertą, ale jak każda oferta związana z finansami wiążą się z pewnym ryzykiem, o którym trzeba pamiętać podejmując decyzję o takim sposobie finansowanie. Wiążą się z tym również dodatkowe opłaty, odsetki i prowizje. Całość bywa, że przekracza znacznie sumę początkowo powziętego kredytu, tak więc trzeba uważać na oferty, które wydają się być zbyt łatwymi do zdobycia. Mamy jednak obecnie na rynku sporo różnych ofert pożyczek internetowych, więc jest z czego wybierać, mamy też możliwość sprawdzenia wysokości raty miesięcznej czy innych danych na temat firmy która udziela pożyczki. Wato zapoznać się z takimi informacji przed ostateczną decyzją o zaciągnięciu pożyczki w konkretnej firmie.

You may also like...

3 komentarze

  1. Szafrański M. pisze:

    Można by powiedzieć że niemal zerowe i dlatego w przeciwieństwie do banków, udzielenie takiej pożyczki przez internet trwa kilkanaście minut a nie kilka dni. Wiem, przesadziłem, banki poprawiły się pod tym kątem ale formalności ani tak trwają tam znacznie dłużej. Wystarczy dowód, kilka minut na wypełnienie wniosku przez internet, weryfikacja rachunku bankowego. Potem rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy i na koniec czekanie na decyzję i przelew pożyczki. To wszystko 😉

  2. Marcia pisze:

    Teraz to wszystko idzie bardzo szybko, zresztą jak złożycie wniosek o pożyczkę w takich firmach jak Vivus czy Lime Kredyt to przekonacie się na własnej skórze. Niekiedy jest to na prawdę kilka minut od złożenia wniosku i ani się obejrzymy a pieniądze są na naszym koncie.

  3. Ugo pisze:

    Odkąd firmy pożyczkowe zaczęły się pojawiać na rynku, te wymagania są w zasadzie co raz mniejsze. Teraz już nawet banki nie wymagają zaświadczeń o dochodach, przy udzielaniu pożyczki online. Pożyczkę może uzyskać w bardzo szybki sposób, bez odchodzenia od komputera możemy w zasadzie zrobić zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *