Pożyczka 5000 zł – gdzie najkorzystniej?

Jeszcze do nie dawna tak wysoką kwotę jak 5000 zł można było uzyskać tylko w nielicznych firmach z sektora pozabankowego. Dzisiaj mamy znacznie większy wybór, a co za tym idzie możliwość wyboru najtańszej i najbardziej korzystnej oferty pożyczki. Dzisiaj sprawdzam gdzie uzyskanie 5000 zł będzie najtańsze i które firmy mają do zaoferowania najtańszą ratę takiej pożyczki.

Oczywiście żeby mieć jakieś porównanie, trzeba wybrać zarówno kwotę pożyczki jak również okres spłaty. Postanowiłem że wybiorę 12-miesięczny okres spłaty i sprawdzę kto zaoferuje mi najlepszą ofertę pożyczki w wysokości 5000 zł. W zestawieniu podaję ratę pożyczki jakie otrzymałem, ale decydując się na konkretną ofertę warto ją jeszcze sprawdzić w dniu w którym składacie wniosek o pożyczkę, ponieważ koszty pożyczki w każdej chwili mogą ulec zmianie. Ogólnie przyznam szczerze, że koszty w poszczególnych firmach nie różnią się zbyt drastycznie pomiędzy sobą.

Gdzie najkorzystniej Pożyczka 5000 zł?

1. PROVIDENT
Rata pożyczki: 661.57 ZŁ

Tu nie było zaskoczenia, ponieważ firma Provident w zasadzie od przynajmniej kilku lat stara się mieć najkorzystniejszą ofertę, stąd też najniższa rata właśnie u nich. Warto wskazać że wyliczenie zostało przeprowadzone w ramach oferty pożyczki samoobsługowej którą możemy uzyskać całkowicie zdalnie, bez spotkań z pracownikami firmy. Oferta jest dostępna praktycznie od ręki i możemy mieć ją na koncie jeszcze tego samego dnia, pod warunkiem że spełnimy główne warunki firmy stawiane klientom. Te nie są jednak specjalnie wygórowane: ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz przynajmniej minimalne dochody miesięczne.

2. HAPI POŻYCZKI
Rata pożyczki: 667.07 zł

Nie wiele wyższą ratę ponieważ tylko o kilka złotych mniejszą, znajdziemy w Hapi, firmie która działa pod skrzydłami Providenta i cieszy się co raz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Warunki uzyskania pożyczki mamy tu praktycznie identyczne jak u Providenta, poza rejestrami dłużników weryfikowane są dodatkowo również bazy BIK. Wszystkie formalności powinniśmy załatwić bardzo szybko a pożyczka 5000 zł powinna pojawić się na naszym koncie osobistym jeszcze tego samego dnia.

3. ZAPLO
Rata pożyczki: 668.75 zł

Bez wątpienia jedna z najszybszych firm która udzieli nam potrzebnej pożyczki 5000 zł i to bez zbędnych skomplikowanych formalności. Wszystko załatwimy przez internet, w większości przypadków bez przesyłania dodatkowych dokumentów a jeśli już to się zdarzy to wystarczy wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy. Pożyczka dostępna jest od 20 lat i weryfikowane są wszystkie możliwe bazy pod kątem zadłużeń a więc bazy dłużników, BIG i BIK.

4. INCREDIT
Rata pożyczki: 680.25 zł

Kolejna z firm która udzieli nam pożyczki 5000 zł na 12 miesięcznych rat. Jest to pierwsza z firm a zarazem jedyna w tym zestawieniu która nie weryfikuje danych pożyczkobiorcy w bazach BIK. Pożyczki dostępne są od 20 lat, dla osób które nie posiadają zadłużeń w rejestrach dłużników. Potrzebną gotówkę podobnie jak w Zaplo, możemy mieć błyskawicznie na swoim rachunku osobistym.

5. TAKTO FINANSE
Rata pożyczki: 681.00 zł

I ostatnia w tym zestawieniu firma którą postanowiłem przedstawić to Takto Finanse, firma obecna na rynku pożyczek pozabankowych już od przynajmniej kilku lat. Oferta skierowana jest dla osób od 18 do 75 roku życia, które są obywatelami Polski, posiadają ważny dowód osobisty, posiadają dochód minimum 500 zł netto oraz nie mają zadłużeń w BIG/BIK oraz zajęć komorniczych.

You may also like...

6 komentarzy

 1. Freddy K. pisze:

  Kiedyś był z tym problem, ponieważ firmy pożyczkowe udzielały przeważnie małych kwoty do 2000-3000 zł. Teraz taka pożyczka 5000 zł jest dostępna już w niemal każdej firmie udzielającej pożyczki pozabankowe. Ja korzystałem z oferty Zaplo, ale to tylko dlatego że Monedo odrzuciło mój wniosek a to u nich właśnie były najtańsze warunki.

 2. Przy takiej kwocie lepiej zastanowić się nad kredytem bankowym. Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem pożyczek które oferowane są przez rynek pożyczek pozabankowych, ale wiem jako finansista, że takie pożyczek powyżej kwoty 3000 zł są drogie w spłacie. Dlatego pożyczenie 5000 zł korzystne będzie tylko i wyłącznie za pośrednictwem banku, najlepiej tego w którym posiadamy konto osobiste.

 3. Majewski pisze:

  Moim zdaniem najtaniej wyjdzie Wonga, choć zarazem ma najcięższe warunki do przeskoczenia. Trzeba mieć odpowiednią zdolność oraz historię kredytową bez opóźnień w spłacie innych kredytów czy pożyczek. Jeśli nie uda się w Wonga to 5000 zł nie drogo wyjdzie również w Zaplo i tam chyba nie mają aż takich dużych wymagań.

 4. Misio Finansowy pisze:

  I jeszcze warto byłoby wspomnieć o Ferratum, bo u nich akurat pożyczkę można dostać dosyć łatwo i nie robią jakoś specjalnie pod górkę jeśli staramy się o pożyczkę. Wszystkie formalności przez internet, szybka obsługa i szybka decyzja o przyznaniu pożyczki online.

 5. Dejvis pisze:

  Najtańsze pożyczki pozabankowe w wysokości 5000 zł znajdziemy w Wonga, Monedo i Hapi Pożyczki. Zresztą przed podjęciem ostatecznej decyzji, można sobie sprawdzić koszty pożyczki w poszczególnych firmach i wtedy nie będzie nie potrzebnego zaskoczenia.

 6. Pająk pisze:

  Proponuje sprawdzać tam gdzie umożliwiono weryfikację kosztów pożyczki, przed złożeniem wniosku. Co prawda dużo firm to umożliwia, ale jednak są takie u których taka opcja np. sprawdzenia kosztów pożyczki 5000 zł nadal nie jest dostępna. Choć nawet jeśli firma nie będzie miała na stronie kalkulatora pożyczki, to powinien być podany przykład reprezentatywny pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.