Zarabiam najniższą krajową – czy mam szansę na kredyt?

W Polsce bardzo wielu ludzi zarabia najniższą krajową lub kwotę bardzo do niej zbliżoną. Takie osoby często muszą odmawiać sobie wielu rzeczy i na wiele rzeczy muszą odkładać pieniądze przez dłuższy czas. Nie oznacza to jednak, że ludzie zarabiający najniższą krajową nie mają wielkich marzeń – chociażby takich, o własnym mieszkaniu bądź domu. Jak jednak sytuacja ma się z kredytem hipotecznym, gdy zarabia się najniższą krajową? Czy można podpisać umowę kredytu hipotecznego zarabiając mało? Co w takim przypadku ze zdolnością kredytową? Czy w takim przypadku w ogóle warto jest się starać o kredyt na mieszkanie i gdzie znaleźć dla siebie najlepszą ofertę?

1. Najniższa krajowa a kredyt – czy zarabiając mało można dostać kredyt na mieszkanie?
2. Kredyt hipoteczny – jaką trzeba mieć zdolność kredytową?
3. Minimalne wynagrodzenie – czy warto jest decydować się na kredyt hipoteczny?
4. Jak i gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Najniższa krajowa a kredyt – czy zarabiając mało można dostać kredyt na mieszkanie?

Obecnie najniższa krajowa wynosi w Polsce około 2800 złotych brutto co daje nieco powyżej 2000 złotych netto. Nie są to duże zarobki, ale starczają na skromne życie. Niestety ogromnym problemem osób, które tyle zarabiają jest to, że nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej w większości przypadków. Zarabiając najniższą krajową banki mogą odmówić udzielenia kredytu hipotecznego. Oczywiście nie jest to przesądzone, ponieważ na zdolność kredytową składa się wiele czynników, nie tylko finanse – chociaż trzeba powiedzieć wprost, że zarobki są bardzo ważnym z czynników.

Kredyt hipoteczny – jaką trzeba mieć zdolność kredytową?

Jak więc ma się najniższa krajowa a kredyt hipoteczny? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie postawione w ten sposób, bo jak już zostało powiedziane, przy ocenianiu zdolności kredytowej brana jest pod uwagę nie tylko sytuacja finansowa, ale także szereg innych czynników. Czy bierzesz kredyt samodzielnie, czy jednak z kimś? Jaki masz wkład własny, ile uzbierałeś oszczędności, jak duży chcesz wziąć kredyt, gdzie pracujesz i jak długo? Te wszystkie elementy są brane pod uwagę, a więc zarabiając najniższą krajową masz szansę przejść przez gęste sito banków. Zdecydowanie warto jest więc złożyć odpowiedni wniosek i po prostu czekać na rezultaty.

Minimalne wynagrodzenie – czy warto jest decydować się na kredyt hipoteczny?

Jest jeszcze druga strona medalu – decydując się na otrzymanie kredytu hipotecznego przy najniższej krajowej możesz spodziewać się tego, że rata takiego kredytu będzie dla ciebie po prostu bardzo wysoka w stosunku do zarobków. Twoja zdolność kredytowa może pozwolić ci wziąć kredyt, ale co z jego spłacaniem? Przy ocenie zdolności kredytowej może się wydawać, że jesteś w stanie spłacać kredyt, ale w życiu realnym może być ci naprawdę ciężko, ponieważ będzie ci zostawało mało pieniędzy i może się okazać że będziesz żyć od pierwszego do pierwszego.

Jak i gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Jeżeli jednak własne mieszkanie jest twoim największym marzeniem i po prostu chcesz je mieć, po to aby nie napełniać kieszeni wynajmującym lub po prostu całe życie nie siedzieć na utrzymaniu u rodziców, to wzięcie kredytu hipotecznego może okazać się decyzją właściwą. Ale gdzie w takim razie szukać najlepszych ofert? Najlepiej jest szukać ich przez internet – na szczęście w dzisiejszych czasach łatwo znaleźć specjalne rankingi kredytów, które dokładnie omawiają wady i zalety poszczególnych ofert, które są dostępne na rynku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *