Pożyczki online na Raty

Nie tylko kredyt w banku można uzyskać na raty, również spłata pożyczek pozabankowych może odbywać się w równych ratach miesięcznych. Kiedyś pożyczki pozabankowe kojarzone były albo z krótkoterminowymi chwilówkami albo z pożyczkami domowymi z ratami tygodniowymi. Obecnie na rynku pożyczkowym jest całe grono firm udzielających pożyczki online na raty, dostępne bez wychodzenia z domu.

Jaką firmę wybrać, jeśli potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki w postaci pożyczki ratalnej? Jak wcześniej wspomnieliśmy, ofert tego typu jest wiele więc od nas będzie zależało z jakiej oferty skorzystamy. Warto oczywiście wziąć pod uwagę kilka rzeczy jak koszt pożyczki czy warunki jej udzielenia. Weryfikacja kosztów pożyczki nie będzie trudna i możemy ją przeprowadzić samodzielnie, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Każda firma pożyczkowa na swojej stronie podaje koszty pożyczki. Wystarczy że wprowadzimy kwotę pożyczki którą chcielibyśmy pożyczyć oraz czas jej spłaty w ratach miesięcznych. Po wprowadzeniu tych danych pokaże się nam informacja o wysokości raty pożyczki oraz jej łącznych kosztach.

Pozabankowe pożyczki online na raty

Choć większość firm pożyczkowych ma bardzo podobne wymagania względem pożyczkobiorcy, to zdarzają się firmy które będą miały jakieś dodatkowe wymogi. Różnice bardzo często dotyczą wieku osoby starającej się o uzyskanie pożyczki. Są firmy które bez większego problemu udzielą pożyczki osobie które ma dopiero ukończone 18 lat, ale są również firmy w których ta poprzeczka zawieszona jest nieco wyżej i wynosi 22 czy 23 lata. Pozostałe warunki raczej są podobne. Do uzyskania pożyczki internetowej będzie nam potrzebne konto osobiste, telefon komórkowy oraz dowód osobisty. W zasadzie te rzeczy wystarczą żeby uzyskać pożyczkę bez wychodzenia z domu, prosto na swoje konto bankowe. Niekiedy do uzyskania pożyczki konieczny jest przelew weryfikacyjny w celu weryfikacji rachunku bankowego, ale firmy pożyczkowe powoli odchodzą od tego rozwiązania. Tą metodę weryfikacji zastępuje co raz częściej usługa Instantor czy Kontomatik, w ramach której firma pożyczkowa ma możliwość przeprowadzenia weryfikacji rachunku bankowego bez konieczności wysyłania przelewu weryfikacyjnego.

Firmy udzielające pożyczki internetowe na raty

Firm udzielających pożyczki online na raty znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt. Oferty pożyczek w poszczególnych firmach najczęściej różnią się kwotami dostępnych pożyczek oraz okresem spłaty. Bez większego problemu powinniśmy znaleźć takie oferty w ramach których pożyczymy przez internet do 10 000 zł. Istnieją również oferty wyższych pożyczek nawet do 25 000 zł, jednak do ich uzyskania konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci gwaranta lub poręczyciela pożyczki. Standardowym okresem spłaty jest zakres od 3 do 24 miesięcy. To taki standard który oferuje większość firm pożyczkowych. Znajdziemy jednak również takie pożyczki pozabankowe które udzielane są ze znacznie dłuższym okresem spłaty. Jedne z najdłuższych terminów spłaty znajdziemy w ofercie firmy Wonga (do 60 miesięcy) czy Rapida Money (do 48 miesięcy). Obie firmy oferują również jedne z najwyższych kwot pożyczek online na raty.

O czym warto pamiętać decydując się na pożyczenie internetowej pożyczki? Przede wszystkim pierwsza podstawowa zasada to dokładna analiza kosztów pożyczki. Starajmy się wybrać taką ofertę pożyczki, która nie będzie charakteryzowała się wysokimi kosztami. Rata pożyczki powinna zostać tak dopasowana by nie stanowiła dla nas zbyt dużego obciążenia finansowego. A gdy już podpiszemy umowę i uzyskamy pożyczkę, musimy pamiętać o terminowej spłacie poszczególnych rat pożyczki. Opóźnienia w ich spłacie mogą wiązać się naliczeniem dodatkowych opłat przez firmę pożyczkową.

You may also like...

1 Response

  1. Ulka pisze:

    Kilka razy korzystałem i moim zdaniem , jeśli miałbym celować w jedną firmę pozabankową to chyba wybrałbym Zaplo. Może Wonga ma tanie pożyczki, ale tak na prawdę jeśli bank odrzucił nam wniosek o kredyt, to u nich raczej będzie to samo. Zaplo ma nieco mniejsze wymagania i moim zdaniem łatwiej uzyskać u nich pożyczki online na raty miesięczne. Aktualnie dają już pożyczki do 15 000 zł na max. 36 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.