Pożyczki z zadłużeniem w bazach BIK, KRD i innych

Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji, jeśli nasza sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa? Ponadto zostaliśmy wpisani do baz i rejestrów dłużników, co uniemożliwia nam uzyskanie dodatkowej pożyczki na spłatę zaległych zobowiązań. Jak się okazuje, nawet w taki skomplikowanej sytuacji jest wyjście z tunelu.

Jeżeli ze znacznym opóźnieniem spłacaliśmy zaciągnięte kredyty to nasze dane zostały wpisane do bazy BIK. Co więcej, informacja o takich opóźnieniach będzie mogła się znajdować nawet przez 5 lat od momentu całkowitej spłaty kredytu. To praktycznie przekreśla nasze szanse na uzyskanie kredytu bankowego. Niestety bardzo podobnie może wyglądać również sytuacja w przypadku firm pożyczkowych. Nawet jeśli taka firma nie weryfikuje historii kredytowej w BIK, to na pewno sprawdzi nasze potencjalne zadłużenia. Jeśli zdarzyło nam się ze znacznym opóźnieniem opłacić rachunek za telefon czy telewizję satelitarną to nasze dane mogły zostać wpisane na bazę dłużników. Jest ich kilka – Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor, Erif. Jeśli w którejś z nich znajdują się nasze dane, to nasze szanse na uzyskanie pożyczki również mogą zmaleć.

Pożyczki z zadłużeniem w bazach BIK, KRD oraz innych bazach

Posiadając zadłużenia zarówno w bazach BIK, jak również w bazach dłużników, będziemy mieli na pewno z uzyskaniem potrzebnej pożyczki. Są jednak firmy udzielające pożyczki, niezależnie od tego, jaką posiadamy historię kredytową i czy mieliśmy na koncie już wcześnie jakieś zadłużenia. Za pośrednictwem takich firm, nawet w takiej sytuacji istnieje możliwość uzyskania pożyczki. Pod warunkiem jednak że będziemy mieli odpowiednie dodatkowe zabezpieczenie. Na rynku firm specjalizujących się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych, bez większego problemu znajdziemy takie propozycje. Podstawowa kwestia to posiadanie wymaganego przez te firmy zabezpieczenia.

Odpowiednie zabezpieczenie pożyczki z zadłużeniem

Aby mieć szanse na uzyskanie pożyczki z zadłużeniem w bazach BIK, KRD będziemy musieli posiadać albo gwaranta pożyczki albo zabezpieczenie w formie nieruchomości. Gwarantem pożyczki może zostać dowolna osoba z naszego kręgu, która posiada odpowiednią zdolność i historię kredytową. Nie może to być osoba która wcześniej miała opóźnienia w spłacie kredytów. Nie może to być również osoba, której dane z jakiegoś konkretnego powodu zostały zarejestrowane w rejestrach dłużników. Ponadto taka osoba, musi oczywiście posiadać odpowiednią zdolność kredytową czyli odpowiednio wysokie dochody. Takie które bez problemu umożliwią spłatę rat pożyczki, w sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca, nie będzie terminowo regulował rat miesięcznych pożyczki. Gwarant jaka sama nazwa wskazuje, musi gwarantować firmie pożyczkowej bezpieczeństwo pod względem spłaty pożyczki. W ramach takiej pożyczki z gwarantem mamy szanse uzyskać pożyczki z zadłużeniem do 25 000 zł.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu większej kwoty pożyczki, niż tej którą omówiliśmy w ramach pożyczki z gwarantem, pozostaje nam opcja pożyczki hipotecznej. Aktualnie tego rodzaju pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielają wyłącznie banki. Są one dostępne również dla osób zadłużonych, ale dla wyłącznie dla tych, które posiadają zabezpieczenie hipoteczne w postaci domu czy mieszkania. Jeżeli będziemy mieli problem z uzyskaniem takiej pożyczki bezpośrednio w banku, powinniśmy spróbować ją uzyskać za pośrednictwem doradcy finansowego, który specjalizuje się w takich pożyczkach. Takie osoby mają dostęp do ofert wielu banków, więc jeśli nam nie udało się takiego kredytu uzyskać, to nie przekreśla to naszych szans na uzyskanie takiego kredytu z pomocą doradcy. W ramach takiej pożyczki będziemy mogli uzyskać kredyt w wysokości stanowiącej od 60 do 70% wartości nieruchomości.

You may also like...

2 komentarze

  1. El Paco pisze:

    Taką pożyczkę bez konieczności przeprowadzenia weryfikacji w bazach, uzyskamy jedynie takich firmach jak Rapida Money czy Moto Pożyczka. W przypadku pierwszej firmy, trzeba posiadać gwaranta pożyczki a w przypadku Moto Pożyczka, można uzyskać pożyczkę z zadłużeniem w bazach, pod warunkiem że posiadamy samochód o określonej wartości, który będzie stanowił zabezpieczenie spłaty pożyczki.

  2. Ilojza pisze:

    Z tym zadłużeniem to możemy być problem. Z tym BIK nie jest ta strasznie, bo głównie banki odrzucą nam wniosek, ale z wpisem do KRD to możemy mieć wszędzie problem z dostaniem pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.