Pozabankowa pożyczka konsolidacyjna

Jak powszechnie wiadomo, banki od lat posiadają w ofercie kredyty konsolidacyjne, służą one na spłatę bieżących zobowiązań lub zamianę kilku spłacanych kredytów w jeden kredyt z niższą ratą i z dłuższym okresem spłaty. Co jednak w przypadku jeśli to właśnie pożyczki pozabankowe czy chwilówki stanowią nasze główne obciążenie finansowe i nie możemy poradzić ze spłatą ich wszystkich jednocześnie?

Provident i Pozabankowa pożyczka konsolidacyjna

Banki niestety nie udzielają kredytów konsolidacyjnych na spłatę pożyczek pozabankowych i chwilówek, służą one do konsolidacji zobowiązań finansowych zaciągniętych za pośrednictwem banków a więc np. zadłużeń na karcie kredytowej, kredytów gotówkowych czy samochodowych. Jeśli jednak mamy na koncie kilka zaciągniętych chwilówek i chcielibyśmy się pozbyć takiego zadłużenia to możemy poszukać pozabankowego odpowiednika kredytu konsolidacyjnego. Jedną z takich propozycji w swojej ofercie posiada firma Provident.

Na co może zostać przeznaczona taka pozabankowa pożyczka konsolidacyjna? Najczęściej pobierana jest ona z myślą o spłacie wszystkich zaciągniętych chwilówek, szczególnie przez osoby które skorzystały z opcji przedłużenia terminu spłaty. Korzystając z pożyczki Providenta możemy spłacić wszystkie tego typu zobowiązania i zamienić je w jedną pożyczkę, którą będziemy spłacać w ratach miesięcznych lub tygodniowych. Jeżeli zależy nam na tańszym rozwiązaniu i nie chcemy by koszty pożyczki były zbyt wysokie powinniśmy wybrać pożyczkę w opcji przelew z możliwie najkrótszym okresem spłaty. Warto jednak ustalić sobie taką ratę która nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem finansowym.

W ramach takiej pożyczki konsolidacyjnej możemy uzyskać do 8000 zł a warunkiem jej otrzymania jest ukończone 18 lat oraz posiadanie miesięcznych dochodów (akceptowana jest również praca na pół etatu, emerytura czy renta).

You may also like...

9 komentarzy

 1. Roi_a_Roi pisze:

  W przypadku wysokich pożyczek rozwiązaniem wartym uwagi jest oferta firm oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości, np. speed cash. Rozpatruje się każdy przypadek oddzielnie, co umożliwia skonstruowanie umowy na miarę możliwości. Działają też szybko, sprawnie i nie potrzebują zaświadczen z zus, us, bik.

 2. Beti pisze:

  Można też próbować w Rapida Money – https://www.pozabanki.com.pl/rapida-money/ ciekawa oferta, bo firma wywodząca się z Wielkiej Brytanii a od niedawna działająca na rynku polskim. W ofercie nawet do 25 000 zł i z długim okresem spłaty, ale musimy posiadać dodatkowo gwaranta. Taką osobę, która będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie pożyczki, w sytuacji gdybyśmy nie mogli jej spłacać. W porównaniu do pożyczki domowej Providenta wychodzi znacznie taniej. Ogólnie najlepiej pożyczki konsolidacyjnej to szukać jednak w banku.

 3. Jeśli ma to być konsolidacja chwilówek, to może spróbować zaciągnąć na ten cel kredyt gotówkowy w banku? Jeśli nie upłynęło zbyt dużo czasu od upłynięcia terminu spłaty, to nie powinno być z tym problemów, ponieważ informacje o zadłużeniach są odnotowywane w BIK i bazach dłużników dopiero po przekroczeniu 60 dni, licząc od terminu spłaty.

 4. Michał J pisze:

  Pewnie kredyt gotówkowy byłby dobrym rozwiązaniem, jeśli nie ma szans na konsolidację, ale tak na prawdę wątpię żeby osoby zadłużone miały na niego szansę. No chyba że przez inne osoby, wtedy inny temat, tylko znaleźć taką osobę która weźmie na nas kredyt.

 5. Pan Peti pisze:

  Lepiej poszukać pożyczki konsolidacyjnej w banku, nawet jeśli uzyskamy go w postaci kredytu gotówkowego to ani tak będzie znacznie taniej niż pożyczka pozabankowa. Lepiej nie konsolidować chwilówek czy innych pożyczek pozabankowych w ten sposób. Każdy inny sposób wyjdzie korzystniej.

 6. Mirek Paźdźioch pisze:

  Ciężko skonsolidować pozabankowe zobowiązania. Są co prawda jakieś pozabankowe opcje, chyba nawet Provident ma coś takiego w ofercie. Ale wiem że to bardzo drogo wychodzi, więc w zasadzie możemy więcej na tym stracić niż zyskać.

 7. Pomocny pisze:

  Konsolidacja pożyczek pozabankowych możliwa jest również zwykłym kredytem bankowym. Po prostu bierzemy kredyt gotówkowy w banku, tylko że do jego uzyskania konieczne jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej a więc żadnych zadłużeń i opóźnień w spłatach kredytów większych niż 30 dni.

 8. Szronik pisze:

  Kredyt konsolidacyjny najlepiej brać w banku. Jak poszukamy sobie doradcę finansowego, to znajdzie nam tai bank który nam go udzieli, nawet jeśli mamy widoczne zadłużenia w biku.

 9. Pino Wałbrzych pisze:

  Konsolidacja pozabankowa faktycznie jest możliwa, ale w pierwszej kolejności powinniśmy jednak sprawdzić czy istnieje możliwość wzięcia kredytu w banku. Powinniśmy to sprawdzić, ponieważ może się okazać się że bank nie odrzuci nam wniosku a znajdzie dla nas jakieś rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *